Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pád vrtulníku OK-GHA02 u Nikolčic

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pit



Založen: 17.8.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Sokolnice

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 9:08 am    Předmět: Pád vrtulníku OK-GHA02 u Nikolčic Citovat

Včera jsem náhodou zachytil komunikaci Kryštofa s věží, když hledali vrtulník, který spadl "na úrovni Křepic". Podařilo se mi ho ze stručných informací najít kousek nad Nikolčicemi. Na místě byl Elitsport CH-7 Kompress, posádka nezraněna, jen vrtulník je prý na odpis, protože unikl podtlak z hlavní konstrukce, což nejde opravit.

Fotky:




_________________
Conditions change.
Results should not.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 5:35 pm    Předmět: Citovat

Ještě, že se nikomu nic nestalo. Ale máte moje obrovské uznání za duchapřítomnost a že jste jej spadlý našel, tohle se jen tak nepoštěstí, zvlášť když člověk neměl přímý vizuální kontakt s mašinou a navigoval se jen za pomoci zpráv ze scanneru. V neposlední řadě kvalita fotek je vynikající, byť jde jen o náhledy v malém rozlišení. Snad to nebude znít nějak morbidně, ale opravdu pěkný "úlovek"! Jo a ještě mě docela zaujala blízkost drátů vysokého napětí, vypadá to, že je minuli o fous...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 6:35 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
...ještě mě docela zaujala blízkost drátů vysokého napětí, vypadá to, že je minuli o fous...


A nebo taky neminul a proto tam lezi, ale to by asi odnesl i ten drat, tezko rict. Ja jsem shodou nahod tohodle kompressa loni nafotil jeste v krasnem letuschopnem stavu http://www.airplane-pictures.net/image41544.html
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2009 10:08 am    Předmět: Citovat

Pěkná reportáž Very Happy . Někde jsem zaslechl, že k nehodě mělo dojít při přistání, kabině byl pilota a pasažérka. Jestli při tom zavadili o vodiče vysokého napětí, nevím. Nedovedu si ovšem představit, že by byli až takoví tvrďáci, že o vedení 22kV věděli, a přitom pod ním klidně přistávali... No hlavně, že jsou oba celí a v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pit



Založen: 17.8.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Sokolnice

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2009 1:59 pm    Předmět: Citovat

Díky za uznání Wink
Je to jak píše Karel, pilot prý nezvládl přistání, při dosedání se stroj naklonil a zavadil vrtulí o zem - řekl bych že o tu přilehlou mez. Takže nepadali z velké výšky, asi proto se jim nic nestalo. Dráty byly blízko, ale roli v tom nehrály.
Jinak mi někdo říkal, že stroj je na odpis, že jakmile se poruší konstrukce, která je nějak vakuovaná nebo něčím napuštěná, tak to nejde opravit.

Při hledání místa nám trochu napověděl i Kryštof, který nejdřív letěl tam - to jsme se ještě dívali z kopce nad Blučinou a potom odlítal, to už jsme byli u Křepic, takže jsme cca viděli, odkud letí.
_________________
Conditions change.
Results should not.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com