Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Blizici se akce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so září 20, 2014 8:28 pm    Předmět: Citovat

Díky moc za tento update! Ten Démant mě pořád láká, i když nakonec rozhodne počasí.
Jinak co se týče dnešní Ostravy, tak letové ukázky byly velkolepé, ale statika naprosté utrpení. Letadel sice hodně, ale tak hloupě postavených, že to člověku až bylo líto. Natahají tam tolik mašin a pak to takhle zprzní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
trainzak



Založen: 9.8.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2014 12:51 pm    Předmět: Citovat

Letos je mi opravdu líto, že jsem do Medlánek nezajel... Nejdříve to zhatilo špatné počasí a pak Dny NATO... Škoda, že většina historických kluzáků už odlétla, jinak bych zašel alespoň dnes v neděli. Doufám, že i někdy příště se při Oldtimer víkendu povede sehnat nějaké přespolní kluzáky.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2014 8:53 pm    Předmět: Citovat

Zase tak strašné to nebylo, odletěl pouze Hol's der Teufel, všechny ostatní kousky v Medlánkách dnes stále byly. Grunau Baby, SG-38 a Vega létali v podstatě pořád, Démant se ve vzduchu předvedl alespoň cestou domů. Počasí navíc vyšlo skvěle. Takže naprostá paráda. Reportáž zde: http://airspotter.eu/lkcm14.html.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2014 9:22 pm    Předmět: Citovat

No to jsi měl vcelku štěstí, protože třeba Vega a Démant v sobotu nelítali vůbec a dneska se lítalo myslím jen tak do jedné a konec.
Já už mám taky hozený fotky na webu, jak z pátku z létání s SG-38, tak ze soboty z Oldtimerů.
pátek:
http://medlanky.bumper.cz/fotogalerie/album_lkcm_19_9_2014_SG_38/index.html

sobota:
http://medlanky.bumper.cz/fotogalerie/album_lkcm_20_9_2014_oldtimer_2014/index.html
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2014 9:36 pm    Předmět: Citovat

Jako vždy jsi nezklamal. Fantastický obrázky. Ta sobotní vlečná je moc pěkná.
Na letiště jsem dorazil zhruba o půl jedné, což jsem považoval za dost pokročilou dobu, takže jsem se trochu obával, že už bude lítání končit, ale nakonec se ukázalo, že velkou část mašin teprve vytahovali. Odcházel jsem něco po čtvrté, když se začal blížit nehezký mrak a začalo pršet. Po celou dobu, co jsem tam byl, se pořád lítalo. Dokonce to působilo, že Dynamic nestíhá vlekat a na startu se hromadily mašiny. Jsem absolutně spokojený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2014 9:45 pm    Předmět: Citovat

Aha, tak to jsem nějak z okna vůbec nepozoroval, že by se lítalo ještě po jedné. To bude asi tím, že máme nové plastové okna a Dynamic přes ně není slyšet Smile Ale je to zvláštní, protože do té jedné, možná druhé hodiny jsem ty vleky viděl. Ale to je fuk, hlavně, že Ti to vyšlo a vyfotil jsis cos chtěl. Máš vlastně o tři kousky víc než já, já můžu jen závidět toho Démanta a hlavně toho Hol's der Teufel, ten mě mrzí nejvíc, že jsem si ho neměl možnost cvaknout.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2014 9:19 am    Předmět: Citovat

Konečně! Tato událost se v Brně koná již několik let, ale teprve letos se o ní dozvídám v předstihu. Ve dnech 6. a 7. října se na brněnské přehradě bude konat cvičení Zásahové jednotky Policie ČR. Nácviku záchrany rukojmích na výletní lodi se mimo jiné zúčastní i policejní vrtulník Bell 412. Cvičení má probíhat po oba dva dny vždy v době od 9 do 11 hodin. U toho nesmím chybět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 12:29 pm    Předmět: Citovat

Dívám se, že Medlánky jsou rok od roku atraktivnějším místem k focení. Kromě dvojice motorových letounů (Zlin Savage OK-OUR 08 a Piper Cub OK-ONY) přibyl loni, jak jsem se dozvěděl v nejnovějším AeroHobby, i větroň SZD-9bis 1E Bocian: http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=5764716. Stroj vyrobený v roce 1972 byl do Medlánek převezen 22. listopadu 2014 z německého aeroklubu Kamenz a nese registraci D-3343. Během zimy má být přeregistrován na OK-7221.
Opravdu se letos do Medlánek hodně těším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 5:00 pm    Předmět: Citovat

Ještě je tu nový Pik-20 a jeden soukromej Cirrus. Ten Savage je fakt OK-OUR 08 ? To by mě naštvalo, toho už jsem fotil na loňských Oldtimerech, ale to byl na letiště jen půjčený. Myslel jsem si, že na Medlánkách je nově nějaký jiný. Pipera už mám taky vyfocenýho, tak se těším akorát na toho Bociana a Pika. Chtělo by to ale taky nějaký nový moderní brus, tohle jsou samé "starožitnosti" Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 7:28 pm    Předmět: Citovat

Tak to je ještě větší paráda. Hned jsem koukal, co je ten Pik-20 zač, a taky tuze zajímavý kousek. V Medlánkách se skutečně tvoří impozantní "větroňový park" mašin z různých koutů Evropy.
Abych se přiznal, tu mnou uváděnou registraci Savage nelze brát s naprostou jistotou, vycházel jsem z dostupných fotek (tedy i z Tvých). Pokud je tedy v hangáru nově nějaký jiný, pak se omlouvám za mystifikaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2015 10:48 am    Předmět: Citovat

Zajímavým přístupem k letectví je plastikové modelářství. Brilantně postavené a do nejmenšího detailu zpracované modely (nejen) letadel či působivá diorámata dokáží potěšit oko nejednoho leteckého příznivce. Proto nelze přehlédnout, že se v Brně na BVV jednou za dva roky koná Mezinárodní setkání plastikových modelářů a soutěžní výstava nesoucí název ModellBrno: http://www.modellbrno.cz/ Letošní ModellBrno 2015 připadá na termíny 19.-20. června.
Kromě plastikových modelů budou k zhlédnutí i další zajímavosti. Například Czech Spitfire Club vystaví maketu letounu Supermarine Spitfire v měřítku 1:1: http://airspotter.eu/photos/2014/1705/ma229b.jpg. A navíc, i když o letectví nejde, stojí za zmínku, že i tentokrát by měl jezdit parní vlak po vlečce z brněnského Dolního nádraží na Výstaviště přes ulici Poříčí. Je to rozhodně pěkná podívaná a nevšední zážitek: http://airspotter.eu/other/masinka.jpg.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2015 7:17 am    Předmět: Citovat

11. dubna se bude na Masarykově okruhu konat druhý ročník běžeckého závodu Masaryk Run, což sice nemá s letectvím nic společného, ale pořadatelé připravili pro závodníky a diváky doprovodný program, ve kterém by měl vystoupit i akrobatický pilot Martin Šonka. Předběžně se s jeho ukázkou akrobacie počítá v době od 13 do 14 hodin.
Zdroj: http://www.masarykrun.cz/aktualni_informace_40_dni_pred_startem/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2015 4:44 pm    Předmět: Citovat

bumper napsal:
Ten Savage je fakt OK-OUR 08 ? To by mě naštvalo, toho už jsem fotil na loňských Oldtimerech, ale to byl na letiště jen půjčený. Myslel jsem si, že na Medlánkách je nově nějaký jiný.

Tak jsi měl pravdu. Ten Savage je OK-TUR 14: http://airspotter.eu/photos/2015/2103/ok-tur14b.jpg. Dneska jej vytáhli z hangáru a pucovali. Pěknej kousek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2015 9:22 pm    Předmět: Citovat

Krásnej! Já jsem dnes na letiště nemohl Sad
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2015 10:01 pm    Předmět: Citovat

Rozhlížel jsem se, jestli Tě tam neuvidím. Kromě Nomise jsem ale nikoho známého nepotkal. Z povícero fotek jsem udělal i menší galerii: http://airspotter.eu/lkcmim.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 22, 23, 24  Další
Strana 9 z 24

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com