Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vylet Schwechat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Letiště celého světa
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2014 6:58 pm    Předmět: Citovat

Ve Vídni se skutečně objevují famózní kousky. Jako třeba čínský COMAC ARJ21 na zkušebním letu. Pravá exotika: http://www.airliners.net/photo/COMAC---Commercial/COMAC-ARJ21-700-Xiangfeng/2438151/L/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2014 5:07 pm    Předmět: Citovat

Pěkný, i ta 767 vzadu vypadá zajímavě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 9:55 am    Předmět: Citovat

Dalším důvodem, proč navštívit Vídeň, je nasazení Boeingu 787 Dreamliner společností Qatar Airways na linkách z Dohy. Ke změně typu by mělo dojít od 1. září. Přílet by měl být v 13.25 a odlet 16.15. Trvání této změny pro zatím není jasné, předpokládá se minimálně do konce září.

Zdroj: http://www.austrianwings.info/2014/08/fix-qatar-mit-boeing-787-dreamliner-nach-wien/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2014 2:59 pm    Předmět: Citovat

Pěknou ukázkou toho, co lze z terasy vídeňského letiště pořídit, je fotka Jirky Koláře: http://www.planes.cz/cs/photo/1196474/b737-6h3-ts-iol-tunisair-tar-tu-viden-vie-loww/.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2014 7:57 am    Předmět: Citovat

Taky sem se díval. Já bych to až tak zabitě neviděl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st prosinec 24, 2014 11:12 am    Předmět: Citovat

Na planes se dnes objevila geniální ukázka využití vídeňské terasy - pro noční focení. Z téhle fotky jsem skutečně nadšený: http://www.planes.cz/cs/photo/1202920/b737-800-yi-ask-iraqi-airways-viden/.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2015 8:45 am    Předmět: Citovat

Před pár dny se mi poštěstilo opět letět z Vídně, a tato událost mi kromě příjemného leteckého zážitku přinesla i jedno poměrně znepokojivé zjištění. A to, že z vídeňského letiště lze odletět, aniž by za celou dobu kdokoli zkontroloval váš pas, potažmo identitu. Proběhlo to tak, že jsem se z domu odbavil přes internet (web check-in) a vytiskl si palubní vstupenku, po příjezdu na letiště jsem zamířil k samoobslužné odbavovací přepážce (protože jako jediná byla prázdná, neboť si k ní zřejmě nikdo netroufal), kde jsem odbavil zavazadlo, k čemuž stačil čárový kód na palubní vstupence. Následně jsem zamířil k bezpečnostní kontrole, ke které jsem se dostal po průchodu turniketem (opět jsem prošel jen díky načtení kódu na palubním lístku), kde jsem prošel rentgenem, přičemž po mě vůbec nikdo nechtěl vidět pas. Tím jsem se dostal do mezinárodní části letiště k odletovým branám (gatům). Samotný vstup do letadla byl umožněn opět po pouhém načtení čárového kódu na palubním lístku. Za celou dobu jsem skutečně ani jednou nemusel vytáhnout z batohu pas či jakýkoli jiný doklad potvrzující moji identitu. V dnešní době mnohdy až přehnaných bezpečnostních opatření jde o poměrně zajímavé selhání. Sice šlo "pouze" o vnitrostátní linku, ale mám za to, že by se to nemělo stávat nikdy. V takovémto případě totiž na moji letenku mohl letět úplně kdokoli. Či jinak řečeno, na smyšlené jméno může letět osoba, která by jinak na palubě letadla nebyla žádoucí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
trainzak



Založen: 9.8.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po září 07, 2015 6:27 pm    Předmět: Citovat

Tohle je asi nový trend na více letištích. Mě se to takto stalo v Helsinkách i v Bruselu. Vůbec bych se ale nedivil, kdyby kontrola probíhala nějakými jinými skrytými prostředky (detekce obličeje, styl chůze, atd.).
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 5:40 pm    Předmět: Citovat

Ano, myslím, že dokonce nedávno, při internetovském check-inu to psalo, že podle nového nařízení nemusím vyplňovat číslo pasu a platnost. Myslím, že to hlídají jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 6:44 pm    Předmět: Citovat

Tohle si přímo říká o provedení experimentu! Poměrně jednoduše by se dalo zjistit, jestli tu skutečně je nějaký skrytý způsob identifikace.

Napadlo mě několik scénářů, které by šly realizovat, a které by odkrývaly různé aspekty bezpečnostních opatření.

(A) Dvě osoby by si zakoupily letenky na ten samý let, takže by letěly společně, přičemž by si navzájem prohodily palubní vstupenky, takže osoba X by letěla coby osoba Y a osoba Y coby osoba X. Pokud by to prošlo, znamenalo by to, že jestliže existuje nějaký skrytý bezpečnostní systém, pak nerozlišuje mezi nesouladem ve jméně v pase a na letence, ale stále může hlídat, zda jsou na palubě skutečně ty osoby, kterým byla letenka vystavena.

(B) Dvě osoby by si zakoupily letenky na dva různé lety ve stejný den do dvou různých míst a s odletem ve stejný či velice podobný čas (aby v případě, že by pokus neklapl, mohly rychle přeběhnout mezi gaty a nenechat tak propadnout letenku), přičemž by opět navzájem zaměnily palubní vstupenky. Takže osoba X by letěla s palubní vstupenou osoby Y do destinace osoby Y, zatímco osoba Y by letěla na palubní vstupenku osoby X do destinace osoby X. Pokud by prošlo i toto, znamenalo by to, že nějaký monitoring byl maximálně do úrovně bezpečnostní kontroly, ale u gatů už chybí.

(C) Jedna osoba by si koupila letenku na zcela smyšlené jméno a následně úspěšně odlétla. V tomto případě by to znamenalo, že žádné skryté bezpečnostní kontroly nejsou. Very Happy

Celé je to velice jednoduše realizovatelné (byť asi ne zcela levné). Pokud by do toho někdo chtěl jít, velice rád si poslechnu výsledky.
Jako dodatek a tip případným výzkumníkům pro co nejvyšší plynulost průběhu testu je třeba zmínit, že výběr destinací by bylo vhodné omezit jen na letiště v rámci Shengenu, aby se po příletu nekontrolovaly pasy, což by například po zdárném uskutečnění letu ve scénáři (B) a nedejbože (C) mohlo přinést jisté obtíže.

Anebo by se taky dalo zeptat někoho, kdo se pohybuje v oblasti letištní bezpečnosti, jak to ve skutečnosti funguje. Protože je-li to opravdu takto rozšířený fenomén, mohl by v případě, že skrytá bezpečnostní opatření žádná nejsou, přinést dříve či později ne úplně vítané důsledky. Ale hádám, že domněnka o existenci nějakých opatření, o kterých nic nevíme, je velice blízko skutečnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2016 6:57 pm    Předmět: Citovat

Protože již pěknou řádku let plánujeme spotterský výlet do Vídně, ale z nejrůznějších důvodů na něj ještě nedošlo, rozhodl jsem se jej letos konečně podniknout. Důvodem, který mě k tomu přiměl, je přílet letounu Boeing 747-400 společnosti Air Atlanta Icelandic registrace TF-AAK, který pro potřeby svého turné používá legendární britská metalová kapela Iron Maiden: http://www.airliners.net/photo/Air-Atlanta-Icelandic/Boeing-747-428/2805251/L/. Letoun pojmenovaný Ed Force One, za jehož řízením usedá zpěvák skupiny Bruce Dickinson, s největší pravděpodobností přiletí do Vídně v sobotu 4. června. Termín ani konkrétní čas zatím zveřejněny nebyly, ale na základě kalendáře jejich vystoupení se první červnová sobota jeví nejpravděpodobněji. Věřím ale, že se přesný harmonogram ještě objeví. Předběžně proto s výletem počítám, protože tohle letadlo si nemůžu nechat ujít.
Proto, je-li zájem, 2-3 místa v autě jsou k dispozici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 10:35 am    Předmět: Citovat

Dle zatím nepotvrzených informací se přílet Ed Force One do Vídně očekává v sobotu 4. června v 15.10.

Tak potvrzeno, na twitterovém účtu Iron Maiden se objevilo avízo, že přílet do Vídně bude 4. června v 15.15.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2017 3:00 pm    Předmět: Citovat

Atraktivním důvodem, proč se vydat i letos do Vídně na spotting, může být mimo jiné i Airbus 350. Od 10. ledna letošního roku jej na své pravidelné lince z Tchaj-wanu nasazuje společnost China Airlines. Letadlo přilétá třikrát týdně, a to v úterý, čtvrtek a neděli v 6.25 a odlétá v 11.00.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Letiště celého světa Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com