Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Blizici se akce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2018 2:34 am    Předmět: Citovat

Díky za info.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2018 6:20 am    Předmět: Citovat

Oficiální mapka ke slalomu na přehradě: http://www.imperamasterflight.cz/program/281-situacka.jpg.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2018 10:36 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Oficiální mapka ke slalomu na přehradě: http://www.imperamasterflight.cz/program/281-situacka.jpg.


Tak nám meteorologové předpovídají na oba dva dny bezva počasí ( na celém území silné bouřky a na jihozápadě extrémně silné bouřky ) co více si přát pro paraglidy a balóny. Ach jo Confused
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá červen 01, 2018 2:48 pm    Předmět: Citovat

Pohled z okna tedy na optimismu nepřidává. Dnes to na létání nevypadá. Snad se to do zítřka trochu umoudří.

Pro jistotu lze sledovat tuto webkameru: https://prehrada.gcm.cz/. Rakovecká louka je vpravo jen kousek od středu obrazovky, za bílými bytovkami. Zcela zeje prázdnotou, stejně tak na vodě je "mrtvo", zatím žádné pylony.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2018 2:21 am    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Pohled z okna tedy na optimismu nepřidává. Dnes to na létání nevypadá. Snad se to do zítřka trochu umoudří.


No já tam dnes nakonec jel po odpoledním sledování radaru a zprávě na FB Ballon Jamu, že se všichni v 18:30 na Rakovci sejdou a pokud se bouřka přežene a uklidní vítr, tak že poletí. Přišel jsem tam, bylo tam najeto asi 6 aut s balónama ( což mi přišlo dost málo ) vedoucí té akce udělal brífink pilotů a hned všem zdělil, že se nepoletí. Bylo mi to divné, protože vítr ustal a bouřka už dávno nebyla, tak jsem se ho šel zeptat co a jak a on mi vysvětlil, že bouřky se motají všude kolem a proto neletí a ještě mi ukázal nafukovací balónek, který po vypuštění rotoval, což prý nesmí. A když jsem se ptal na sobotní večer, tak prý uvidí co řekne matka příroda. Šel jsem se pak podívat ještě na přehradu, ale žádný paraglid nelítal. Jen v zátoce jsou dva pylony na vodě. Takže jsem odjel domů bez jediného fota a zítra na to asi hážu bobek, protože dle toho balónáře tam bude večer před ohňostrojem blázinec a budou mít co dělat, aby se z louky dostali pryč, pokud teda vůbec poletí.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2018 2:34 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za zevrubný report. Já se tam včera nakonec netrmácel. Podle všeho ale ti paraglidisti něco odlétat zvládli, protože na webu mají tabulku s výsledkama pátečních tréninků. Je tam deset soutěžících. Dneska to vypadá, že by mohli pokračovat. Za chvilku vyrážím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2018 3:23 am    Předmět: Citovat

Já byl dnes do 18:30 na Medlánkách. Na přehradu jsem nakonec nejel a dobře jsem udělal. Balóny na které jsem se těšil nejvíce opět neletěli. Na paraglidy jsem neměl foťák, kompaktem bych asi moc parády nenadělal, navíc jsem si na Medlánech stejně vybil baterku Smile No těším se na Tvé fotky. Já se tam snad zajdu mrknout toho 9.6 na show voda-vzduch. Třeba to bude dobré.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2018 11:53 am    Předmět: Citovat

Paraglidy byly naprosto senzační akce i jen tak na podívání. Na přehradu jsem dorazil něco po páté hodině, u stánku pořadatelů zjistil, že se závod zcela určitě uskuteční, akorát se čeká, než se utiší vítr. Kolem šesté nafoukli jeden pylon, ale vítr jim ho během chvilky zbortil. Až zhruba o půl osmé začaly být příhodné podmínky. Organizátoři proto vyrazili na loďce nafouknout dva pylony, načež se mezi ně vydali závodníci. Každý z deseti pilotů absolvoval dva soutěžní lety. Někdy u třetího závodníka zašlo sluníčko za kopec, což už z tak náročného focení udělalo opravdovou výzvu. Zachránila mě světelnost teleobjektivu, ale i tak to nebyla žádná legrace. Fotky jsou už od včerejšího večera v novinkách. Při odchodu jsem si všiml, že na louce byla tři auta balónářů, ale ani jeden balón nebyl vyložený z přívěsu. Příští sobotu odpoledne se tam pravděpodobně taky vydám, jsem docela zvědavý, co se z té show vyklube.

Mimochodem, moc pěkné fotky z Dětského dne v Medlánkách. Mám radost, že nový foťáček Ti tak skvěle slouží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2018 12:37 am    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Mimochodem, moc pěkné fotky z Dětského dne v Medlánkách. Mám radost, že nový foťáček Ti tak skvěle slouží.


Díky, jsem rád, že jsi na fotky ze dne dětí nakoukl a to i přesto, že tam není mnoho "leteckého" Smile Nový foťák jsem měl na této akci úplně poprvé, takže jsem vůbec netušil co z toho vyleze, ale jsem spokojen. Ten výstup z toho malého prcka je opravdu srovnatelný se zrcadlovkou, což mi dělá velkou radost. Mohu tak pomocí výřezů "nahradit" i chybějící delší zoom.

Na tvoje fotky jsem s radostí nakoukl a ta první je naprosto parádní. U ostatních mi trošku vadilo rušivé pozadí ( lunapark a ukotvené lodě ) což nedalo vyniknout těm foceným paraglidům. Ale i tak moc hezké.

Co to bude za akci v tu příští sobotu, to by mě docela také zajímalo, chtělo by to zjistit nějaké podrobnosti, jen teda netuším kde.

Jinak tady jsem našel hezké video z těch závodů paraglidů na přehradě.
https://youtu.be/rrvSGBjrRkQ
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2018 6:44 pm    Předmět: Citovat

Včera jsem se byl mrknout na přehradě. Začal tam světový pohár v motorovém surfingu a bylo na co koukat. Myslím, že v tu sobotu tam bude v rámci té akce voda - vzduch právě tohle. Od 19:00 - 21:00 mají mít v přístavišti nějakou exhibici a galajízdu, vše doplněné asi o paraglidy a také tam má lítat vrtulník vyhlídkové lety.
Takže to jen tak, abys věděl co asi očekávat. Já jsem prubnul RX100 na focení rychlého pohybu a ač jsem musel použít jisté finty s předostřením, tak se mi pár fotek v pohybu docela povedlo. Měl bych jich teda daleko více, ale vzhledem k tomu, že jsem měl ten nový kompakt teprve potřetí v ruce, tak jsem si nevšiml, že při nastavení na prioritu času mám zapnutý efekt "ilustrace". Nacvakal jsem tedy hromadu fotek, které jsem následně mohl rovnou hodit do koše, protože to vypadalo jako omalovánky Sad Tohle se mi u zrcadlovky stát fakt nemohlo... Ale holt jsem se poučil, že si musím přednastavit a zkontrolovat foťák doma před focením. Jestli chceš kouknout co jsem nacvakal, tak tady:
http://bumper.cz/fotky/album_prehrada_motosurf_worldcup_7_6_2018/index.html
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2018 8:11 pm    Předmět: Citovat

To je už zítra?! Jsem celý týden skrz povinnosti úplně odtržený od dění, fakt bych na to zapomněl. Díky za odkaz, máš tam některé opravdu luxusní úlovky, obzvlášť se mi líbí ty se závodnicemi. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 2:10 am    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
...obzvlášť se mi líbí ty se závodnicemi. Smile

Jednu hezkou závodnici mám i na začátku kratičkého videa, které jsem na akci natočil Smile
https://youtu.be/ACHw9a6yrCo
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 11:04 am    Předmět: Citovat

Rozkošné! Jaké to včera nakonec bylo? Zajímá mě hlavně ta letecká část. Byl jsem v sobotu fotit na Slovensku, odkud jsem se vrátil až docela pozdě, tak jsem už přehradu nestíhal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2018 2:17 am    Předmět: Citovat

Já tam v sobotu nebyl, byl jsem až do večera s kámošem na navijáku na letišti. Ale dle programu tam měla být jediná "letecká" část ve 20:30 průlet letadel Blue Sky Service nad přehradou.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2018 5:52 pm    Předmět: Citovat

Ach tak. V takovém případě mě neúčast příliš nemrzí. Předpisy toho asi stejně moc nedovolují, tak nic moc extra vymyslet nemohli. Hlavní dle všeho byly ty motosurfy. Ale i tak je pěkné, že v rámci letošního Ignis Brunensis toho bylo/je tolik leteckého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 22, 23, 24  Další
Strana 17 z 24

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com