Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Blizici se akce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2018 7:39 pm    Předmět: Citovat

Nedávno jsem tu zmiňoval, že by se na Medlánkách mohl v dohledné době uskutečnit akrobatický kemp. Tak podle všeho se zdá, že už je v plném proudu. Od pondělí tu létá akrobacie jeden větroň. Z hlediska fotografického asi nic moc zajímavého, pokud tedy nemá člověk 400 mm objektiv a mohl by fotit detailně části sestav akrobacie. Já jsem se zatím na letišti nebyl podívat, protože mě odrazuje horko a dnes jsem si musel pogratulovat, že jsem se tam nevydal, protože přišla solidní průtrž mračen Smile Takže nemám žádné další informace, jako třeba jak dlouho ještě budou lítat a tak. Nevím ani co je to za větroň, na kterém lítají. Myslel jsem si, že je to duáč, ale teď jsem koukal na webku a je to něco jiného, nějaká dvojsedadlovka, ale netroufám si určit typ. Přikládám aktuální foto z webky.


_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2018 8:48 am    Předmět: Citovat

Školákům se letní prázdniny nezadržitelně blíží do své poloviny, což mimo jiné znamená, že vrcholí i přípravy vojenského cvičení Ample Strike v Náměšti nad Oslavou. To se letos uskuteční ve dnech 3. až 14. září, přičemž i tentokrát slibuje pěknou účast letecké techniky. Ze zahraničních účastníků byla doposud potvrzena účast Polska s letouny Suchoj Su-22, Slovinska s Pilatus PC-9 Hudournik, Velké Británie s BAe Hawk, Německa s Eurofighter Typhoon a Spojených států amerických s F-16. USA opět do cvičení zapojí bombardéry B-52, ale ty budou zcela jistě působit tradičně z Fairfordu v Anglii. Už teď to tedy vypadá na velice pěknou podívanou.

A hned nato v sobotu 15. září se bude konat velmi zajímavá a nevšední akce, totiž Den otevřených dveří výrobního podniku Aircraft Industries v Kunovicích. V patnáctiminutových intervalech budou od 9 do 14 hodin probíhat exkurze výrobními prostory letadel L-410. Zážitek to bude jistě neotřelý. Jen škoda, že se to kryje s Dny NATO v Ostravě a závody Red Bull Air Race ve Wiener Neustadtu. Rozhodování, kam se nakonec vydat, je tedy náležitě složité.

Bumper: Díky za info. Jeden větroň skutečně není vyložená fotografická hitparáda, ale pořád lepší než nic. Každopádně teď v sobotu to muselo být v Medlánkách na focení super. Během 24hodinovky jsme občas na frekvenci zaslechli, že se v Medlánkách hodně aktivně létá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út srpen 28, 2018 7:22 pm    Předmět: Citovat

Letošní sté výročí od založení samostatného Československa připomíná v průběhu celého roku mnoho oslav v nejrůznějších podobách. Jednou z těch letecky laděných je i chystaný skupinový let nazvaný Tisíc mil nad ČSR. Měl by se uskutečnit ve dnech 29. srpna až 1. září, přičemž se jej zúčastní zhruba patnáctka letadel výhradně československé výroby. Pro nás nejzajímavější je fakt, že v rámci prvního dne, tj. ve středu 29. srpna, povede jejich cesta i přes letiště v Medlánkách. Z popisu to není moc jasné, ale dle všeho by tam neměli přistávat, ale "jen" uskutečnit skupinový průlet s následným rozchodem. Ani přesný čas průletu není znám. Očekávat jej lze v odpoledních hodinách.

Stránka akce: http://tisicmilnadcsr.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: út srpen 28, 2018 11:55 pm    Předmět: Citovat

Safra, tak to mě docela štve, že nemají aspoň nějaký časový nástřel. Rád bych to na letišti aspoň viděl, ale když nevím ani přibližný čas, tak to je dost na prd Sad
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2018 6:51 pm    Předmět: Citovat

Mno, tak krom dvou Zlínů, kteří letěli kousek vedle sebe a proletěli kolem 18:00 v dost daleké vzdálenosti a výšce od letiště Medlánky jsem tedy žádný jiný skupinový provoz na Medlánkách nezaznamenal. Takže ten jejich avizovaný průlet patnácti letadel nad Medlánkama se dnes nekonal, nebo jsem teda slepej a hluchej Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2018 7:21 am    Předmět: Citovat

Díky za sledování situace. Možná přesně z tohoto důvodu neavizovali dopředu žádné přesné časy. Sami neměli nejmenší tušení, kolik se jich sejde a jak to nakonec půjde a bude probíhat. Jistý diletantismus v tomto směru je možné sledovat u všech letošních "oslavných letů". Jiří Průša s velkou pompou oznámil svůj projekt "100 let - 100 letišť", tedy že během letošního roku navštíví se svým Dynamicem OK-LEX sto českých a slovenských letišť. Zpočátku na webu akce dopředu oznamoval, kdy a jaká letiště navštíví, poté s tímto informačním servisem přestal. Takže nám uteklo, že 3. srpna byl v Medlánkách. Škoda, přišel bych se podívat. Do Tuřan ještě doletět má. Ale opět dle všeho potají. A stejně tak Roman Kramařík a jeho velkolepá akce "Okřídlený lev" neboli první sólový oblet světa českým pilotem, podnikaný Cessnou 210 Centurion OK-TGM. Taktéž nikde ani zmínka, že jeho první etapa povede z Točné do Tuřan. Je opravdu velká škoda, že všechno tohle se člověk dozvídá až zpětně. Prostě na informačních kampaních by naši aviatici měli ještě zapracovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2018 3:29 pm    Předmět: Citovat

Nemohu než souhlasit. Mám z těch akcí zcela stejný pocit. Fanoušci letectví mají prostě smůlu, potřebné informace se nedozvědí.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2018 1:01 pm    Předmět: Citovat

Video aerovleku tří Šohajů za Piperem Pawnee při příležitosti létání na historických kluzácích během Oldtimer víkendu 2018 na letišti v Brně - Medlánkách.

https://youtu.be/rIINeam4Cos
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2018 7:01 pm    Předmět: Citovat

Nádherné video, díky za odkaz. Dokonce jsem se tam i našel. Smile

Pár obrázků z Oldtimeru víkendu je k vidění ve fotogalerii: http://airspotter.eu/lkcm18.html.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2018 8:01 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:

Pár obrázků z Oldtimeru víkendu je k vidění ve fotogalerii: http://airspotter.eu/lkcm18.html.

Naprosto luxusní fotky, ostatně jako vždy Cool Moc díky, že jsi se akce s fotoaparátem zúčastnil. Hodně mě mrzí, že jsem musel zůstat letos doma Sad Mohl bych tak tvé nádherné letové fotky doplnit ještě nějakou tou reportážní fotkou pro dokreslení atmosféry celé akce.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so září 15, 2018 8:45 pm    Předmět: Citovat

Děkuju moc! Byla vážně škoda, že jsi nemohl. Letadla a lidi umíš fotit jako jen málokdo. Příští rok se snad sejdeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2018 3:14 pm    Předmět: Citovat

Ještě se musím vrátit k medláneckému Oldtimeru víkendu prostřednictvím krásného videa z produkce vynikajícího kameramana Luboše Hermana: https://youtu.be/QTuABM7iWmE. Pohyblivé obrázky leckdy zprostředkují zážitek lépe než ty statické.

Na pátek 5. října se chystá tradiční Noc vědců, což je sama o sobě zajímavá akce. Letos si na své ale přijdou i příznivci letectví, a to díky Univerzitě obrany. Od 18 hodin budou otevřena Kasárna na Šumavské, kde bude mimo jiné ke zhlédnutí simulátor řízení letového provozu a mechanický simulátor řízení vrtulníku. Jistě to bude stát za návštěvu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2018 11:24 pm    Předmět: Citovat

Video z Oldtimerů od Luboše je jako vždy parádní. Já jsem si absenci focení na Oldtimerech aspoň trochu vynahradil minulý týden a včera. Bylo nádherné počasí a na letišti dost pestrý provoz, takže mám spoustu fotek.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2018 3:37 pm    Předmět: Citovat

Bumper: Je to radost, když vyjde počasí a do toho je na letišti fotogenický a četný provoz. Moc pěkné fotky.

Jak už to s příchodem podzimu každoročně bývá, ubývá letecky orientovaných akcí. Přesto jednou za čas jde narazit na něco zajímavého. Za pozornost proto stojí například aktuální harmonogram přednášek brněnského Science & Technology klubu, v jehož rámci proběhne na VUT dne 20. listopadu od 18 hodin v budově A5 a místnosti P2 na ulici Technická 2 veřejná přednáška Tomáše Přibyla nazvaná: "Příběh lunárního modulu - nejšílenější létajicí stroj, jaký kdy lidé postavili". Každý, kdo již někdy slyšel povídání pana Přibyla, případně četl nějaký jeho článek, dobře ví, jak pohlcující zážitky umí nabídnout. Pro leckoho by jistě mohly být zajímavé i zbylé přednášky z jiných oborů.

Více informaci zde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so říjen 27, 2018 3:27 pm    Předmět: Citovat

Letošní rok se pomalu, ale nezadržitelně chýlí ke svému závěru, a tak již stojí za prozkoumání, co nás čeká v roce příštím. Dle všeho první zajímavou akcí bude už v květnu (zatím bez bližší specifikace) konané vojenské cvičení Dark Blade 2019 na letišti v Náměšti nad Oslavou. Půjde o vrtulníkové cvičení, jehož by se mělo zúčastnit zhruba dvacet vrtulníků z Německa, Belgie, Itálie, Maďarska a Slovinska. Velká pozornost se bude klást na noční lety, proto ono slovo "Dark" (temný) v názvu. Cvičení je teprve ve fázi úvodního plánování, více informací se jistě objeví v průběhu příštích několika měsíců. Prozatím dostupné informace zde.

Skvělá zpráva přišla z Břeclavi, kde se v roce 2019 bude konat Mistrovství světa v letecké akrobacii kategorie Intermediate s účastí zhruba šedesáti pilotů. Proběhne ve dnech 5.-13. července, přičemž v neděli 14. 7. by měl navázat Letecký den. Jednoznačně akce, kterou bude stát zato navštívit.

Na rok 2019 se rovněž plánuje populární letecký den v rakouském Zeltwegu. Konat by se měl ve dnech 6.-7. září. Postupem času se budou informace objevovat na webu http://www.airpower19.at/, prozatím na něm nic není.

Ovšem rok 2018 ještě neskončil, takže je stále co navštěvovat. Kupříkladu Festival Prototyp, který proběhne ve dnech 16.-18. listopadu na BVV. Festival je orientovaný na kutily a každého, kdo rád něco vytváří. Na své si v tomto případě přijdou i ti, kdo se zajímají o letadla. V rámci sobotního programu totiž proběhnou dvě letecky orientované přednášky a praktické ukázky. Nejprve v 17 hodin představí svůj vítězný letoun Shark studenti VUT z týmu Chicken Wings, následně od 19 hodin proběhne povídání Patrika Cintuly o leteckých modelech a Mistrovství Jihomoravského kraje ve volných leteckých modelech, které každoročně pořádá. K vidění toho ale bude mnohem více. Celý program a další informace zde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další
Strana 20 z 24

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com