Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Havárie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Letiště celého světa
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2013 9:25 am    Předmět: Citovat

hmmm... a Czech Airlines... LOT... ?
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2013 10:22 pm    Předmět: Citovat

Nevím, snad se do první šedesátky nedostaly, ale spíš nejsou dost velké, JACDEC asi sestavuje rating pro větší společnosti - viz hlavička v záhlaví:

http://www.aerointernational.de/service/sicherheitsranking/Aero-0213-Sicherheitranking-2012.pdf

Docela kuriozní je srovnání s rokem 2011:
kód:

                           2011    2012
Number of Fatalities:       496    498
Number of Hull Losses:      44     45


Více na:
http://www.jacdec.de/jacdec_safety_ranking_2012.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2013 4:41 pm    Předmět: Citovat

citace:
Nenapadá mě ale žádný moc pádný důvod, proč by MAK a Rosaviace takto mlžili. Jedině, že by se chystali odebrat RedWings AOC, pak je lepší argument neudržovaná letadla než chyba pilota... Nejspíš jsem ale trochu moc podezřívavý. Však uvidíme.

Nebyl jsem moc podezřívavý, už to máme tady, RW byl pozastaven AOC a na 99% to znamená, že Tu-204 už v červenobílém nátěru dolétaly. Iljušin finance je asi brzy pronajme jinému zájemci... Pokud si vzpomínám, asi před třemi lety se na LKTB několikrát otočili přes nový rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2013 10:32 pm    Předmět: Citovat

Ano, byly tu několikrát před pár lety a dokonce i ten konkrétní kousek, co se roztřískal v Moskvě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2015 9:11 am    Předmět: Citovat

Včera (24. 3. 2015) do Brna přiletěl z Přerova letoun Epic LT registrace RA-2151G společnosti Globus, který po zhruba hodinové zastávce pokračoval do Moskvy Domodědova. Tam ale kvůli problémům s podvozkem musel nouzově přistát na břicho. Vše se obešlo bez zranění.

Fotografie letounu krátce před vzletem z dráhy 10:


Fotografie letounu po nouzovém přistání: http://lifenewscontent.ru/static/posts/2015/03/151729/f6e274c3412adca6441c8dca75c8eb75.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so září 17, 2016 10:39 pm    Předmět: Citovat

Střet letounu Airbus 320 (YL-LCM) s ptákem, k němuž došlo na brněnském letišti v neděli 28. srpna ve večerních hodinách, unikl pozornosti asi jen málokoho, neboť díky všudypřítomným mobilním telefonům vybaveným kamerami vzniklo hned několik videí, jež se bleskurychle rozšířily internetem. K vidění je nasátí racka do pravého motoru jak zvenku, tak i zevnitř letadla.
Ze zvědavosti jsem si na serveru Aviation Herald, který vede databázi podobných incidentů, vyfiltroval brněnské letiště, z čehož se ukázalo, že od roku 2008 jde o čtvrtý případ srážky s ptákem (takzvaný birdstrike).

K prvnímu takto evidovanému birdstriku s dopravním letadlem došlo 3. května 2008, kdy Boeing 737-800 společnosti Ryanair nasál při vzletu ptáka do motoru (mám pocit, že se tu o tom zmiňoval JackBrno).
Druhý podobný incident se datuje k 8. červenci 2010, kdy se Boeing 737-800 společnosti Travel Service (OK-TVO) srazil s ptákem během přistání.
Třetí případ se odehrál 2. listopadu 2014. V hlavní roli byl opět Boeing 737-800 společnosti Ryanair (EI-DYA), u něhož během přistání došlo ke střetu s ptákem.
Čtvrtým a prozatím posledním z těchto případů je výše zmíněná srážka ze dne 28. srpna 2016. Airbus 320 společnosti Travel Service (YL-LCM, pronajatý od lotyšských Smartlynx) během rozjezdu po vzletové a přistávací dráze nasál do motoru racka, načež piloti okamžitě přerušili vzlet.

To jen pro zajímavost. Připadalo mi užitečné mít tyto případy shrnuté na jednom místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 9:24 am    Předmět: Citovat

Ve druhém odkázaném článku píší, že při pojíždění, v doprovodu hasičů zpátky směrem k hale, letadlo plné vyplašených cestujících přejelo ještě zajíce. Smile Tak nevím, jestli máme v Tuřanech pořád ještě letiště, nebo už honitbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po září 19, 2016 5:32 pm    Předmět: Citovat

Sokolník je evidentně správný hospodář a udržuje stavy zvířectva na dostatečně vysokých počtech, aby měl pořád co odhánět a nepřišel o práci. Smile

Příhoda s tím zajícem na mě působí neuvěřitelně absurdně a klidně bych ji připsal na vrub pilotům jako takový vtípek, jak před cestujícími zlehčit celou situaci. Jestli ale hasiči našli kromě pečeného racka i naklepaného zajíce, pak o tom přestanu pochybovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt květen 11, 2017 3:57 pm    Předmět: Citovat

Vrtulníky Bell 429, jak se zdá, doprovází na Slovensku smůla. 7. září 2016 se u Bánské Bystrice zřítil Bell 429 splečnosti Air-Transport Europe (registrace OM-ATR), přičemž na jeho palubě zahynuly všechny čtyři osoby, a včera, 10. května 2017, se zřítil krátce po vzletu na letišti v Prešově Bell 429 (registrace OM-BYM) náležející do flotily Ministerstva vnitra Slovenské republiky. Ze čtyř osob na palubě dvě zahynuly, zbylé dvě jsou v kritickém stavu. Oba dva stroje jsme měli možnost vidět na ostravských Dnech NATO.
V současnosti tak na Slovensku létá pět dalších Bellů 429. Air-Transport Europe provozuje tři vrtulníky (OM-ATM, OM-ATT a OM-ATU), Ministerstvo vnitra SR jeden stroj (OM-BYD) a firma Elite Jet jeden stroj (OM-TIP).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2018 2:53 pm    Předmět: Citovat

Poslední dva roky doprovázejí letní posily na charterech společnosti Travel Service/Smartwings nepříjemnosti. V loňském roce to byl případ letounu Airbus 320 (SX-ORG) pronajatého od řecké společnosti Orange2Fly, který během přistání v bulharském Burgasu 18. července 2017 vyjel z dráhy.

V letošním roce postihl ještě větší incident letoun Boeing 737-800 (N276EA) pronajatý od americké společnosti Swift Air. Ten 10. června 2018 na letu z Brna do Heráklionu během přistání na řeckém ostrově zavadil zadní částí o dráhu (tzv. tail strike), v důsledku čehož došlo k poměrně těžkému poškození trupu. Letoun tak zatím stojí v neletuschopném stavu na ostrově.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2018 1:36 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
... 10. června 2018 na letu z Brna do Heráklionu během přistání na řeckém ostrově zavadil zadní částí o dráhu (tzv. tail strike), v důsledku čehož došlo k poměrně těžkému poškození trupu. Letoun tak zatím stojí v neletuschopném stavu na ostrově.

To měli turisté na Krétu o zážitek navíc... Možná ten odřený ocas budou muset opravovat venku na stojánce, když tam nemají vhodný hangár.
Já bych jen ještě upozornil, že na stránkách uzpln.cz už visí závěrečná zpráva o trochu exotické nehodě, kdy si při přistání v zimě pilot vrtulníku v blízkosti budovy aeroklubu, pro změnu usekl vlastní ocas (naštěstí oba na palubě nehodu přežili):
http://www.uzpln.cz/pdf/20180622090858.pdf

Můžeme to na místě okouknout při 24h
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2018 6:09 pm    Předmět: Citovat

Karel napsal:
To měli turisté na Krétu o zážitek navíc... Možná ten odřený ocas budou muset opravovat venku na stojánce, když tam nemají vhodný hangár.

Co jsem na internetu vyčetl, tak ono to s tou opravou možná bude docela komplikované. Že tam není hangár by zase až tak nevadilo, ale prý je značným problémem fakt, že letadlo je zapsané v americkém leteckém rejstříku. Tím pádem musí oprava proběhnout pod dozorem mechanika, který má oprávnění od FAA. Takových se po Evropě údajně moc nepohybuje. Snad v Izraeli by k tomu mohly být podmínky, ale není vyloučené, že letadlo vůbec není schopné přeletu vzhledem k narušení draku.

Karel napsal:
Já bych jen ještě upozornil, že na stránkách uzpln.cz už visí závěrečná zpráva o trochu exotické nehodě, kdy si při přistání v zimě pilot vrtulníku v blízkosti budovy aeroklubu, pro změnu usekl vlastní ocas (naštěstí oba na palubě nehodu přežili):
http://www.uzpln.cz/pdf/20180622090858.pdf

Můžeme to na místě okouknout při 24h

Pár hodin po té nehodě Robinsonu jsem se tam byl podívat. Něco málo mám nafocené, včetně příletu oné vyšetřovací inspekce z ÚZPLN. Nedávno jsem tam znovu procházel a našel jsem kousky oprýskaného laku z havarovaného stroje. Každopádně to na LKTB24 můžeme jistě prozkoumat více.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2018 7:45 am    Předmět: Citovat

Poškozený stroj N276EA nakonec Heráklion přeci jen opustil. Minulý týden dle záznamu na FR24 přelétl po trase Heráklion (Řecko) - Drážďany (Německo) - Glasgow (Velká Británie) - Reykjavík (Island) - Bangor (stát Maine) na cílové letiště Winston-Salem (stát Severní Karolína), viz:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st září 12, 2018 5:04 pm    Předmět: Citovat

V úterý 4. září před 19. hodinou přistál na břicho se zataženým podvozkem na travnatou dráhu 26 letoun Zlín Z-526F registrace OK-DRK z flotily Blue Sky Service. Vyjma poškození letounu se incident obešel bez zranění. Letiště kvůli tomu bylo na zhruba dvacet minut uzavřené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá říjen 26, 2018 7:41 pm    Předmět: Citovat

OK-DRK je dle všeho zpět na nebi. Dnes odpoledne jsem zahlédl startovat z Tuřan Z-526. Bylo to dost z dálky, takže registraci jsem nepřečetl, ale barva odpovídala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Letiště celého světa Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com