Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozšíření a omezení provozu linek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 76, 77, 78

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Karel

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2019 3:46 pm    Předmět: Citovat

Vypadá to, že ve hře nemusí být jen MUC:
citace:
„V co možná nejkratší době chceme jednat s jiným dopravcem a buď linku obnovíme opět do Mnichova, nebo budeme řešit jinou destinaci, která ji nahradí,“ řekla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/letecky-do-mnichova-nejdriv-v-zari-20190218.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 10:34 am    Předmět: Citovat

Myslím, že ještě stojí za zamyšlení, jaké má feeding z BRQ možnosti. Vynechme z naší úvahy pro jednoduchost P2P cestující. Co potřebujeme:
1. Hub velkého síťového dopravce v dosahu několika set km
2. Síťového dopravce, který má o rozvoj feedingu z BRQ zájem
3. Někoho, kdo to fyzicky odlétá

K bodu 1 - Nabízí se pomerně omezený výběr VIE, FRA, MUC, WAW, potom s výhradami PRG (omezená nabídka), AMS (velmi daleko)

K bodu 2:
- AUA (neprojevuje zájem, asi spoléhá, že se k nim do VIE Moraváci nějak dopraví sami)
- DLH (je/byla zavedená, ale neprojevuje moc zájem, lidi odrazovala uměle vyšroubovanými cenami, asi BRQ nemá v plánu rozvoje, nebo to bere jako území sestřičky AUA)
- LOT (neznámá, loni se snažili expandovat, létají třeba KSC, jedná s nimi prý OSR...)
- ČSA (nevěřím)

K bodu 3 - To je to nejjednodušší, za peníze se někdo najde. Pokud by se nejednalo přímo o onoho síťového dopravce, BRQ by třeba obsloužili i VanAir Europe (pro začátek třeba 4-5 x L410, podle mě optimální varianta). Podle poznámky na FB mám pocit že se do toho chce zamíchat i Fischer (ale B738 v žádném případě nenaplní) - ti by mohli mít výhodu, že by na BRQ mohli nocovat.

Jak jste asi vycítili, já bych na místě radních rozjel současně dvě varianty jednání:
- MUC buď s DLH nebo ACMI (c/s) s VAA. Pokud by se druhá možnost rozjela tak, že by to VAA nestíhal, mohli by tam vložit třeba jednu rotaci DLH s něčím větším.
- WAW s LOTem případně zase c/s s VAA

VAA, poté co je vykousali z GB, lítají linky, pokud vím jen v Jugošce, letadla by měli, servis také, co víc si přát. Pouze by kraj musel zrušit podmínku přetlakované kabiny.

Naposledy upravil Karel dne út únor 26, 2019 4:29 pm, celkově upraveno 1 krát.
MarekV
Site Admin

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2019 10:40 am    Předmět: Citovat

Přiznám se, že to s tím Van Airem mě napadlo taky, když jsem byl v týdnu na letišti a opět viděl před Aeroservisem stojící letadla. Byla by to pro něj skvělá příležitost, když většina letadel stojí bez využití. Samozřejmě, komfort Turboletu by byl oproti jiným strojům menší, ale kdyby taková linka fungovala spolehlivě a v časech, které dávají cestujícím smysl, mohlo by to velice dobře fungovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2019 12:45 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
...Samozřejmě, komfort Turboletu by byl oproti jiným strojům menší, ale kdyby taková linka fungovala spolehlivě a v časech, které dávají cestujícím smysl, mohlo by to velice dobře fungovat.

Nevím, jak pro koho, ale pro mě je důležitější počet frekvencí než materiál potahu sedaček nebo decibely v kabině. Pokud máme srovnat 5h čekání na přípoj s hodinkou mírného nepohodlí v letadle, o čem tu hovoříme? To možná pro některé cestující byznysem, kteří využívají čas na letišti k bujarému popíjení v salónku, není čekání na přípoj zabitým časem Smile.

Klíčový ale zůstává postoj DLH (popř. LOT, AUA) - pokud oni nebudou mít, tak jako dosud zájem a budou linku i nadále dusit prakticky dvojnásobně vysokými cenami letenek, žádný velký rozvoj čekat nemůžeme.
Karel

PříspěvekZaslal: po duben 15, 2019 5:44 pm    Předmět: Citovat

Jelikož město prodloužilo termín odevzdání nabídek z 13. května do 24. června, vypadá to že zatím nemají z čeho vybírat.

Jedna možnost je, že se nikdo nehlásí a čekají, jestli nakonec někdo nevyplave. Objektivně vzato, moc kandidátů v MUC zrovna není. Jediná logická volby by totiž bylo, aby si to lítala DLH sama (případně to pro ni někdo operoval, ideálně VAA 3-4x denně Smile )
Pro každého jiného je tam podle mě docela tvrdá podmínka c/s s DLH (s kým jiným, když se poptává MUC). Mám pocit, že dojednat korektní obchodní podmínky nebude vůbec snadné. Pro feeding je klíčem cena přestupních letenek a minimální počet rotací. To, co předvedli s bmi nemá velký smysl opakovat.

Uvidíme, nechme se překvapit.

citace:
...Kraj intenzivně s dopravci jedná a tento týden se uskutečnilo kontraktační jednání samospráv s dopravci v Hannoveru...

V Hanoveru jsem vymyslel jedině někoho z TUI group, třeba z Bruselu? Ale to by nebyl feeding, ale p2p, hlavně pro politiky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 76, 77, 78
Strana 78 z 78

Přejdi na: