Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Komentarove perly

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
j.ree



Založen: 19.8.2007
Příspěvky: 209
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2007 9:16 pm    Předmět: Komentarove perly Citovat

Toto tema bych chtel zalozit pro pobaveni jak typicky cesky clovek rozumi vsemu, vsude byl a vsechno zna. Ikdyz informace nema ... Pojdme si proto uvest linky na zajimave komentare pod clanky s leteckou tematikou.
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
j.ree



Založen: 19.8.2007
Příspěvky: 209
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2007 9:16 pm    Předmět: Citovat

http://ekonomika.idnes.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A071218_161308_ekonomika_vem

Me pobavil dost vyrok:
to se týká především mosky - nejsou "sloty" na letištích, a když jo, tak jsou extrémně drahé, takže taxy šíleně prodražují letenky. proto taky třeba smrtwings lítají linku brno-moskva (ale ne šeremetěvo, nýbrž letiště damoděvovo pod codesharovou linkou s nějakými ruskými aerolinkami...)

Co dodat? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2007 11:04 am    Předmět: slot Citovat

Pokud vím já, tak slot je technické zařízení křídla letounu pro řízení resp. snižování vztlaku. Co je slot na letišti nevím... asi blbost nebo hantýrka
Slávek
Návrat nahoru
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2007 11:06 am    Předmět: Citovat

jj na letišti může být tak leda slota, když je špatné počasí, jako dnes například... hahaha
S.
Návrat nahoru
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 1:15 pm    Předmět: Citovat

Že nemůže být slot na letišti? Wink A co třeba volné časy k odletům a příletům? Každé letiště má dle kapacity dráhového systému určitý konečný počet slotů (není to nic fyzického, prostě jen časový úsek) k přijímání letadel. No a když je je dráhový systém kapacitně vyčerpán, nejsou k dispozici žádné další volné sloty, tak nelze spustit žádnou novou linku na dané letiště bez toho, aby jiný dopravce svůj slot opustil. Tomu se opravdu říká sloty Smile Ale v Brně opravdu nedostatek slotů ani s jednou dráhou nehrozí a myslím, že ani ve vzdálené budoucnosti nikdy hrozit nebude. Takže tady je problém skutečně jen se slotou, nikoliv se sloty Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 1:35 pm    Předmět: slot Citovat

no je to možné, že se tomu tak říká v letištní hantýrce, ale definovaný výraz slova slot je :
http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/94998-slot
Slávek
Návrat nahoru
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 1:49 pm    Předmět: letištní sloty Citovat

No jak koukám po netu, ta vskutku sloty mohou být a jsou předmětem čilého obchodování mezi leteckými společnostmi, dokonce se někde i draží. Takže někde je jich nedostatek, ale vlastní je nějaká společnost, která je ani sama nevyužívá a čile s nimi obchoduje. Pěknej bor.el. Všecho pak zaplatí chudák pasažér v ceně letištních poplatků. Z toho mi plyne, že pro LC dopravce by letiště s mnoha volnými sloty jako je např. LKTB mělo být velmi výhodné z hlediska vytvoření základny. nevím, proč sem nikdo nejde...
Slávek

P.S. obecně slot = škvíra, mezera,štěrbina
Návrat nahoru
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 4:15 pm    Předmět: Citovat

"škvíra, mezera,štěrbina" to je přesně ono, do čeho se musí napasovat každý vzlet a přistání letadla na letišti Smile Jinak je pravda, že se s nimi na vytížených letištích těžce kšeftuje a např. aby aerolinky o získané sloty nepřišly (když je nevyužívají, může jim je letiště odejmout), tak dokonce vypravují prázdná letadla! Pořád jim let prázdného letadla vyjde lépe, než přijít trvale o drahocený slot. Např. se to děje na Heathrow, které už je beznadějně přeplněné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 4:01 pm    Předmět: Citovat

Není to asi přesně k tématu, ale trochu úměvné to je. Na velice populárním ruském turistickém serveru travel.ru se objevila fotoreportáž Soňi Birjukovové o návštěvě Moravy, kde o brněnském letišti píše:

"Přistáli jsme v Brně. Nyní je možno se do tohoto těžko vyslovitelného města dostat přímým spojem A/S. Brněnské letiště mohu charakterizovat jediným slovem "dojímavý": podobá se maličkému broučku tichounce ukrytému v trávě..."

Dále ještě v souvislosti s LKTB píše o titulu Stavba roku, že od dráhy je vidět Mohyla míru, a do města, že dorazili za 20 minut.

http://reports.travel.ru/reports/2008/01/118894.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 1:34 pm    Předmět: Citovat

no to jsem zvědav jak se to bude chytat...
Nový produkt Českých drah a letecké společnosti odstartuje v Brně
České dráhy a letecká společnost SkyEurope oznámily vznik zákaznické aliance ČD SKY. Jedná se o první takovou spolupráci na světě. Díky ní České dráhy nabídnou na svých přepážkách letenky za konečné ceny od 1290 Kč. Již od čtvrtka 24. ledna startuje tento produkt ve stanicích Brno hlavní nádraží a Pardubice hlavní nádraží; během února pak bude rozšířen do více než 20 stanic v celé síti Českých drah.
Cílem spolupráce Českých drah a letecké společnosti SkyEurope je úzké provázání služeb železniční a letecké dopravy a nabídka nejvýhodnějších cen dostupná stejně jednoduše jako nákup jízdenky na vlak. „Zákazník nepotřebuje ani počítač, ani platební kartu. Jednoduše zajde k pokladní přepážce na nádraží Českých drah a tam si vše koupí. Podmínkou je pouze současné zakoupení jízdního dokladu na spoj Českých drah, který cestujícímu umožní přepravu do nebo z tarifního bodu Praha Letiště. Díky tomu zákazník šetří další náklady například za parkovné či dopravu osobním automobilem na letiště Praha Ruzyně,“ říká Jiří Kolář, náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu.

Slávek
Návrat nahoru
j.ree



Založen: 19.8.2007
Příspěvky: 209
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 11:04 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se zase trochu zasmal nad komentarem jisteho Filipa, ovsem i cely clanek je tak na 1. aprila...Bavi se o lince C4S pgr - lhr

Re: Super
A to je nejaka vyhra letet na HEathrow? Spis je to vopruz pze tam je mega lidi a je to mrte daleko od londyna Smile


http://ekonomika.idnes.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A080312_201843_eko-doprava_zra&razeni=&strana=1
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st srpen 30, 2017 8:17 am    Předmět: Citovat

Nezřídka se mi stává, že nějaký člověk zamění můj spotterský web za oficiální web některého z českých letišť. Prozatím nejnověji jsem spojován s nově zřízeným letištěm v Luhačovicích, odkud jsem zveřejnil fotogalerii ze slavnostního otevření. Většinou se zprávy točí kolem otázek ohledně možnosti příletu na letiště zájmu, tentokrát jsem ale obdržel zprávu poměrně káravou od člověka, kterému není létání po chuti. Myslím, že zpráva stojí za přečtení. Je bez jakýchkoli úprav přesně tak, jak jsem ji obdržel, pouze jsem smazal jméno odesílatele:
citace:
Dobrý den,neruště mé soukromí na koupališti v Slavičín ěpřelety vašich letadel lehkozbohatlíků z zakazek elektronických systémů a compjutru amobilnich telefonů co mají bazeny a letaji si k moři .
Předražené zakazky projektů Kapsch tak jako projekty Comjutrovani amobilich telefonů ste lekhko zbohatli už v začátku za moci KLause i za Bbaiše..
Ostní lidi pro svobodu slova dokažete pronasledovat policiji tiskem mediji a převrátit skutečnosti v zvrácené společnosti milionařů bezohledných vůči přírod ěi lidem leteckou akrobaciji v mistech soukromích lánu v obcích .

nepřeji si aby ste rušili a přelůetali nad mým domem v Hrádku a nad pozemky ani nad plovárnou v Slavičíně ,respektujte soukromí lidí.Do zvrhlích Luhačovic nejezdím nemám je v oblibě plné uředníků městských policajtů co počumují po pokojne jedoucích cyklistech a bruslaře nechvají jet bez povšimnotí..Stupídní lázně LUhačovice nenavštěvuji.
Přeji v8m Válku aby ste měli možnost se předvest jako váleční piloti hrdinové na všech frontách v přímem boji proti nacistůmVelkoněmecké Říše a proti Japoncům .

špatně vidím alkohol ani drogy sem nikdy neužíval amám své zdravotní hendykape z práce manualní
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: pá září 01, 2017 2:34 am    Předmět: Citovat

No tak Marku, ne abys mu lítal nad koupalištěm, ty jeden zbohatlíku z mobilu a kompjuteru Laughing Laughing

Teda moje stránky si taky občas někdo splete se stránkou aeroklubu Medlánky, ale takovej materiál jsem ještě naštěstí nedostal.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com