Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Girona
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Létání
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 5:09 pm    Předmět: Girona Citovat

Rád bych si zaletěl někdy na přelomu dubna/května s Ryanem na kafe do Girony Smile K tomu mám pár dotazů.

1) lze zaplatit u Ryana kartou Visa Electron od KB? V diskuzi na airways.cz mi bylo odpovězeno, že je standartně blokována na platby přes net, ale údajně vlastník stejného typu karty vydané Tatrabankou, která je blokována stejně jako u KB, platbu již několikrát bez problému uskotečnil při nezadání jakéhosi CVV čísla. Máte někdo zkušenost?

2) ubytování lépe shánět v Gironě nebo je mnohem lepší šance v Barceloně, kde přeci jen bude větší konkurence? Rád bych rozumný dvoulůžák, ale stačí v obyč. hotýlku. Dopravu letištš/Girona, popř. letiště/Barcelona jsem našel přijatelnou.

Děkuji za případné tipy, věřím, že jste už někdo z Brňáků nebo přespolních cestu úspěšně absolvoval Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 10:30 pm    Předmět: Citovat

Dovolil bych se připojit k druhému bodu, tj. ubytování v Gironě/Barceloně. Také by mě zajímalo, kde je lepší shánět ubytování...
Jinak k platbě u Ryana, jak to má KB osobně netuším, sic Electronem platím vše, ale od jiné banky...
Na otázky bohužel nedokáži odpovědět a o to více mě zajímá odpověď, proto bych byl také velice rád, kdyby někdo poradil Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 3:03 am    Předmět: Citovat

Když už jsme dva, tak třeba někdo poradí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 10:20 am    Předmět: Citovat

A ja bych se zase pripojil s prosbou o informace o one "přijatelne" doprave Girona/Barcelona.

Diky.
_________________
JirKa

Fotogalerie (nejen letecká)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Dalibor



Založen: 30.3.2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 10:52 am    Předmět: Citovat

S výletem do Girony mám zkušenosti, takže se podělím Smile. Co se týče ubytování, myslím, že by neměl být problém nějaké sehnat, zvláště mimo hlavní sezónu. Mám dobrou zkušenost s hotelem Novotel Girona, který se nachází kousek od letiště, cena 80 Euro za noc a dvoulůžkový pokoj a noc. Výhodou je doprava zdarma z/na letiště. Kousek od terminálu můžete nalézt další hotel - myslím, že s názvem Vilobi. Pro svůj další výlet do GRO jsem jako ubytování zvolil poněkud levnější variantu v centru města - http://www.hotelmargarit.com/ , kdyžtak dám potom vědět...

S dopravou do centra Girony nebo Barcelony problém nevidím, zpáteční lístek na autobus do GRO stojí myslím 4 Eura a do BCN 21, prodávají se přímo v terminálu... Levnější variantou cesty do Barcelony by mohla být jízda autobusem na nádraží v Gironě a přestup na vlak, to ovšem nemám příliš ověřeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 1:06 pm    Předmět: Citovat

JirKa napsal:
A ja bych se zase pripojil s prosbou o informace o one "přijatelne" doprave Girona/Barcelona.

Diky.


Vlakem: http://horarios.renfe.es/hir/index.jsp?page=hjhir130.jsp&O=79300&D=BARCE&AF=2008&MF=04&DF=29&SF=2&ID=i mělo by to být za 6,70EUR, což je podle mě velmi přijatelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 1:12 pm    Předmět: Citovat

Dalibor napsal:
S výletem do Girony mám zkušenosti, takže se podělím Smile. Co se týče ubytování, myslím, že by neměl být problém nějaké sehnat, zvláště mimo hlavní sezónu. Mám dobrou zkušenost s hotelem Novotel Girona, který se nachází kousek od letiště, cena 80 Euro za noc a dvoulůžkový pokoj a noc. Výhodou je doprava zdarma z/na letiště. Kousek od terminálu můžete nalézt další hotel - myslím, že s názvem Vilobi. Pro svůj další výlet do GRO jsem jako ubytování zvolil poněkud levnější variantu v centru města - http://www.hotelmargarit.com/ , kdyžtak dám potom vědět...

S dopravou do centra Girony nebo Barcelony problém nevidím, zpáteční lístek na autobus do GRO stojí myslím 4 Eura a do BCN 21, prodávají se přímo v terminálu... Levnější variantou cesty do Barcelony by mohla být jízda autobusem na nádraží v Gironě a přestup na vlak, to ovšem nemám příliš ověřeno.


Díky za dobrý tip, ten hotelmargarit.com vypadá velmi příjemně za slušné peníze!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 1:12 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem ověřil, že pomocí Visa Electron od Komerční banky opravdu nelze u Ryana zaplatit. Teď budu jako somrák obíhat všechny známé a prosit, jestli můžu zkusit zaplatit jejich kartou Evil or Very Mad Předpokládám, že u Ryana asi nelze platit jen převodem na účet?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.ree



Založen: 19.8.2007
Příspěvky: 209
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 8:45 pm    Předmět: Citovat

JackBrno napsal:
Tak jsem ověřil, že pomocí Visa Electron od Komerční banky opravdu nelze u Ryana zaplatit. Teď budu jako somrák obíhat všechny známé a prosit, jestli můžu zkusit zaplatit jejich kartou Evil or Very Mad Předpokládám, že u Ryana asi nelze platit jen převodem na účet?


predpokladas spravne, nejlepe je poridit si electron u Ceske spoitelny. Nemam problemy
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 3:25 pm    Předmět: Citovat

j.ree napsal:
JackBrno napsal:
Tak jsem ověřil, že pomocí Visa Electron od Komerční banky opravdu nelze u Ryana zaplatit. Teď budu jako somrák obíhat všechny známé a prosit, jestli můžu zkusit zaplatit jejich kartou Evil or Very Mad Předpokládám, že u Ryana asi nelze platit jen převodem na účet?


predpokladas spravne, nejlepe je poridit si electron u Ceske spoitelny. Nemam problemy


ČS je mi velmi nesympatický ústav Smile S KB jsem jinak velmi spokojen a toto je po 14-ti letech první nepříjemné překvapení. Nicméně jsem použil kolegovu Visa Electron od Poštovní spořitelny, která je taky blokovaná pro platby přes internet, přesto platba normálně prošla Smile zajímavé. Hlavněže se podařilo a 6.4. si vyzkouším jak léta Ryanair a potom doufám poreferuji, jak je v Gironě Smile Takže díky všem za tipy na dopravu i ubytování!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.ree



Založen: 19.8.2007
Příspěvky: 209
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 4:22 pm    Předmět: Citovat

Ja jsem v Girone byl a je to fakt parada. Teplo, prijemne ceny, proste fajne. Urcite tam chci jeste letet. Fakt krasa projit se po meste, botanickou zahradou a pak si na namesti dat kavu. Pohodovy den. Okouzlilo me to. Lepsi jak londyn ... Smile
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 6:10 pm    Předmět: Citovat

j.ree napsal:
Ja jsem v Girone byl a je to fakt parada. Teplo, prijemne ceny, proste fajne. Urcite tam chci jeste letet. Fakt krasa projit se po meste, botanickou zahradou a pak si na namesti dat kavu. Pohodovy den. Okouzlilo me to. Lepsi jak londyn ... Smile


Díky za navnadění Smile Jaké tam tak může být v v první polovině duba počasí? Kdy jsi tam byl ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.ree



Založen: 19.8.2007
Příspěvky: 209
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 11:41 pm    Předmět: Citovat

JackBrno napsal:
j.ree napsal:
Ja jsem v Girone byl a je to fakt parada. Teplo, prijemne ceny, proste fajne. Urcite tam chci jeste letet. Fakt krasa projit se po meste, botanickou zahradou a pak si na namesti dat kavu. Pohodovy den. Okouzlilo me to. Lepsi jak londyn ... Smile


Díky za navnadění Smile Jaké tam tak může být v v první polovině duba počasí? Kdy jsi tam byl ty?


ja sem tam letel 28.1 a zpet 30.1. 2008. Bylo tam 21 stupnu, takze muzes cekat taky tak nejak kolem 25... Skoro skoda brat si zimni bundu Smile docela mi zavazela pak. Z letiste do Gerony a zpet je to za 3,90 jurů, tez v pohode. Obecne se tam da vyzit v pohode, ani s pitim neni problem. Koupil jsem v lidlu za asi 10 kc (prepocet)... Fakt pohodovy vikend tam stravis... A o to jde Smile
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2008 5:04 pm    Předmět: Citovat

Já tam letim zejtra, tak můžu kdyžtak podat info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2008 8:15 pm    Předmět: Citovat

Hansb napsal:
Já tam letim zejtra, tak můžu kdyžtak podat info.


Pokud se vrátíš dřív, než v dubnu (než tam poletím já Smile), tak budu velmi rád za jakékoliv osobní postřehy, tak po návratu prosím za čerstva sem s nimi. Díky!

j.ree:
taky díky, už se těším Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Létání Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com