Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Léto 2008
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaká bude letošní letní sezóna na LKTB???
Stejná jako v předchozích letech
50%
 50%  [ 4 ]
Mnohem pestřejší než v minulosti
25%
 25%  [ 2 ]
Rozvoj charterových linek už dosáhl maximálního vrcholu a teď již spíše stagnuje
25%
 25%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 8

Autor Zpráva
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 11:45 am    Předmět: Citovat

JackBrno: Dneska je na lince TVS nasazen McDonnel Douglas MD-83 společnosti Skywings Airlines registrace SX-BTF...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 1:15 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
JackBrno: Dneska je na lince TVS nasazen McDonnel Douglas MD-83 společnosti Skywings Airlines registrace SX-BTF...


Díky za info, to jsou věci Smile Mimochodem, v sobotu večer je psaný Fokker 100 Montenegro Airlines, ale naposledy místo něj přiletěl nový Embraer 190(195?). Moc hezký stroj, doufám že přiletí opět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 8:09 pm    Předmět: Citovat

Jsou fotky toho Embraeru 195? Smile Jinak to MDéčko nebylo dnes jediným zajímavým návštěvníkem. Kvůli počtu mašin přilétajících na fotbal do Rakouska Vídeň nestíhala, a tak začali sypat letadla i k nám, plus mínus deset mašin, mimo jiné i Boeing 737-700BBJ reg.VP-BJJ Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 9:33 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Jsou fotky toho Embraeru 195? Smile Jinak to MDéčko nebylo dnes jediným zajímavým návštěvníkem. Kvůli počtu mašin přilétajících na fotbal do Rakouska Vídeň nestíhala, a tak začali sypat letadla i k nám, plus mínus deset mašin, mimo jiné i Boeing 737-700BBJ reg.VP-BJJ Wink.


Bohužel, ten Embraer byl zcela nečekaný, takže ani fotodokumentace není. Celé letiště se standartně chystalo na Fokkera, ale když přistával, všimli jsme si, že má motory pod křídly a ne vzadu. Takže narychlo chystat schody.... Smile Každopádně si v sobotu vezmu foťák, kdyby náhodou opět přiletěl. Doufám, že ten nápor nebude pokračovat i zítra, mám službu Smile I když bych lhal, kdybych tvrdil, že mi tady letadla vadí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 10:05 pm    Předmět: Citovat

Tak to držím palce, ať přiletí, v Ostravě se již taky ukázal, tak třeba bude nasazován častěji. Já tak trochu doufám, že by se mohl objevit během 24 hodinovky, páč to bychom jej neprošvihli Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 6:59 pm    Předmět: Citovat

JackBrno: Nemáte tušení, co tu minulý týden dělal ten rumunský Mig 21 LanceR s doprovodnou Andulou 26? Já se o tom dozvěděl až dnes a doteď mlátím hlavou do zdi, že jsem jej prošvihl, takový unikát... Netušíte, jakou trasu letěl (odkud, kam), proč (airshow, trénink,...), popřípadě, jestli se nebude eventuélně vracet (alespoň malilinkatý echo, stačí jen naznačit Smile ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 7:37 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
JackBrno: Nemáte tušení, co tu minulý týden dělal ten rumunský Mig 21 LanceR s doprovodnou Andulou 26? Já se o tom dozvěděl až dnes a doteď mlátím hlavou do zdi, že jsem jej prošvihl, takový unikát... Netušíte, jakou trasu letěl (odkud, kam), proč (airshow, trénink,...), popřípadě, jestli se nebude eventuélně vracet (alespoň malilinkatý echo, stačí jen naznačit Smile ).


Já jsem toho Migáče akorát viděl proletět nad mým bydlištěm, mířil směrem na Prahu a zdálo se mi, že mám vidiny, protože Migy 21 u nás už nějakou dobu nelétají Smile Ale nevím o tom, že by snad u nás přistával Question Jinak to údajně bylo nějaké cvičení na Slovensku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 8:11 pm    Předmět: Citovat

No právě, že sedal... Naštěstí Maestro Pilát byl u toho, tak snad se budeme moci příští rok v kalendáři kochat tímto krasavcem. Ale zase cvičení na Slovensku, to je kapánek z ruky letět přes nás. Jsem se právě koukal na kalendáře, jestli neměl být někde na vystoupení v západní Evropě a nikde jsem jej jako účastníka nenašel... Ještě k tomu cvičení, co vím, tak se konalo cvičení Sky Shield v Malackách, ale to bylo slovensko-francouzské, kde byli Frantíci s Mirážkama, o Rumunech jsem nic neslyšel, že by to bylo nějaké další?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 9:03 pm    Předmět: Citovat

Bohužel netuším Smile Já jsem doteď nevěděl, že v Brně sedal. Ale právě jsem ho náhodou záhlédl z domu, tak jsem se zajímal, co to vlastně bylo, protože mi to velmi připomínalo MiG-21. No a jen jsem se dozvěděl, že to byl Rumunský MiG21 a že byla nějaká akce na Slovensku. Víc jsem bohužel nezjistil. Ale až potkám na letišti p. Píláta, tak se poptám, ten to jistě bude vědět, má velký přehled o všech pohybech letadel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 6:48 pm    Předmět: Citovat

JackBrno: Tak dnes jsem se také dočkal! Kolem druhé hodiny jsem nad Brnem zahlédl siluetu Migu 21 jak letí směrem na VOR BNO, to už jsem byl na půli cestě k letišti. Celkem udělal tuším sedm okruhů nad VORem, pravděpodobně aby si ukrátil čekání na pomalejší doprovodnou Andulu 26. Potom udělal tři nízké průlety (cca 6 metrů nad drahou) a přistál. Po naplnění oba pokračovali do Rumunska na letiště Timisoara (LRTR). Pátral jsem odkud k nám mohli přiletět a údajně byli na France National Day ve Francii, kde se účastnili skupinového průletu v rámci oslav...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 6:58 pm    Předmět: Citovat

Hahaha, kolik radosti nadělá prastarej MIG21. Za mého mládí, když byl na BRQ jen vojenský provoz a mohli lítat jak se jim chtělo, jsme jich kolikrát měli plný zuby. Pěkně hlučná mašina a to tehdy lítali pravidelně ve dvojicích. Jeden je v Kr. Poli v TM. Možno zkoumat zblízka.
S.
Návrat nahoru
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 10:37 am    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
JackBrno: Tak dnes jsem se také dočkal! Kolem druhé hodiny jsem nad Brnem zahlédl siluetu Migu 21 jak letí směrem na VOR BNO, to už jsem byl na půli cestě k letišti. Celkem udělal tuším sedm okruhů nad VORem, pravděpodobně aby si ukrátil čekání na pomalejší doprovodnou Andulu 26. Potom udělal tři nízké průlety (cca 6 metrů nad drahou) a přistál. Po naplnění oba pokračovali do Rumunska na letiště Timisoara (LRTR). Pátral jsem odkud k nám mohli přiletět a údajně byli na France National Day ve Francii, kde se účastnili skupinového průletu v rámci oslav...


Jj., taky jsem ho nejprve zaslech a poté i zahlédl nad svým bydlištěm Smile Mrzí mě, že jsem neviděl tu minishow, co předvedl na letišti. Ale aspoň jsem mrknul na fotečky v "novinkách", jsou velmi podařené!

Tak aktuálně 17.7. 12:31 opět přelet MiG-21 nad přehradou směr Praha Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 11:35 am    Předmět: Citovat

Zase MIG??? Slyšel jsem něco, ale na první průlet jsem se nedíval a na druhém byla Alca...
Mimochodem, kdepak máte tu galerii z letu s Air Berlin, jak jste sliboval? Smile
A ještě děkuji za pochvalu fotek, ale není to uplně ono, dokázal bych si představit lepší výsledek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 3:15 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Zase MIG??? Slyšel jsem něco, ale na první průlet jsem se nedíval a na druhém byla Alca...
Mimochodem, kdepak máte tu galerii z letu s Air Berlin, jak jste sliboval? Smile
A ještě děkuji za pochvalu fotek, ale není to uplně ono, dokázal bych si představit lepší výsledek...


Můžeme si myslím tykat, na internetu se vykání moc nehodí Wink To jsi mě zviklal, já jsem to letadlo totiž neviděl, protože byla nízká oblačnost. Jen jsem ho slyšel a spolehlivě poznal, že je to nějaký rychlejší vojenský stroj a ne dopravák nebo bizjet. A nějak mě automaticky napadlo, že to byl opět ten MiG-21 Smile Ovšem je pravda, že Alca nadělá taky dost kraválu, skoro totéž, jako nadzvukový stroj. Takže se omlouvám za nepodloženou informaci. S AirBerlinem pár fotek mám, ale zatím jsem neměl náladu je zpracovat. Ani jsem toho moc nenafotil, takže nejspíš nebude co k chlubení. Ale až se k tomu dokopu, určitě dám odkaz. Každopádně let byl zajímavý, vlastně můj první s Airbusem vůbec a byl to takřka nový A320, ještě ale ve starých barvách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 6:25 pm    Předmět: Citovat

Mimochodem, na zítřek, tj. 30. července se v letovým řádu objevil na letu z Moskvy Tupolev 154, že by snad po dlouhé době? Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com