Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Anténa

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Radiokorespondence
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
trainzak



Založen: 9.8.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: so červen 04, 2011 7:37 pm    Předmět: Anténa Citovat

Po čase mi přece jen přestal stačit defaultní pendrek k Unidenu UBC30XLT, hlavně mě štve, že všichni ostatní toho chytnou podstatně víc a v lepší kvalitě než já Smile

Proto bych chtěl poradit, jakou anténu zvolit. Nechci žádnou pevnou domácí anténu, ale nějaký teleskop, který půjde roztáhnout na optimální délku. Přemýšlel jsem o nějakém "homemade" ale s mou nešikovností bude asi lepší se obrátit na nějaké komerční řešení. Četl jsem tipy např. na Diamond SR789, ale zaráží mě, že v jednom inzerátu někdo psal, že ji před rokem koupil za 696,-, kdežto v ELIX ji nyní prodávají za 780,- (čekal bych, že cena bude spíš klesat).

Takže co doporučujete vy? Jaké antény používáte a jak jste s nimi spokojení?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne červen 05, 2011 12:14 pm    Předmět: Citovat

trainzak:

Já budu zkoušet vyrobit todlencto:
http://ok1ike.c-a-v.com/soubory/2m_teleskop.htm

Pokud to bude dobře chytat, tak to tady okomentuju, případně ti ji pak taky udělám. Materiál se vejde do 100.-
Návrat nahoru
ludek-brno



Založen: 12.11.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 11, 2011 2:44 pm    Předmět: anténa Citovat

SRH789 je velice kvalitní zisková teleskopická anténa.Pokud jí budeš používat pouze u letiště,tak to asi bude OK.Jakmile jí však začneš používat v městské zástavbě,nebo doma,je docela velká pravděpodobnost,že kvůli zahlcení scanneru uslyšíš postatně míň radioprovozu než na původní gumovou anténu.Pak Ti zbude jediné řešení.Pořídit si pásmovou propusť HPN30-118 a SMA/BNC ,která veškeré rušení eliminuje.
_________________
Když scanner,tak kvalitní a na všechny pásma.
viz na: ludek-brno.webnode.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 8:50 am    Předmět: Citovat

Zdary Uďo,
vidim že to asi hodně gómeš, tak poraď kde v Brně takový nakópím? V GES na Křenové???
Dík
Návrat nahoru
ludek-brno



Založen: 12.11.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 4:26 pm    Předmět: Citovat

S těmi propustěmi je to jednoznačně pražská záležitost.Prodává je pouze DDAMTEK.
Viz link
http://www.ddamtek.cz/index.php?cat=314&subcat=-1&parent=3&namecat=Příslušenství radio&namesubcat=Předzes.,filtry,preselektory
_________________
Když scanner,tak kvalitní a na všechny pásma.
viz na: ludek-brno.webnode.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 5:35 pm    Předmět: Citovat

No zřejmě to bude nějakej pí člen. Promovaní inženýři se to pokusí spočítat a navrhnout doma. Krabku si poletuju z Ms plechu a béencáky nakoupím i v GME. Pustím se do toho s vervou... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Radiokorespondence Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com