Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

O novém webu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Náměty na zlepšení a vzkazy spotterům/redakci.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2014 12:27 pm    Předmět: Citovat

Dnes, 17. prosince 2014, si připomínáme nejen 111 let od prvního vzletu bratří Wrightů, ale i první výročí seriálu Druhých 100 let, se kterým se setkáváte zde na fóru.
Chtěl bych tímto co nejsrdečněji poděkovat všem, kdo tráví svůj čas čtením článků tohoto seriálu, stejně tak bych chtěl poděkovat za všechny komentáře, které jste mi poskytli, a to ať už zde na fóru, e-mailem anebo osobně. Moc si vážím, že vás seriál zajímá. Náměty jsem si pečlivě poznamenal a zcela jistě se jich dříve nebo později dotknu. V současnosti mám rozpracovaný 24. díl, který bych chtěl publikovat do konce tohoto roku, a dále mám vymyšlená témata a sesbírané materiály pro dalších 8 dílů. Je ale bez jakýchkoli pochyb, že se další objeví.
A pro zajímavost i trocha čísel. Za rok jsem publikoval 23 dílů, první úvodní, jeden zobecňující a 21 zabývajících se nějakými pozoruhodnými událostmi anebo technologiemi. Toto vše dohromady čítá 325 634 znaků (tj. 180 normostran textu), které tvoří 53 536 slov. Seriál má 6300 zhlédnutí, což dělá 17 zhlédnutí denně. Z hlediska počtu stáhnutí dílů v pdfku první místo jednoznačně zaujímá 13. díl o Turboletu v Lukle. Na druhém místě jej následuje 8. díl o robotickém hmyzu a třetí pozici sdílejí 2., 5. a 10. díl (Jetman, Volocopter a létajicí auta).
Příprava jednoho dílu (hledání zdrojů, jejich prostudování, srovnání, ověření, zpracování, interpretace a sepsání samotného textu) zabere průměrně 14 hodin čistého času, za rok to tedy bylo 322 hodin práce na seriálu.
Ještě jednou bych chtěl srdečně poděkovat za váš zájem a budu moc rád, pokud budete mít nějaké připomínky, návrhy, nápady, cokoli. Děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 5:02 pm    Předmět: Citovat

Karel napsal:
Doufám, že se mi to podaří uložit, v poslední době jsem měl dost problémy něco načíst nebo uložit na tomto fóru. Myslel jsem, že je to jen z Ruska, ale není.

Zdá se, že problém byl v nastavení DNS serverů. Už by to mělo být napravené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 7:17 pm    Předmět: Citovat

Protože má dnes letectví opět narozeniny, obdivuhodných 112 let, znamená to, že je na místě ohlédnutí za seriálem, který na těchto stránkách píši, jenž vznikl přesně před dvěma lety. Během tohoto druhého roku fungování seriálu Druhých 100 let jsem publikoval 20 dílů, které dohromady čítají 305 259 znaků (tj. 169 normostran) a tvoří 49 098 slov. Psaním seriálu jsem strávil zhruba 280 hodin.
Co se týče třetího roku, do něhož dneškem vstupujeme, mám hotové dva díly, u kterých čekám už jen na vhodné obrázky, a v různé míře rozpracovanosti mám seriál až do 60. dílu. Další podněty pro nové díly se zcela jistě objeví. V každém případě mohu, myslím, předeslat, že některá z plánovaných témat budou velice atraktivní. A samozřejmě i nadále přijímám návrhy na možná témata (konečně se některých z dříve navrhovaných dotknu).
Za druhý rok existence má seriál 11 000 zhlédnutí, což je úctyhodných 30 návštěv denně. Mám nesmírnou radost, že je o něj takový zájem. Mockrát děkuji a budu se snažit i nadále zvyšovat laťku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
David2



Založen: 17.4.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2015 8:57 am    Předmět: Citovat

V každém případě děkujeme hlavně my, žasnoucí čtenáři. Moc díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2016 8:26 am    Předmět: Citovat

David2 napsal:
V každém případě děkujeme hlavně my, žasnoucí čtenáři. Moc díky.

Moc si vážím takto kladné odezvy. Díky!

kuba.biker napsal:
1) Zdraví cestujících versus honba aerolinek za ziskem: stupňuje se trend zahušťování sedadel v Y class, zmenšují se sedačky i legroom. Mnohé A380 a B777 jsou už dnes pro cestování v Y takřka nepoužitelné. Hodně lidí s poruchami srážlivosti krve/nemocnými cévami atd. to odskákalo a podle mého to bude čím dál horší. Zajímalo by mě, zda již někdo na základě zdravotní újmy někoho žaloval a s jakým výsledkem? Lze do budoucna očekávat zavedení nějakých zdravotních norem?

Konečně se mi podařilo shromáždit dostatek podkladů a téma náležitě promyslet, takže mohu s radostí konstatovat, že první z návrhů, které jste mi pro seriál předložili, je zpracovaný: http://airspotter.eu/Download/Zlaty_vek.pdf. Občas jsem se musel dopustit určitého zjednodušování, abych se vyhnul neoblíbené rozvláčnosti, ale nemělo by to být na úkor přesnosti. Další z tipů na témata se v některém z budoucích dílů jistě taktéž objeví. Díky za ně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2016 2:21 pm    Předmět: Citovat

Dnes opět slavíme narozeniny letectví, což znamená, že nastal čas zrekapitulovat již třetí rok fungování seriálu Druhých 100 let. A hned zkraje je třeba říci, že rok to byl neuvěřitelný.

Tentokrát jsem publikoval 24 dílů, což jinak řečeno obnáší 352 580 znaků (neboli 195 normostran), případně 52 102 slov. Ke vzniku bylo potřeba kolem 336 hodin. Tím nejdůležitějším je ale exponenciální nárust zhlédnutí. Seriál letos zaznamenal 39 000 zobrazení, což znamená 106 zhlédnutí denně. Takřka neuvěřitelné číslo.

Opravdu velice si vážím zájmu o tento seriál a rád bych poděkoval všem čtenářům, kteří s ním tráví svůj čas. Doufám a věřím, že si jeho četbu užíváte přinejmenším stejně tak jako já jeho psaní. V této souvislosti nemohu nezmínit, že se seriálu dostalo ocenění od šéfpilota Aircraft Industries, jenž s Turboletem přistál na nejnebezpečnějším letišti světa v Lukle a podnikl etapový oblet světa, který se k dílu věnovanému právě přistání v Lukle vyjádřil, že se jedná "o nejčtivější a nejpřesnější popis celé události, jaký četl".

Čtvrtý rok fungování seriálu opět přinese mnoho více než zajímavých dílů. Podkladů mám v záloze na několik let dopředu, a další přibývají každý týden, takže si není třeba dělat o budoucnost obavy. Musím ale předeslat, že dost možná budou mezi jednotlivými díly občas delší prodlevy, protože od druhého čtvrtletí budu mít výrazně méně času, i když i nadále chci zveřejňovat minimálně dvacet dílů ročně.

A abych nezapomněl. Množí se mi dotazy, zda neplánuji vydat seriál knižně. Ne, neplánuji. Alespoň prozatím ne.

Ještě jednou srdečně děkuji všem příznivcům seriálu a stále budu velice vděčný za jakékoli komentáře. Děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá březen 31, 2017 3:19 pm    Předmět: Citovat

V dubnovém vydání modelářského časopisu RC Revue je k přečtení třístránkový článek, jenž přímo vychází ze dvou dílů seriálu Druhých 100 let. V článku nazvaném Soutěžní letadla z Brna si zájemci mohou přečíst o účastí studentů brněnského VUT na soutěžích Air Cargo Challenge a Design, Build, Fly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne prosinec 17, 2017 3:56 pm    Předmět: Citovat

Roky běží jako splašené, takže při příležitosti 114. výročí prvního letu braří Wrightů je čas zrekapitulovat již čtvrtý rok seriálu Druhých 100 let. I když tentokrát bychom měli říci spíše jen půlrok.

Jak jsem avizoval již před rokem, letošek byl z hlediska časových nároků dost odlišný od let předchozích, takže jsem se nemohl psaní seriálu věnovat tak, jak bych si sám představoval a přál. Ve výsledku to znamená, že jsem nakonec publikoval jen 8 dílů. V řeči ještě detailnějších čísel to znamená 150 258 znaků (čili 83 normostran), případně 21 911 slov. Tento značně omezený počet dílů se přesto dočkal 18 200 zhlédnutí, což je 50 zhlédnutí denně. Nesmírně si takového zájmu vážím.

Seriál je prozatím pozastavený, nikoli ukončený. Do budoucna počítám s jeho oživením, podklady nadále sbírám, pouze vzhledem k tomu, že většinu pracovního dne trávím koukáním do monitoru, věnuji volný čas jiným činnostem než je opět sezení za počítačem, které si psaní seriálu vyžaduje. I když mě psaní ohromně baví a vím, že si seriál získal mezi čtenáři velkou oblibu. Věřím, že se mi během příštího roku podaří vše sladit ke spokojenosti všech. Už jen proto, že některé díly, respektive to, čím se budou zabývat, považuji za naprosto fascinující a chci se o to podělit i s druhými. Očekávám, že s příchodem druhé poloviny příštího roku dojde k oživení. Všem dosavadním příznivcům mnohokrát děkuji za zájem a odezvy a těším se v příštím roce opět na shledanou na řádcích seriálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2018 8:36 pm    Předmět: Citovat

Pokud někoho zaujala fotoreportáž z nizozemského výcvikového prostoru GLV-5, pak jej může zajímat, že v únorovém vydání časopisu Letectví+kosmonautika je článek nazvaný Výcvikový prostor GLV-5. V něm se lze dočíst více o tomto konkrétním prostoru, stejně tak i něco málo o zbylých, které se v Nizozemsku nacházejí. Nechybí ani mapky a praktické informace pro případné zájemce o návštěvu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2018 9:27 am    Předmět: Citovat

Před nějakým časem jsem přišel do kontaktu s bývalým pilotem amerického letectva, který létal stíhací letouny F-16, a to i v rámci bojových misí na Středním východě. Z našich četných rozhovorů následně vznikl nápad přinést jeho vzpomínky a příběhy mezi širší české publikum. Výsledkem je článek V kokpitu F-16 nad Irákem, který vychází na stránkách červencového vydání časopisu Letectví+kosmonautika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2018 10:29 am    Předmět: Citovat

Ani druhá polovina léta není ochuzena o článek z mé produkce. V srpnovém čísle časopisu Letectví+kosmnonautika vychází článek Jaké je to být pilotem dronu, který formou rozhovoru s britským akademikem Dr. Peterem Leem přibližuje práci pilotů ozbrojených dálkově řízených letounů General Atomics MQ-9A Reaper účastnících se v rámci RAF konfliktů na Středním východě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2018 5:45 pm    Předmět: Citovat

Společně s reportáží z návštěvy ukázek dravých ptáků v Lednici vznikl i článek o použití dálkově ovládaného modelu vrány pro výcvik dravců, který pod názvem RC model ve službách sokolnictví vychází na stránkách listopadového čísla časopisu RC Revue. Doprovodné fotografie jsou opravdovou pastvou pro oči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2018 4:20 pm    Předmět: Citovat

Dnes si připomínáme již 115 let od prvního vzletu letadla bratří Wrightů, čehož opět využiji ke shrnutí a rekapitulaci uplynulého roku. Jak jste zcela jistě zaznamenali, k oživení seriálu Druhých 100 let nedošlo. Důvodem není, že bych se o dění v letectví přestal zajímat, ale to, že jsem své (volnočasové) autorské aktivity přesunul na stránky tištěných médií. V současnosti spolupracuji v podstatě pravidelně hned s několika redakcemi, takže články z mé produkce lze nalézt na stránkách různých časopisů. Ostatně jsem o nich v uplynulém roce informoval a budu v tom pokračovat i nadále. Nicméně mě těší, že na webu publikovaný seriál si našel nejen četné čtenáře, ale jak jsem se nedávno dozvěděl, díl věnovaný dronům je citovaný i v bakalářské práci vzniklé na Ústavu počítačových systémů FIT VUT v Brně.

V každém případě mnohokrát děkuji za přízeň, kterou webu airspotter.eu zachováváte. Rubriky LKTB Novinky a Expedice nadále zůstávají aktivní a aktualizované. Stejně tak dění na Diskusním fóru neutichá.

Všem čtenářům, návštěvníkům a přátelům přeji do roku 2019 jen a pouze to nejlepší a těším se na společné setkávání jak na těchto stránkách, tak i v reálném světě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2019 6:25 pm    Předmět: Citovat

Hned první letošní, lednové, číslo časopisu Letectví+kosmonautika obsahuje i jeden můj článek. Jmenuje se Evoluce predátora - SkyGuardian a představuje nejnovější bezpilotní letoun MQ-9B z dílny firmy General Atomics.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2019 3:45 pm    Předmět: Citovat

I v únoru je k přečtení další z mnou vyprodukovaných článků. Tentokrát vychází v modelářském časopise RC Revue, nese název Shark vítězný a pojednává o vítězném tažení studentů Leteckého ústavu brněnského VUT na letecké konstrukční soutěži New Flying Competition.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Náměty na zlepšení a vzkazy spotterům/redakci. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com