Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vylet Schwechat
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Letiště celého světa
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2007 10:28 pm    Předmět: Vylet Schwechat Citovat

Uvazuju o vyletu rano busem Brno - Viden a odpoledne zpatky. Neprida se nekdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 9:05 am    Předmět: Citovat

Kdy? Tendle výlet jsem podnikl loni na jaře a musím říct, jako že nic moc. Autobus tě přiveze před terminál, odkud je to pěkně daleko na rozumný místa na focení... Ale jako dá se i pěšky, ale už to není takovej luxus...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 8:26 am    Předmět: Citovat

Kdy? Nekdy behem cervence. Dal me napadaji jeste Drazdany, kam stejne mam cestu... Jinak ta Viden, docela jsi me odradil. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 11:38 am    Předmět: Citovat

Jsem nikoho odrazovat nechtěl!! Very Happy Jen jsem popisoval svoje dojmy z Vídně. Pokud se chceš podívat na hódně velkých letadel a hodně letadel celkově, tak je to určitě výborná volba, páč provoz je tam znatelně silnější a zajímavější než Praze... Ale krátce řečeno, v případě příjezdu autobusem je potřeba se smířit i s nějakým tím pěším výletem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2007 5:01 pm    Předmět: Citovat

Tak sem byl před dvěma týdny ve Vídni a musím říct, že to rozhodně stálo za to. Procházka byla, ale ne tak hrozná jak sem čekal. K nejbližšímu spotplacu na osu dráhy 11 je to zhruba 45 minut a když víte kudy jít, nemusíte se proplétat mezi auty na dálnici. Na tomto místě se dají pořídít luxusní fotky se sluncem v zádech pocelý de i s méně výkonným foťákem. Musí ovšem na tuto dráhu přistávat letadla. To se nám sice poštěstilo, ovšem ne celý den. Na druhé perfektní místo tj. roh, kde se setkávjí obě dráhy je to odtud slabší hodinku po dobře upravené polní cestěa po silnici, kde ovšem skoro nejezdí auta, takže cesta bezproblémová. Zde můžete vyfotit letadla pojíždějící, odlétávající nebo přistávající na dráhu 16, což bylo ve všech třech případech celý den, dále zde vyfotíte v celku obstojně letouny chystající se na odlet z dráhy 29. Fotky mám na stránkách. Celkově bych to zhodnotil, tak že když víte kudy jít, tak se to dá a odměna je veliká. V mém případě z těch větších kousků to byli A330(2x), 340, B 747, 757, 767, 777(3X!).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: so srpen 09, 2008 6:43 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se rozhodl se do Vídně podívat zase. Ovšem moc se mi ke spottplacům nechce chodit pěšky, ptám se proto, jestli by někdo kdo má auto neměl chuť si tam jít zaspottovat? Mám to domluvený ještě s jedním kolegou, takže bychom dohromady byli tři, čímž by se cena za benzín rozdělila na přijatelnou hodnotu. Má tedy někdo zájem? Kdyžtak pište sem nebo ke mě na e-mail.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hovňousek



Založen: 14.4.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Petřvald (u LKMT), Au in der Hallertau (Bavorsko, Německo)

PříspěvekZaslal: ne srpen 10, 2008 3:31 pm    Předmět: Citovat

Hansb napsal:
Tak jsem se rozhodl se do Vídně podívat zase. Ovšem moc se mi ke spottplacům nechce chodit pěšky, ptám se proto, jestli by někdo kdo má auto neměl chuť si tam jít zaspottovat? Mám to domluvený ještě s jedním kolegou, takže bychom dohromady byli tři, čímž by se cena za benzín rozdělila na přijatelnou hodnotu. Má tedy někdo zájem? Kdyžtak pište sem nebo ke mě na e-mail.


Zkus si vzít s sebou koloběžku Laughing Laughing Laughing
_________________
__________________________________________
Radim Tyleček, LKMT/EDDM Spotter
www.lkmtspotter.eu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
trainzak



Založen: 9.8.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2011 12:24 pm    Předmět: Citovat

Trošku to tu oživím Smile

Vídeň jsem navštívil již dvakrát - vždy jsem byl unešen rozmanitostí provozu a pěknými spottovacími místy - osobně doporučuju to na jižní straně letiště, kde se dá krásně fotit touchdowny na dráze 34. Jen mě štve, že scanner vždy musím nechat doma - v Rakousku je jejich používání trestné a nechci nic riskovat (i když nás nikdo zatím u letiště nekontroloval).

Povídání a fotogalerie ze září 2010:
http://sharpwings.blogspot.com/2010/09/wien-schwechat-loww-spotting.html

Povídání a fotogalerie ze srpna 2011:
http://sharpwings.blogspot.com/2011/08/wien-schwechat-vieloww-spotting-2011.html
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 9:08 pm    Předmět: Citovat

Na stránkách letiště sem narazil na reklamu na vyhlídkovou terasu. Dřív když sem tam byl, tak nevím o tom, že by tam něco takového bylo. Má s ní někdo zkušenosti, jak se z ní fotí, jestli je to po slunku, jak se z terasy fotí přílety/odlety... díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 9:31 pm    Předmět: Citovat

Vyhlídková terasa ve Vídni byla otevřena 27. září 2012.
Co se týče podmínek k focení, něco jde poznat z fotek u tohoto článku (článek je v němčině): http://www.austrianwings.info/2012/09/nach-rund-20-jahren-flughafen-wien-hat-wieder-eine-besucherterrasse/.
A celkový obrázek o tom, jak terasa vypadá a co od ní jde asi čekat, si jde udělat z tohoto videa: http://youtu.be/V6Vlp4Zj6tw
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 10:23 pm    Předmět: Citovat

Některé pohledy nemusí být špatné, ale obávám se, že bych dost bojoval s protisvětlem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2014 7:14 pm    Předmět: Citovat

Ze zvědavosti jsem tu terasu prozkoumal trochu víc. A je to tak, jak říkáš, většinu dne se odtud fotí v protisvětle, což je dáno tím, že celá terasa je orientovaná na jih. Takže žádná sláva.
Pomocí aplikace SunCalc jsem namodeloval průběh pohybu slunce 20. června 2014. Hrot červeného bodu vyznačuje střed terasy, která se nachází na ochozu nového terminálu. Východ slunce je těsně před pátou (to je ta žlutá úsečka), západ těsně před devátou večer (červená úsečka). Pokud by byla v provozu dráha 11/29, tak by dle těchto údajů mělo být možné z terasy fotit od 5 do 10 hodin (oranžová úsečka). Potom se už dostává slunce do osy dráhy a fotí se v protisvětle, což je tím pádem pro focení odtud nepoužitelné.



Zajímavé by to tu mohlo být pro záběry hlavně letadel u chobotů a jejich pohybu po stojánkách a pohybu prostředků kolem nich (catering apod.). Jinak z terasy je to k dráze 11/29 necelých 600 metrů, takže poměrně daleko. Pojížděcí dráhy jsou pak zhuba ve vzdálenosti 350 metrů a míň.

A ještě dvě fotky terasy a něco k pohledu z nich:
http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=7537942
http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=7701881

Tak ještě malý dodatek. Podle stránek vídeňského letiště je terasa otevřená od 10 do 20 hodin. Tím pádem v podstatě jen v době, kdy se fotí v protisvětle. Takže pro seriózní focení nepoužitelná. Více informací na webu LOWW: http://www.viennaairport.com/cz/cestujici/letiste/terasa_pro_nvstvnky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2014 8:55 am    Předmět: Citovat

Mimochodem, spotterský výlet do Vídně bychom si letos měli udělat. Díval jsem se do letního letového řádu (http://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/uploads/data-uploads/Passagier/VIE_Flugplan_nach_Destinationen_en.pdf) a letos to tam je opravdu našlapané zajímavými stroji i společnostmi. Za zmínku stojí například letadla společností Iraqi Airways, Kuwait Airways, Ethiopian Airlines nebo třeba Air Algerie. A připočíst musíme ještě nákladní lety, které v tom letovém řádu nejsou uvedené. Takže myslím, že (nejeden) výlet na vídeňské letiště by stál za to.

A ještě v souvislosti s letos zaváděnými linkami z Vídně mě napadlo trasování pro "widebody" výlet po Evropě. Existuje totiž například tato možnost:
Vídeň - Frankfurt (Kuwait Airways, Airbus 340), Frankfurt - Madrid (Lan Chile, Boeing 787), Madrid - Barcelona (Iberia, jediné narrowbody), Barcelona - Vídeň (Air China, Airbus 330).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2014 10:39 pm    Předmět: Citovat

Já sem klidně pro, jaká by ale byla cenová kalkulace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2014 10:49 am    Předmět: Citovat

Na mysli máš konkrétně co? Ten spotterský výlet do Vídně, anebo ten "widebody trip"?
Co se týče toho prvého, tak předpokládám, že při zaplněném autě to vychází levněji než autobusem.
Co se týče toho druhého, tak jsem to zkusil cvičně prozkoumat a výsledek je zhruba takovýto. Kuwait Airways zatím do prodeje letenky z Vídně do Frankfurtu nedal. Každopádně na jiných skocích mezi evropskými letišti je cena jednosměrné letenky kolem 120 euro. Lan má let z Frankfurut do Madridu za 145 euro. Z Madridu do Barcelony nejlépe vychází Vueling, který má letenky v rozsahu 30-60 euro, trochu dražší je Air Europa a nejdražší Iberia. Air China nabízí letenky z Barcelony do Vídně za 95 euro. Abych to shrnul, žádná sláva. Na můj vkus je to až přehnaně nákladné, takže pokud se nenajde termín s přinejmenším poloviční cenou, tak je to mimo moje možnosti a vůbec o tom neuvažuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Letiště celého světa Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com