Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Blizici se akce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2018 10:19 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že co se týče nějakého leteckého zážitku jsi o nic nepřišel. Bylo to přesně jak jsem předpokládal hlavně o surfech a paraglidech. Aspoň dle fotek to tak vypadá. Ten průlet Delfína ještě s jedním letadlem ve výšce je spíše k pousmání Smile Fotoreport z akce je tady na webu: http://www.ignisbrunensis.cz/voda-vzduch--1923.html Tyhle fotky bych s malým RX100 Soňákem asi nepřekonal Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2018 6:11 pm    Předmět: Citovat

Díky za odkaz, fotka Delfína s Z-526 je skutečně legrační, podobně jsou vidět z přehrady větroně nad Medlánkama. Smile Ale přesto oceňuji snahu, že letos něco takového vůbec uspořádali. I ty paraglidy jsou fajn, to nakonec nemuselo být ani teď špatné, když dělali společnou exhibici s těmi motosurfy. Tak doufejme, že se příští rok dočkáme něčeho podobného. Nejbližší víkend by měla být ještě výstavka pár letadel v centru města.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2018 12:30 am    Předmět: Citovat

Do města se chystám podívat asi v pátek, doufám, že už tam ty letadla budou. Lákala mě sice sobotní autogramiáda kosmonauta Remka, ale v programu je uvedeno, že to bude probíhat někdy v sobotu "odpoledne", což je pro mě dost široký pojem. Pochybuji, že tam bude někde rozdávat podpisy celé dlouhé odpoledne. Vůbec se mi ta informovanost o těch akcích zdá hodně strohá a člověk neví co a kdy přesně vlastně kde bude.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2018 9:11 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se dnes byl v centru Brna podívat a musím říct, že na náměstí Svobody je to moc pěkné, ale Moravské náměstí je dost trapas, tam jsem čekal trošku něco lepšího. Fotky a nějaké krátké povídání najdeš u mě na profilu na Google+. Měl jsem velkou radost, že jsem se na Svoboďáku setkal s celou plachtařskou rodinou Zejdovic. Osobně jsem znal jen Hanu Zejdovou s kterou jsem se několikrát potkal na letišti v Medlánkách, ale teď jsem měl možnost popovídat si i s jejím otcem a vidět i její mámu. Moc milé setkání.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne červen 17, 2018 10:27 am    Předmět: Citovat

Nádherný fotky. Do včerejšího večera jsem nebyl v Brně, takže po příjezdu vlakem jsem hned pelášil na náměstí, abych si to tam taky vyfotil. Skutečně to bylo moc pěkně udělané, překvapilo mě, kolik věcí bylo vystavených ve vitrínách uvnitř těch stanů. Akorát jsem to tedy bral trochu v poklusu, takže Svoboďák i Moravák jsem prošel dohromady asi za půl hodiny. Až se k tomu dostanu, taky vyvěsím fotky. I když to bude docela zbytečné, máš je výrazně lepší. To setkání se Zejdovými tiše závidím, před několika lety jsem si povídal s panem otcem v Kotvrdovicích, ale legendární Hanu jsem ještě neměl možnost potkat.

Nicméně i přes zrychlenou prohlídku jsem nepřehlédl plakát, který lákal na tradiční kunovickou akci Odlétáme na prázdniny, jež nově nese přízvisko Military den. Proběhne v sobotu 30. června od 10 do 17 hodin na letišti v Kunovicích a hlavním tahákem bude druhoválečný letoun Supermarine Spitfire. Letadel by ale mělo být k vidění více, proslýchá se i o účasti armády s vrtulníky.

Více info zde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: ne červen 17, 2018 5:13 pm    Předmět: Citovat

Tak to je fajn, že jsi výstavu ještě stihl, byť jen v poklusu. Já dal ještě fotky i ke mě na web, tam jsou v nepatrně lepší kvalitě, protože Google tomu dává docela brutální kompresi.

http://medlanky.bumper.cz/fotogalerie/album_brno_100_let_15_6_2018/index.html

Na tvé fotky se těším a i na případné fotky z Kunovic, pokud tam pojedeš.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2018 8:44 pm    Předmět: Citovat

Díky. Máš to z hodně úhlů, včetně fotek těch menších exponátů, takže si můžu prohlédnout i věci, které jsem minul. Osobně taky preferuji dávat fotky na "svůj" server, než k tomu využívat všemožné prezentační weby, jak je poslední dobou populární.

S Kunovicemi zatím nevím. Rád bych, ale nemusí to vyjít. Každopádně letos je leteckých dnů hromada, tudíž jistě ještě něco navštívím. Snad mi po roční přestávce zase klapne Oldtimer víkend. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2018 12:06 am    Předmět: Citovat

Fotky z náměstí jsem si teď prohlédl. No máš jich trošku méně Smile Ale kdybych tam nebyl, tak i za ně bych byl moc rád.

MarekV napsal:
Snad mi po roční přestávce zase klapne Oldtimer víkend. Smile

Na Oldtimer víkend jsem dělal zrovna včera plakát a banner, předběžné datum konání by mělo být 8. - 9. září 2018, ale ještě to pak upřesním. Snad se letos také zúčastním. Fotit budu ale jen dění na letišti RXkem, takže letovky nechám na tobě Smile Dostal jsem se do fáze, kdy jsem na zrcadlovku zcela zanevřel a po tom co jsem si očuchal možnosti RX100 a hlavně uviděl co z toho leze za obrázky to bude asi můj hlavní foťák Smile Sic je malých rozměrů, ale fotí moc pěkně. Docela mě teď zaujal jeho poslední nástupce RX100 VI, který má už objektiv s rozsahem až 200mm a super rychlé ostření. S tím už půjdou lovit i letadla na Medlánkách za letu Smile Jen cena je pro mě z říše snů. 34.000,- fakt nemám. Snad ale časem cena spadne a než mi doslouží RX100 bude se to dát už koupit za normální peníze Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2018 4:03 pm    Předmět: Citovat

To je paráda, zrovna na tenhle termín mám v kalendáři zatím místo, snad klapne i počasí. Díky.

RX100 už se prodává v šesté generaci? Asi mi nějak ujel vlak, naposledy jsem slyšel o Mk III. Každopádně ta cena je pekelná. I když on zrovna tenhle typ, v jakékoli generaci, nepatřil k levným foťákům. Obrazovou kvalitu má ale senzační.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 2:22 am    Předmět: Citovat

No teď má jít do prodeje ten Mark VI a je to nabušená mašinka. Jen ta cena... Každopádně podle ukázek co jsem viděl to už fakt nebude mít problém ostřit na rychlé scény, dokonce to má AF na oko a další vychytávky. Taky se mi moc líbí to vysoké FPS u videa a následné zpomalení, s tím jdou dělat úchvatné záběry.

https://youtu.be/II2Aeou5XMk
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 9:54 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za odkaz, některé parametry jsou naprosto neuvěřitelné. Řekl bych, že ta cena je opodstatněná. Každopádně za pár let, až jej zlevní, půjde o velice lákavý artikl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2018 3:22 am    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Děkuju za odkaz, některé parametry jsou naprosto neuvěřitelné. Řekl bych, že ta cena je opodstatněná. Každopádně za pár let, až jej zlevní, půjde o velice lákavý artikl.

No včera jsem koukal, že RX100 už slevnilo o dva tisíce a stojí teď 7990,- což je fakt super cena za to co to umí. Pevně doufám, že Sony nechá ty další generace také tak dlouho na trhu, aby cena mohla jít taky níž. Dneska jsem byl s RXkem zase fotit akci na výstavišti http://bumper.cz/fotky/album_brno_revival_2018_23_6_2018/index.html a nemůžu si ho vynachválit. Kdyby to mělo ještě těch 200 mm a rychlý AF, tak fakt zrcadlo nepotřebuju. Ta cena RX100 VI je v tomto směru opravdu opodstatněná, protože zrcadlo se sklama takového rozsahu a s takovou světelností by stálo daleko více. No doufám, že nevadí, že to tady zapleveluju plkáním o fototechnice Smile Ale snad ne.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2018 3:28 am    Předmět: Citovat

Jo a na Medlánkách bude možná letos ještě jedna zajímavá akce krom Oldtimerů a to akrobatický camp. Tedy soustředění akrobatů v plachtění. Zatím to ale nemám potvrzeno, protože stále není opravená vlečná a je možné, že se ta akce nakonec neuskuteční. Zkusím zjistit další podrobnosti a jak budu vědět datum, hodím to sem.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2018 6:47 pm    Předmět: Citovat

Rozhodně nevadí, tato sekce se jmenuje "Fotografování". Smile

Když vidím to množství fotek z výstaviště, na mysl se vkrádá neodbytná otázka: Proháněl jsi je nějakým postprocesem? Anebo jsi pouze vysypal fotky z karty a nahrál je na web? Pokud prošly úpravami, provádíš je ručně, anebo nějakým automatizovaným procesem dávkově?

Soustředění akrobatů by byla senzační událost. Za případné další informace budu (jistě nejen já) vděčný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2018 12:40 am    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Rozhodně nevadí, tato sekce se jmenuje "Fotografování". Smile
Když vidím to množství fotek z výstaviště, na mysl se vkrádá neodbytná otázka: Proháněl jsi je nějakým postprocesem? Anebo jsi pouze vysypal fotky z karty a nahrál je na web? Pokud prošly úpravami, provádíš je ručně, anebo nějakým automatizovaným procesem dávkově?
Soustředění akrobatů by byla senzační událost. Za případné další informace budu (jistě nejen já) vděčný.

Fotky z výstaviště jsou zcela bez úprav, jak mi to vylezlo z RX100 v JPG, tak to je. Je to vůbec poprvé za několik let ( fakt nekecám ) co jsem nemusel sáhnout na žádnou fotku ze 160 nafocených fotek a mohl je rovnou publikovat. Proto jsem z toho RXka tak moc nadšený. Jinak ale běžně fotky ze zrcadla, tak i z toho RX upravuji ( nejčastěji jde jen o ořez, nebo o drobné úpravy korekce vytažení světla a expozice ) Vše dělám po jedné fotce v Adobe Camera Raw CS5 ( fotím ale pouze do JPG ). Jen výjimečně doupravuji fotky přímo ve Photoshopu ve více vrstvách, ale to už musí jít opravdu o nějaké unikátní kousky na kterých mi hodně záleží.

Pokud jde o ten akrobatický camp, tak jak se něco podrobnějšího dozvím, hned dám vědět. Dneska jsem se pokoušel kontaktovat Michala Šťastnýho, ale neodpověděl mi, takže zatím nemám potvrzený ani termín Oltimerů.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 22, 23, 24  Další
Strana 18 z 24

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com