Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Blizici se akce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2018 7:24 am    Předmět: Citovat

V budově Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně na adrese Technická 2 (výšková budova) je nově ve vstupní hale pod stropem zavěšený letoun VUT 051 Ray (OK-IAE). Vypadá to již na trvalou výzdobu budovy. Po Novém roce se tam zajdu podívat a letoun zdokumentovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 2:59 pm    Předmět: Citovat

Dívám se do kalendáře, že na letošní rok připadá 95. výročí založení letiště v Medlánkách. Při minulém výročí sice žádný velký letecký den nebyl, přesto se i navzdory nepřízni počasí objevily zajímavé kluzáky (Schulgleiter, Hol's der Teufel), tak snad i letos bude Oldtimer trochu rozšířen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 3:39 pm    Předmět: Citovat

Ano, oslava bude probíhat ve stejném duchu jako před pěti lety, navíc teda současně s Oldtimer víkendem. Jestli budou opět v akci i tyhle dva kluzáky ale netuším. Jestli klapne počasí, bude to určitě bezva.

Konat se to bude 7. září 2019
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 4:10 pm    Předmět: Citovat

Super! Díky, dělám si poznámku do kalendáře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2019 6:13 pm    Předmět: Citovat

Pokud někoho vedle letectví zajímá i kosmonautika, pak jistě ocení nadcházející Brno Space Days. Uskuteční se ve dnech 1.-10. března, přičemž patrně nejatraktivnější jsou exkurze ve firmách, jež se zabývají vývojem či výrobou součástí vesmírných sond a další techniky. Tyto proběhnou v úterý 5. března ve firmách Frentech Aerospace, G. L. Electronic a SAB Aerospace. Pro účast je třeba se registrovat, kapacita je omezená. Podrobné informace k exkurzím zde. Celý program pak zde, je tam toho skutečně hodně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne březen 31, 2019 2:38 pm    Předmět: Citovat

Přišlo jaro a s ním i smršť novinek o letecky laděných akcích v Brně a blízkém okolí.

Příznivce kosmonautiky jistě potěší, že Českou republiku opět navštíví americký astronaut Andrew Feustel. Na brněnské Hvězdárně bude mít přednášku a autogramiádu v pátek 12. dubna od 18 hodin. Vstup je zdarma, nicméně pro očekávaný velký zájem bude třeba si rezervovat místo. Místenky si lze vyzvednout od 5. dubna na Hvězdárně.

Do oboru kosmonautiky spadá i pozvánka do Technického muzea v Brně, kde bude od 4. června do 29. září probíhat výstava Apollo: Tenkrát na Měsíci, která připomene půl století od prvního přistání lidí na Měsíci.

Po loňském vynechaném ročníku z důvodu opravy mostu na příjezdové komunikaci k letišti se letos opět uskuteční Dětský den na tuřanském letišti, který proběhne v neděli 26. května od 10 do 17 hodin. Průběh se téměř jistě nebude příliš lišit od předešlých ročníků.

S pravidelnou dvouletou periodicitou se na brněnském Výstavišti koná výstava plastikových modelů ModellBrno 2019. Tentokrát je termín jejího konání 14.-15. června s tím, že hlavní dění bude v sobotu. Na plakátu akce je letos krásná kresba letounu Avia S-99 policejní letky (OK-BYH) nad Špilberkem.

K dříve avizovanému vojenskému cvičení Dark Blade 2019 je již také více informací. Konat se bude v Náměšti nad Oslavou ve dnech 9. května až 3. června. Zúčastnit by se jej měly následující stroje: 4x Mi-24, 4x Mi-171, 4x L-159 (Česká republika), 3x Agusta A-109, 3x NH-90 (Belgie), 3x CH-53 Stallion (Německo), 1x Bell 412, 1x AS532 Cougar (Slovinsko), 3x Mi-24, 3x Mi-17 (Maďarsko), 1x W-3AE Sokol (Polsko). Všehovšudy 26 vrtulníků a 4 letouny. Na čtvrtek 23. května je pak plánovaný Spotters Day pro fotografy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: st květen 29, 2019 8:55 pm    Předmět: Citovat

Tento víkend jsou v Brně celkem tři zajímavé akce na kterých bude možno fotit něco co lítá Smile

31.5. - 2.6.2019 Balloon Jam ( horkovzdušné balóny )

https://www.balloonjam.cz/2019/program-2019

31.5. - 1.6.2019 Impera master flight ( motorový paragliding )

http://www.imperamasterflight.cz/folders/view?id=51

1.6.2019 Dětský den na letišti Medlánky

http://medlanky.bumper.cz/gfx/den_deti_2019.jpg
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červen 03, 2019 3:50 pm    Předmět: Citovat

Bumper: Povedly se Ti parádní fotky ze všech tří akcí! Mně to letos nevycházelo, takže jsem rád, že si můžu vše užít zprostředkovaně díky Tobě. Vše foceno tím novým Soníkem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2019 7:31 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Bumper: Povedly se Ti parádní fotky ze všech tří akcí! Mně to letos nevycházelo, takže jsem rád, že si můžu vše užít zprostředkovaně díky Tobě. Vše foceno tím novým Soníkem?


Tak to jsme rád, že se Ti fotky líbí. Mě to naopak letos vše vyšlo podle představ, hlavně počasí bylo ideální a i průběh všech akcí byl na focení super. Je to focený vše tou novou RX100 VI.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne červen 09, 2019 8:03 pm    Předmět: Citovat

Když si ty fotky prohlížím, napadá mě přinejmenším jedna otázka: z akčnosti záběrů to vypadá, že VI má oproti první generaci výrazně rychlejší autofocus, je to tak? Právě relativně pomalé zaostřování (oproti zrcadlovce to působí jako celá věčnost) mi připadá u "jedničky" jako hlavní slabina. Mimochodem, máš skvělý reportážní styl!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: po červen 10, 2019 1:59 am    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Když si ty fotky prohlížím, napadá mě přinejmenším jedna otázka: z akčnosti záběrů to vypadá, že VI má oproti první generaci výrazně rychlejší autofocus, je to tak? Právě relativně pomalé zaostřování (oproti zrcadlovce to působí jako celá věčnost) mi připadá u "jedničky" jako hlavní slabina. Mimochodem, máš skvělý reportážní styl!


Jednička se nedá vůbec se šestkou srovnávat, co se týče rychlosti AF. ( myslím, že momentálně neexistuje tak malý kompakt s rychlejším ostřením než má ta VI a starší verze VA). S jedničkou nešlo fotit sport, tady s tím v pohodě. Třeba ty surfy co jsem teď v pátek fotil, tak to je opravdu fofr a tam se jednička vůbec nechytala, musel jsme předostřovat na vodu, abych vůbec mohl jezdce vyfotit Smile Tady zmáčknu a prostě to okamžitě zaostří. A to jsem zatím vůbec neotestoval všemožné nastavení AF. Jako na to, že to je foťáček, který se vejde do kapsy na košili se Sony povedl malý zázrak, řekl bych Smile Zatím jsme s tím odfotil všechno co jsme chtěl a od začátku roku už jsme to otestoval snad na všech žánrech co mě baví a nikde mě ten foťák ničím neomezoval. Ten rozsah objektivu je tak akorát v podstatě na všechno. Snad jen ta světelnost na nejdelším konci mohla být lepší, ale to už bych chtěl asi fakt moc Smile Jinak pokud chce někdo foťáček převážně na statické objekty, tak ta jednička je stále vynikající, za ty peníze nic lepšího není. Jako univerzální foťáček je ale ta šestka o dost jinde a to jsme ještě vůbec neotestoval video, tam je to taky obrovskej rozdíl v možnostech natáčení. Jo a hledáček, bez hledáčku jsem třeba na jedničce neměl nárok vyfotit letadlo ve výšce, to prostě s LCD na slunku, ale i bez slunka nemáš nárok. Tady přes hledáček nádhera. Co je teda sranda, že mě už nikde nikdo nebere jako "fotografa" a pak se všichni diví, odkud jsem vzal ty fotky, když jsme v ruce měl cosi tak malinkého Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červen 10, 2019 5:32 am    Předmět: Citovat

Těším se, až mi ten stroj předvedeš. S tou první verzí je to přesně tak, jak píšeš. Na focení statických objektů naprosto v pohodě, ale jakmile se něco jen trochu hýbe, už je to problém. Zatímco se zrcadlovkou dokážu například během přistání letadla udělat klidně pět snímků, s "jedničkou" kvůli pomalému autofocusu zvládnu jen jeden. Takže jestli udělali s "šestkou" takový obrovský pokrok, pak se nedivím těm slovům chvály.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červenec 16, 2019 12:49 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Do oboru kosmonautiky spadá i pozvánka do Technického muzea v Brně, kde bude od 4. června do 29. září probíhat výstava Apollo: Tenkrát na Měsíci, která připomene půl století od prvního přistání lidí na Měsíci.

Na den přesně padesát let po startu lunární mise Apollo 11 pronese dnes 16. července v Technickém muzeu v Brně přednášku Tomáš Přibyl s názvem Dobytí Měsíce. Vstup je zdarma, začátek v 17 hodin. Zákulisní informace prozrazují, že na návštěvníky čeká dárek v podobě pamětní medaile vydané k tomuto výročí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út srpen 13, 2019 7:04 pm    Předmět: Citovat

V brněnském kině Scala bude v neděli 18. srpna v 21 hodin k vidění dokumentární snímek výmluvně nazvaný Spitfire. Promítán bude na plátně v přidružené kavárně za lidových 80 korun. Být tou dobou v Brně, neváhal bych ani sekundu, bude to krásná podívaná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po září 09, 2019 6:29 pm    Předmět: Citovat

Pokud někomu, podobně jako mně, nevyšlo zhlédnout film Spitfire ve Scale, není třeba zoufat. Rovnou dvě příležitosti budou ve dnech 18. a 30. září od 17.30 v kině Art, jež se po dvouleté odmlce tento týden znovu otevře divákům ve svých prostorách na ulici Cihlářská. Vstupné v tomto případě činí 110 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24  Další
Strana 21 z 24

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com