Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nový barvy ČSA

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Letectví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ondra



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 6:43 pm    Předmět: Nový barvy ČSA Citovat

http://ekonomika.idnes.cz/letadla-csa-meni-tvar-trojuhelniky-strida-diamant-fvv-/ekoakcie.asp?c=A070914_152355_ekoakcie_spi

co na to řikáte ? Smile


mě to příde jako ne špatný, ale taky ne dobrý.. není to ničím charakteristický a působí to na mně tak nějak středomořsky Smile

ale červený motory a šedý zespod pude poznat na přeletech Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 7:32 pm    Předmět: Citovat

Ale jo, proč ne... Bohužel už jsem ovlivněn rozsáhlými diskusemi co se kolem toho vedly, a tak v tom nevidím diamant, ale kytarový trsátko... Smile. Každopádně můj osobní názor je taky rozpačitý. Nevypadá to zle, ale jak píše Ondra, není tam nic charakteristickýho. Nic, čeho by se dalo chytnout. Ale nebudu jen kritizovat, musím pochválit už jen z toho důvodu, že se nám na obloze objeví zase něco nového, co se bude "muset" nafotit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po září 17, 2007 5:00 pm    Předmět: Citovat

Když si odmyslím ty manažersko marketingové báchorky o diamantech a postkomunistické politice, určené pro mentálně zaostalé, tak bych řekl, že to trsátko není tak úplně špatný motiv. Ale mám pocit, že na letadlech malinko soupeří toto logo a nápis Czech Airlines. A navíc, ten styl celkově na mě působí tak jaksi příliš jednoduše a ležérně. Prostě jakoby našeptával, že tradice a přísná serióznost už není tou hodnotou, kterou v ČSA chtějí stavět na odiv. Když se srovnají původní, ostře sřižené livreje jejich letadel, tak to možná vcelku vystihuje politiku ČSA v posledních letech - taková mírně bezradné ode zdi ke zdi.
Ale proč ne, svou identitu hledáme všichni, není to nevkusné, ani podbízivé nebo přeplácané. Není to zrovna můj šálek čaje, ale určitě to není ani krok zpět. Doufejme, že se tím příliš nevyčerpala jejich invence na další roky dopředu.
Ještě zapomněli zveřejnit, kam si představují umístit hypnotický trsátkový propletenec u strojů, které létají po D1 do Brna, když nemají žádné SOP Very Happy . V Brně samozřejmě působí jejich obavy o image firmy s nižším standardem služeb oprávněně a kýbl barvy to určitě nespraví...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po září 17, 2007 5:27 pm    Předmět: Citovat

SOP! To je ono! Už vím, co mi na tom novém nátěru nesedí, je to Svislá Ocasní Plocha. Není na ní nic specifického jako u jiných společností. Ať se mi vybaví jakákoliv společnost, vždy má na SOPce nějaký čitelný a jasný znak, ať už Lufthansa s "fóglem", Qantas s klokanem, Ryanair s národním znakem harfou, Austriani se stylizovaným letadlem a jeho stínem, British Airways s britskou vlajkou a hromady dalších společností, které mají na první pohled rozpoznatelné znaky, kdežto nový vzhled CSA s jakousi nic neříkající podivností, ze které nepoznám absolutně nic... Jinak ty autobusy bych viděl tak maximálně na nalepení nálepky s novým znakem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dan A.



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 9:17 am    Předmět: Citovat

Musím souhlasit, podle mě ten nátěr nepoukazuje na "vážnost či serióznost" ČSA. Pokud bych to měl srovnat s KLM, Lufthansou, SAS, Austrian, BA apod., tak mně to přijde trochu moc přeplácaný. Ale samozřejmě já bych nic lepšího nevymyslel. Až si na to zvyknu, tak se mi to snad bude líbit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 10:27 am    Předmět: Citovat

Na skutečném bulíčkovi to vypadá možná zase o trošku hůř než na původním návrhu. Jednak mi nejde moc pod fousy, že na motorech je plno jakýchsi světlých skvrn, a potom, někdo se asi snažil zjemnit motiv na SOP, a doplnil ho čímsi na způsob stínování. Ovšem moje oči to spíš vnímají jako neostré, rozmazané nebo zdvojené vidění, něco jako pohled po třech panácích. http://www.planes.cz/cs/photo/1022301/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 1:01 pm    Předmět: Citovat

Já se tedy musím pžiznat, že mně osobně se ten nátěr začal líbit. Na nákresech to sice nevypadalo jako kdejaký zázrak, ale na skutečném stroji se mi nový kabátek moc líbí. Trsátko na ocase ve mně momentálně evokuje spíše paví oko, líbí se mi i šedý spodek trupu, kde šedá začíná poměrně zostra, ale co se mi uplně nejvíc zalíbilo, je šedě napsaná url www.czechairlines.com. Tenhle grafický prvek se mi na celém letadle líbí snad nejvíce Smile. Světlých "skvrn" na motorech se nejspíš vyvarovat nedalo, neboť jsou na nich uvedeny všemožné popisky apod. Když tak koukám na tu diskusi, co se rozhořela pod vylinkovanou fotkou, musím se smát, kolik "expertů" kolem designu se objevilo a kolik lidí projevuje svůj negativní názor. Sice nejsem žádným designérem a moc tomu nerozumím, ale nesnažím se na livreji hledat jen chyby, ale naopak nějakou originalitu. Takže když to v kostce shrnu, já jsem nadšen a nemůžu se dočkat na první přílet mašinky v novém kabátku k nám do Brna Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 5:42 pm    Předmět: Citovat

No podle mne je to dobré pro LC dopravce, ale pro "národní" aerolinku dost laciné. Nechápu proč opustili 80. let starý brand. Vždyť se neměli za co stydět, ba myslím že právě naopak. To musel vymyslet nějakej pražskej šuk a dostal za to jistě bohatě... Po mém soudu zprivatizovat a hodně rychle. Nemáme námořní lodě, nemusíme mít ani letadla.
S.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Letectví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com