Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Firmy na LKTB a v Brně
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 5:26 pm    Předmět: Firmy na LKTB a v Brně Citovat

Minulý týden jsem četl v novinách, že v hangáru Aeroservisu, který tu nepůsobí dlouho, mají právě 4 Turbolety na provedení údržby nebo revizí. Asi i OK-UBA, která létá pro Manx2. Vůbec jsem netušil, že se jedná o firmu příbuznou s firmou VAN Air Europe, jediného dopravce, který má sídlo na LKTB a létá s 410 na britských ostrovech. V obou firmách hraje hlavní roli ing. Václavík. Aeroservis (Hradiště, Holešov) byl založen 1993, VAN Air 2002.
Podobně působí na LKTB velmi významné společnosti, ve kterých má rozhodující vliv tandem Filip/Šnajder - v r. 1993 založená B.A.W.D.F. (původně Brno Airport Warehousing And Duty Free), ta poté zakládá v r. 2001 "dceřinou" akciovku Letiště Brno, která má LKTB v pronájmu do r. 2037, a poslední přírůstek do rodiny je "vnouček" BALP, založený 2006, který by měl co nevidět začít stavět svůj logisický megaareál.
To jsou ale možná známé věci, nevíte ale někdo, jakou roli na LKTB hraje STORM AVIATION?
http://www.stormaviation.com/engineering_services/line_maintenance.php
Třeba vás ale napadají ještě nějaké podrobnosti nebo další firmy, které by stály za zmínku..?


Naposledy upravil Karel dne st březen 03, 2010 3:43 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 8:57 pm    Předmět: stormaviation Citovat

V odkazu http://www.airport-brno.cz/cs/download/info_2007.pdf je firma storm engineering (UK) uvedena v sekci Line/Ramp Engineering...

přičemž jsem vyčmuchal. že, cit.: "Ramp Engineering is intimately knowledgeable of phasing and staging construction on an operational airport, while maintaining safe and secure Airport Operations Areas and Terminals."

Line enginéring jsou služby spojené s údržbou letadel teda něco jako traťová údržba. Spekuluji, že by to mohlo mít spojitost možná s Ryanem a to podle letišť, na kterých tato firma své služby už provozuje

Kdoví čeho se ještě na LKTB v budoucnu dočkáme...

Slávek
Návrat nahoru
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 11:14 am    Předmět: Citovat

Storm Aviation samozřejmě... Storm Engineering bylo nepozorné psaní
Slávek
Návrat nahoru
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2007 11:08 am    Předmět: Citovat

Storm Aviation je smluvním partnerem pro TNT. Pracovník SA vždy ráno po příletu vypíná + uzavírá letadlo a večer před odletem otevírá a chystá letadlo k odletu ještě před příjezdem posádky a přpadně odstraňuje závady. A pokud vím, tak jsou smluvní i pro ČSA a v případě závady v Brně by byli povoláni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2007 2:12 pm    Předmět: storm Citovat

Dík za info... TNT mne nenapadlo.
Slávek
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 8:09 pm    Předmět: Citovat

V zahraničním vysílání Českého rozhlasu byla reportáž o brněnském sokolníkovi Josefu Poláškovi. Možná si ještě vzpomenete, jak na jaře, v přímém přenosu z jakési Miss, se nechtělo jeho zvědavému gepardovi Jožinovi z pódia a chudák sokolník pak čelil útokům fanatických ochránců. A právě o gepardech, jejich využívání a chovu v pořadu mluvili. Že pan Polášek gepardy i odchovává, právě má březí samici i mládě. Že to kotě půjde brzy do Kazachstánu, samice, že žije od Jožina odděleně, aby ji nepovažoval za sestru a měl na ni vůbec, jako na ženskou, chuť.
Zající a srny pronikají prý na plochu hlavně díky divočákům, kteří chodí na kukuřici, nažerou se, pak na ně přijdou vandalské choutky a ničí oplocení. Střílet se čtyřnozí narušitelé v rovinatém terénu kvůli bezpečnosti nedají, psi prý na vyhánění nejsou dobří, protože se nedají naučit, aby kořist nezbíjeli. A zvířata, která učiní zkušenost s gepardem, pokud z toho nedostanou infarkt, prý poté, co je zase pustí, předávají své varování potomkům i ušatým kolegům...
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 3:22 pm    Předmět: Citovat

Váhal jsem, kam tento příspěvek umístit a nakonec mi přišlo nejlepší toto vlákno.
Již minulý týden nás při postávání u Herbstu několikrát míjely vozidla společnosti Alfa Helicopter (osobní auta i dodávky) a odbočovaly hned za budovou Herbst Aera směrem k hangárům aeroklubu. Moc jsme tomu nevěnovali pozornost a ani nás nenapadlo se tam zajít podívat. Ale dnes jsem měl během učení zapnutý radioscanner a kolem třetí hodiny odpoledne se nahlásil OK-AHE http://www.alfahelicopter.cz/images/fotogalerie/JiriParizek/1280x800/A_03.jpg, tedy Bell 427, mašinka Alfa Helicopteru, že by chtěli krátkou činnost nad Brnem. Dostali povolení ke vzletu z plochy záchranné služby a ke křižování osy dráhy, což znamená, že tato plocha musí být na jihu letiště, tj. u hangárů aeroklubu. Při návratu dokonce tyto hangáry zmiňovány byly... V nejbližší době se tam zajdu podívat, jak se věci mají...
Jestli si ale dobře vzpomínám, mluvilo se o návratu Alfy zpět do Brna, ne? Že by to už bylo ono?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 12:28 pm    Předmět: Alfa helicopter Citovat

nesouvisí to s tím, že rychlou záchrannou bude místo PČR zase provozovat soukromá firma a to od Nového roku 2009?
Slávek
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 2:46 pm    Předmět: Citovat

slávek: Ano, máš naprostou pravdu! Skutečně je tomu tak, od 1.1.2009 provozuje v Brně LZS soukromá Alfa Helicopter. Byla to moje chyba, že jsem si to neuvědomil hned Embarassed .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 8:48 pm    Předmět: Citovat

Byli sme se tam podívat a tento vrtulník už tam i stál. Fotky mám na stránkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 10:34 pm    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že jsem ve všem pozadu a nestíhám skoro nic sledovat, tak předpokládám, že již většinou víte, ale přeci jen Smile. Dnes se ke mě dostala vizualizace nového typu společnosti Alfa Helicopter, známého Eurocopteru EC 135 v barvách Alfy. Pěkné pokoukání to skutečně je, téhle mašince to sekne v jakýmkoliv kabátku: http://letecke-forum.info/download/file.php?id=432&mode=view. Dodán by měl být prý někdy kolem července letošního roku, domovská základna určená prozatím není. Snad se jej někdy dočkáme i v Brně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 5:58 pm    Předmět: Citovat

V deníku Metro ze dne 28. května se objevil následující článek:

Jestli to dobře chápu, znamená to, že bude v Brně souběžně operovat jako LZS Alfa Helicopter a Policie? Nebo přes den bude lítat Alfa a v noci Policie? To by ale neodpovídalo tomu termínu "nonstop"...
Ale aspoň mi tenhle článek osvětlil zvýšený provoz ECček v poslední době.

Na dnešním Dětském dnu Krtka s Hrochem (fotky v Novinkách), který mimo jiné pořádala Alfa Helicopter jsem se bavil s lidmi od Alfy a prozradili mi, že ono výše zmiňované ECčko by mělo skutečně dorazit během června, mělo by nést registraci OK-NIK a základnu by mělo mít v Brně!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2009 9:43 pm    Předmět: Citovat

Tak konečně! První fotografie Alfáckého EC-135. Po přeškolení posádek by mělo nastoupit službu v Brně. Pokochat se můžete zde:
Zdroj: www.vrtulnik.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 8:40 pm    Předmět: Citovat

Ačkoli dnes celý den létal LZS stále Bell 427, vypadá to, že EC-135 OK-NIK je již v Brně. O půl desáté v noci, pod rouškou tmy, mechanici vytáhli mašinku ven, chvíli se kolem ní něco dělo a pak ji zatáhli do hangáru. Vše se dalo sledovat na webkameře (včetně zuřící bouřky nad jižní částí Brna):
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 9:06 pm    Předmět: Citovat

Vecerni ocista...

PS: Pokud vam "to" nefunguje, tak "to" napred stahnete a zobrazte az z disku...
_________________
JirKa

Fotogalerie (nejen letecká)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com