Kontakt

ICQ: 249-396-861
Skype: airspotter.eu
Mail: VanzuraM@centrum.cz

Den otevřených dveří | Čáslav | 26.května 2007

Stejně jako předloni, i letos se konal na letecké základně v Čáslavi Den otevřených dvěří. Vzhledem k tomu, že se v tu dobu v Brně nevyskytovalo prakticky nic zajímavého (pominu-li odlety prezidentů z Czech Summit 2007) co by stálo za vidění, výletu do vzdálených čech nic nebránilo. Proto se v sobotu v brzkých ranních hodinách na brněnském hlavním vlakovém nádraží sešel trojlístek spotterů (lktb.info, lktb.wz.cz, airspotter.eu), který se vydal směr Čáslav.
Čím blíže jsme byli k cíli cesty, tím více nám bylo jasné, že dnes rozhodně sucho naším přítelem nebude. Za hustého deště jsem se přesunuli na čáslavském nádraží z rychlíku do malého osobáku, který představoval jakýsi Shuttle train mezi nádražím a letištěm. Po krátké cestě jsme již prošli zajímavě řešenou vstupní branou a započali se kochat krásami vojenské základny. Statická ukázka byla skutečně vydařená, počínaje malými sportovními letadly přes vrtulníky až po stíhací letouny. Nejvíce nás zřejmě potěšil ultralajt registrace OK-AUD 05, kterého často vidíme v Brně. Jinak nacházely se tu velice zajímavé kousky jako švédský, maďarský i český Gripen, Alca ve výročním zbarvení, původně jednomístná Alca předělaná na dvoumístnou a velké množství dalších nádherných letadel. Vybral jsem pro Vás takové Best of, poněvadž sluníčko bylo opravdu nešťastně postaveno, a proto je velké množství fotografií dosti nepoužitelných, takže tohle jsou ty nej.

Statická ukázka

Letová ukázka

Letové ukázky byly velice vydařené, ať už se jedná o předvedení Gripenu, Alcy, Albatrosů, Sokola, Hinda. Takovou pomyslnou třešničkou na dortu bylo předvedení armádního speciálu Tupoleva 154M trupového čísla 1003, který v Čáslavi přistál, provedl backtrack, následně vzlétl a celou svou ukázku ukončil opravdu efektním nízkým průletem.

Doufám, že se Vám fotografie alespoň trochu líbily :-). Tak snad napřesrok to počasí vyjde lépe, či bude lepší místo na focení.