Kontakt

ICQ: 249-396-861
Skype: airspotter.eu
Mail: VanzuraM@centrum.cz

Den otevřených dveří 2012 | Náměšť nad Oslavou

V sobotu 6. října se na letišti v Náměšti nad Oslavou uskutečnil Den otevřených dveří, který zároveň tvořil i jakousi pomyslnou tečku za letošními leteckými dny a souvisejícími akcemi. Hned v první řadě je třeba říci, že to tečka byla velice důstojná, neboť letadel se v Náměšti sešel velký počet a program zcela odpovídal vojenské preciznosti, což v kombinaci s naprosto vynikajícím počasím dopřálo všem návštěvníkům krásný říjnový den.
Mezi zajímavými exponáty z oblasti pozemních vozidel se objevil kupříkladu obrněný kolový transportér Pandur či nejrůznější verze vozidel Tatra.

Na statické ukázce se předvedl L-29 Delfín OK-AJW z Brna, který v průběhu dne vystoupil i na obloze, Gripen trupového čísla 9918, vládní Jak-40, Robinson R-22 OK-TOM, Zlíny 142 0558 a OK-NPE, L-39 Albatros s výroční kresbou svého konstruktéra, L-410 Turbolet 1134, rakouský vrtulník UH-60 Blackhawk a mnohé další.

Bohužel vzhledem k nepříliš přívětivým světelným podmínkám, které na letišti v Náměšti velmi omezují focení z prostor pro diváky, jsou fotografie z letových vystoupení spíše dokumentačního rázu. Na obloze se během tříhodinového bloku letových ukázek představil Bell 206 OK-ZKP, dvojice hotovostních Gripenů, Su-31 OK-HXB, vrtulníky Mi-17, Mi-24 či W3A Sokol a samozřejmě nechyběla ani letadla L-39 Albatros a L-159 Alca.