Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Provoz na LKTB
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 4:00 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jak to je na Slovensku a v Německu, Němci ovšem mají s RF méně restriktivní smlouvu, než my, není tam myslím například omezení na jednoho dopravce z každé strany. Slováci jsou na tom myslím podobně, jako my. Ohledně práv pro Jakutii je třeba hledat na stránkách Rosaviacie:
kód:
Челябинск - Мюнхен  "Якутия"  3 р/н  Б737, Б757  ВЫДАТЬ
Краснодар - Мюнхен  "Якутия"  3 р/н  Б737, Б757  ВЫДАТЬ

V poslední době obdrželi směrem do Německa pouze práva na CEK-MUC a na KRR-MUC, žádná žádost nebyla zamítnuta. Na nyní Slovensko nic. Muselo by se to kontrolovat každý měsíc, já jsem se mrkl jen na poslední dva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 4:12 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Zdá se mi, že volba Krasnodaru jako by počítala s (výhledově možným) přesunutím linky z Prahy do Brna...

Ano, je to zajímavá myšlenka, v tuto chvíli totiž Jakutia disponuje nejméně těmito přepravními právy:

KRR-PRG, KRR-BRQ, KRR-MUC, IKT-PRG, IKT-BRQ, IKT-MUC, CEK-MUC, CEK-BRQ. Že by to chtěli všechno létat? Nebo usilují jen o něco z toho a snaží se aspoň na čas bloknout ruskou konkurenci? Nebo je něco z toho "plán A" a něco náhradní řešení, pokud by nedostali práva, sloty, nebo druhá strana byla moc drahá?


Naposledy upravil Karel dne pá červenec 22, 2011 6:01 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 4:26 pm    Předmět: Citovat

Je to velmi zajímavě pokrytá oblast střední (středozápadní) Evropy. Nemohu ovšem v úvaze než pouze spekulovat. Osobně se mi zdá rozumný zhruba tento postup: jednak zohlednit náklady na provozování daného spoje (délka trasy a tedy náklady na palivo, náklady spojené s letištními poplatky apod.) a s tím související průzkum trhu z hlediska zájmu o danou linku (je větší zájem létat do ČR, nebo SRN? Jak moc větší je preference jednoho nad druhým? Kompenzuje to náklady? A podobně.). Takže se zdá, že právy na mnoho letů z jednoho ruského města do několika blízkých (středo-)evropských měst se Jakutia asi jistí před konkurencí, přičemž si mezitím může udělat průzkum, co by bylo zřejmě ideální a na základě toho se pak konečně rozhodnout. Z tohoto se zdá pravděpodobné, že nakonec do Brna nemusí z toho výčtu létat nic. No jsem zvědav, jak se to všechno ještě vyvine, zatím to působí (z hlediska této interpretace) jako velice zajímavá strategická hra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 6:01 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
...se zdá pravděpodobné, že nakonec do Brna nemusí z toho výčtu létat nic...

Možné to jistě je, ale tak úplně tomu také nevěřím. Třeba ten CEK. Z PRG ho už létá Jakutia nějakou dobu, zatím konkurenci v Rusku nemá, žádné terno to asi není, létají myslím 1x týdně. Že by se najednou polekali ruské konkurence (samozřejmě, že tam létá i OK a s přestupem SU)? Je to trochu divné. Stejně i s IKT - od dubna létají MUC, tak co najednou ten strach z PRG a BRQ? Zase je to 1x týdně, takže nic, kvůli čemu by měli propadat panice, že jim to někdo vyfoukne. A určitě by jim to na ministerstvu příště dali vyžrat, kdyby jen tak blokovali linky, které nechtějí létat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 6:09 pm    Předmět: Citovat

Karel napsal:
MarekV napsal:
...se zdá pravděpodobné, že nakonec do Brna nemusí z toho výčtu létat nic...

Možné to jistě je, ale tak úplně tomu také nevěřím. Třeba ten CEK. Z PRG ho už létá Jakutia nějakou dobu, zatím konkurenci v Rusku nemá, žádné terno to asi není, létají myslím 1x týdně. Že by se najednou polekali ruské konkurence (samozřejmě, že tam létá i OK a s přestupem SU)? Je to trochu divné. Stejně i s IKT - od dubna létají MUC, tak co najednou ten strach z PRG a BRQ? Zase je to 1x týdně, takže nic, kvůli čemu by měli propadat panice, že jim to někdo vyfoukne. A určitě by jim to na ministerstvu příště dali vyžrat, kdyby jen tak blokovali linky, které nechtějí létat.


Pozor, z Čeljabinska do Prahy nic nelétá!
Máme tu jen:

Aeroflot: Moskva
Russia: St.Petersburg
Donavia: Rostov
Tatarstan Air: Kazaň
S7: Novosibirsk
Polet: Voroněž (od září)
Yamal: Tyumen
Jakutia: Krasnodar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 6:22 pm    Předmět: Citovat

kuba.biker napsal:
Pozor, z Čeljabinska do Prahy nic nelétá!


Díky za uvedení na pravou míru Embarassed . Na druhé straně se z CEK do PRG kromě AFL dostaneme s jedním přestupem i s Belavií a Rossií. Může to být celkem slušná přímá linka, ale nezdá se mi, že by kvůli ní měli spřádat nějaké náročné intriky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 6:37 pm    Předmět: Citovat

Karel napsal:
ale nezdá se mi, že by kvůli ní měli spřádat nějaké náročné intriky.


obecně mi doprava z ruských regionálních měst do zemí EU připomíná neorané pole, kde ta pravá válka začne až po zrušení/zmírnění vízové povinnosti.

Jen drobný detail: nejčastěji nalétavají ruské chartery tato evropská letiště: Salzburg, Barcelona, Tivat.
Přičemž 90% spojů vede z Moskvy. Z ostatních ruských měst je to poměrně zanedbatelné procento letů. Takže potenciál je obrovský a pokud se tyhle Krasnodary a Ufy podaří prosadit, mohlo by být brněnské letiště svým způsobem průkopníkem.

Mimochodem, nespolupracuje Jakutia s nějakým velkým touroperátorem? Napadlo mne, zda to nemůže být výsledek tlaku cestovky: tj. nabídnout co nejvíce odletových míst....(?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 1:27 pm    Předmět: Citovat

Blíží se Flying Rhino; už se ví, jaká letadla by se měla letos na LKTB objevit?
Zase VC10 a C130, nebo i něco většího?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 11:50 am    Předmět: Citovat

kuba.biker napsal:
Blíží se Flying Rhino; už se ví, jaká letadla by se měla letos na LKTB objevit?
Zase VC10 a C130, nebo i něco většího?

Odpověď na tyto otázky bohužel poskytuje tato citace:
idnes.cz napsal:
Tradiční společné cvičení britské a české armády Flying Rhino (Létající nosorožec) se letos neuskuteční.

Celý článek je k dispozici zde: http://zpravy.idnes.cz/letajici-nosorozec-zustane-kvuli-usporam-v-obrane-na-zemi-pnm-/zpr_nato.aspx?c=A110830_140530_zpr_nato_inc
Je to smutné, kdo ví, jestli ještě někdy VC-10 uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 5:12 pm    Předmět: Citovat

Právě mi před oknem profrčel Boeing 737-400 Royal Thai. To jsem zase něco prošvihl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 7:19 pm    Předmět: Citovat

Co tu dělá takovej exot? To se ten thajskej princ ještě pořád učí přistávací manévr? To už by mohl umět kluk jeden šikmookej.
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 8:34 pm    Předmět: Citovat

Ano, thajský princ. A podle toho, co jsem viděl, tak přistání už zvládá vcelku obstojně. Ale vydává mu to celkem netradiční zvuk, což je ostatně důvod, proč jsem z okna vykoukl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 10:18 am    Předmět: Citovat

To se očekávalo a Wizour by se měl chopit příležitosti
http://www.planes.cz/cs/novinky/ryanair-snizi-pocet-letu-do-brna-z-12-na-7-tydne-6810/
Návrat nahoru
MrPexesso



Založen: 21.4.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: BRQ

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 6:57 pm    Předmět: Citovat

slávek napsal:
To se očekávalo a Wizour by se měl chopit příležitosti
http://www.planes.cz/cs/novinky/ryanair-snizi-pocet-letu-do-brna-z-12-na-7-tydne-6810/


No jo, ale Ryan ty linky nekončí z důvodů vysoké ziskovosti Laughing U Alicante se to celkem čekalo, protože se jednalo pouze o sezónní linku, takže tam bych se asi moc nebál, že by se v létě nezačalo lítat znovu (ikdyž člověk nikdy neví Wink ) U Bergama si myslím, že je to definitivní konec. Otázkou je, jestli by Wizz lítal z Brna Řím i Milano... to se mi moc nezdá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 5:36 pm    Předmět: Citovat

MrPexesso napsal:
slávek napsal:
To se očekávalo a Wizour by se měl chopit příležitosti
http://www.planes.cz/cs/novinky/ryanair-snizi-pocet-letu-do-brna-z-12-na-7-tydne-6810/


No jo, ale Ryan ty linky nekončí z důvodů vysoké ziskovosti Laughing U Alicante se to celkem čekalo, protože se jednalo pouze o sezónní linku, takže tam bych se asi moc nebál, že by se v létě nezačalo lítat znovu (ikdyž člověk nikdy neví Wink ) U Bergama si myslím, že je to definitivní konec. Otázkou je, jestli by Wizz lítal z Brna Řím i Milano... to se mi moc nezdá


Tak Alicante končí ze dvou důvodů. 1) to byla sezónní linka a druhý závažnější důvod je ten, že Ryanair se nedohodl s letištěm v Alicante, které ho nutí používat nástupní mosty. A to jde proti strategii Ryanairu, protože to zdržuje nástup a výstup cestujících a navíc je to dražší. V reakci na to se Ryanair rozhodl podstatně omezit počet bázovaných letadel a proto taky musí zrušit hromadu linek. Brno na tom asi nebylo tak dobře, aby ho zachovali. Takže s obnovením linky na léto bych až tak moc nepočítal. Naštěstí jsem ještě stihnul koupit letenky na příští týden Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 25, 26, 27  Další
Strana 6 z 27

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com