Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomucka pro zapomnetlive spottery
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 10:44 pm    Předmět: Pomucka pro zapomnetlive spottery Citovat

Cao,

protoze jsem dneska nemel co delat a jsem hlava derava, ktera neni schopna si zapamatovat, kdy co lita, zacal jsem psat nasledujici aplikaci.

Jde o jednoduchy programek, ktery z www.airport-brno.cz stahne tabulku s odlety a prilety a kazdy z nich nacpe do Outlooku jako udalost bez pripominky. Neni to zadny zazrak, ale muzu takto mit aktualni provoz v mobilu/PDA i bez netu. Samozrejme fungovat to bude jen do doby, nez nekdo zmeni strukturu stranek letiste...

Takze pokud byste nekdo mel nejaky napad, cim to doplnit/rozsirit, napiste to prosim sem do diskuze.

Diky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 11:52 am    Předmět: Citovat

Vysledek je zatim asi takovy...

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 7:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
musím říct, že tohle je hodně dobrá věc! V poslední době taky nikdy nevím co kdy letí, tisknout se mi nic nechce a alespoň opsat časy taky nemůžu, páč nikdy nemám po ruce tužku a papír...
Ale mám jednu přiblblou otázku: Co to je ten Outlook? Tenhle soft vůbec nepoužívám, a tak netuším k čemu slouží, můžu poprosit o stručné zasvěcení? Smile
Vlastně ještě jedna otázka: Ten tvůj prográmek si tahá ty informace přímo ze stránek letiště, nebo se to dělá nějak ručně?
(Omlouvám se za stupidní otázky Embarassed ).
Každopádně super práce! Těším se na finální verzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 8:03 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Ahoj,
musím říct, že tohle je hodně dobrá věc! V poslední době taky nikdy nevím co kdy letí, tisknout se mi nic nechce a alespoň opsat časy taky nemůžu, páč nikdy nemám po ruce tužku a papír...
Ale mám jednu přiblblou otázku: Co to je ten Outlook? Tenhle soft vůbec nepoužívám, a tak netuším k čemu slouží, můžu poprosit o stručné zasvěcení? Smile
Vlastně ještě jedna otázka: Ten tvůj prográmek si tahá ty informace přímo ze stránek letiště, nebo se to dělá nějak ručně?
(Omlouvám se za stupidní otázky Embarassed ).
Každopádně super práce! Těším se na finální verzi.


Dik za pochvalu, presne z tech duvodu, ktere pises, jsem na tom zacal delat.

Takze strucne jak to funguje:
- stahne se stranka http://www.airport-brno.cz/index.php?id=15&lang=cs, je (bude) mozne nastavit zda se maji stahovat jen odlety, jen prilety nebo oboje, destinace, ...proste vsechy polozky jake jsou na zminene strance. Takze se pocka, az se vygeneruji vysledky a pak se cele to HTML stahne.
- pak se z tohoto stazeneho HTML vyextrahuje tabulka s vysledky (jinymi slovy, smaze se vsechno krome vysledku, tj.menu, reklamy, ...). Je jasne, ze toto je uskali programku, jakmile se nekdo rozhodne, ze ta tabulka bude vypadat jinak (treba se pridaji nejake dalsi sloupce), bude potreba programek zase upravit.
- zustane mi tedy jen tabulka s jednotlivymi lety, tu projdu a kazdy let, jeden po druhem, nacpu do Outlooku
- nakonec dulezita vec, vsechno se deje automaticky, program staci jen spustit a vse dalsi se zaridi "samo".

Ted k Outlooku. Microsoft Office urcite znas (Word, Excel, ...). Pokud ne, jde o kancelarsky balik aplikaci jako textovy editor, tabulkovy editor, apod. Jeho soucasti je i aplikace Outlook, ktera slouzi jako "osobni diar", stahuji se do nej e-maily, planujes si v nem schuzky, ukoly, uchovava kontakty...proste jednoduse receno elektronicka verze papiroveho diare. No a do ni se ziskane data ulozi. ALE jakmile mam data vypreparovane z te stazene stranky, neni problem je nacpat kamkoliv jinak, treba odeslat mailem nebo ulozit do soubory....fantazii se meze nekladou a proto jsem napsal ten puvodni prispevek, kde o napady zadam.

Dneska jsem nemel cas na tom delat, ale pridam jeste jeden vcerejsi screen shot:



Naposledy upravil JirKa dne út červenec 31, 2007 8:14 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 8:08 pm    Předmět: Citovat

Jinak k tem napadum, muzu se podelit s tim, co zatim napadlo me. Nastavit, ktere lety/letadla "me nezajimaji", tj.kdyz si reknu, ze napr.737 CSA uz nutne videt nemusim, tak se to sice ulozi do kalendare, ale nebude me to upozornovat. Naopak pokud by treba mel priletet B747 Smile nebo A380 Smile , tak bude mobil/PDA rvat jak pominuty, dokud na to letiste nedojedu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 8:14 pm    Předmět: Citovat

Ahááá!
mockrát díky za objasnění.
Jak popisuješ to fungování programu, tak to chápu...
Mimochodem, LKTBwatcher je perfektní název!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 8:16 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Ahááá!
mockrát díky za objasnění.
Jak popisuješ to fungování programu, tak to chápu...
Mimochodem, LKTBwatcher je perfektní název!


Jj, tak takto nejak to zhruba pracuje... Smile
Jo a ten nazev, to mi jen tak blesklo hlavou...ale jestli se libi, tak ho tak necham. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2007 3:50 pm    Předmět: Citovat

Tak provedl jsem par dalsich zmen, programek se zda byt funkcni. Smile Nicmene nez ho dotahnu do podoby, kteoru budu moci pustit do sveta (pokud bude vubec zajem), to jeste potrva...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2007 6:11 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že zájem je... Minimálně jednoho zájemce máš jistého Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2007 6:29 pm    Předmět: Citovat

Dobra dobra, ale vzhledem k aktualnimu vytizeni je opravdu potreba pocitat s dobou radove v mesicich. Smile

Ale co je pro me dulezite a co tu asi jeste nepadlo: Co byste chteli udelat s temi daty. Ja si je cpu do outlooku, ten ale kazdy nepouziva. Jak jsem rikal, neni problem z toho vygenerovat temer cokoliv, treba HTML ktere si muzete umistit na stranky. Wink Takze popremyslet a dat pripadne vedet. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Ondra



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 6:31 pm    Předmět: Citovat

JirKa napsal:
Dobra dobra, ale vzhledem k aktualnimu vytizeni je opravdu potreba pocitat s dobou radove v mesicich. Smile

Ale co je pro me dulezite a co tu asi jeste nepadlo: Co byste chteli udelat s temi daty. Ja si je cpu do outlooku, ten ale kazdy nepouziva. Jak jsem rikal, neni problem z toho vygenerovat temer cokoliv, treba HTML ktere si muzete umistit na stranky. Wink Takze popremyslet a dat pripadne vedet. Smile


ty jo já tady chvilu nejsu a tady se dějou věci !!

jako LKTBwatcher považuju za mega super věc a vidím v tom docela dobrej růstovej potenciál !! Smile jen tak dál!! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Richard



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: so srpen 18, 2007 10:52 am    Předmět: Citovat

JirKa napsal:
Dobra dobra, ale vzhledem k aktualnimu vytizeni je opravdu potreba pocitat s dobou radove v mesicich. Smile

Ale co je pro me dulezite a co tu asi jeste nepadlo: Co byste chteli udelat s temi daty. Ja si je cpu do outlooku, ten ale kazdy nepouziva. Jak jsem rikal, neni problem z toho vygenerovat temer cokoliv, treba HTML ktere si muzete umistit na stranky. Wink Takze popremyslet a dat pripadne vedet. Smile


Dost dobrý!

přemejšlím, kam to narvat, protože Utlouk nepoužívám... ale asi až pořídím nějaký telefon, mrknu zda do něj nelze data cpát automaticky.
_________________
Richard
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 18, 2007 6:20 pm    Předmět: Citovat

Richard napsal:
JirKa napsal:
Dobra dobra, ale vzhledem k aktualnimu vytizeni je opravdu potreba pocitat s dobou radove v mesicich. Smile

Ale co je pro me dulezite a co tu asi jeste nepadlo: Co byste chteli udelat s temi daty. Ja si je cpu do outlooku, ten ale kazdy nepouziva. Jak jsem rikal, neni problem z toho vygenerovat temer cokoliv, treba HTML ktere si muzete umistit na stranky. Wink Takze popremyslet a dat pripadne vedet. Smile


Dost dobrý!

přemejšlím, kam to narvat, protože Utlouk nepoužívám... ale asi až pořídím nějaký telefon, mrknu zda do něj nelze data cpát automaticky.


Teda tolik chvaly, ale abych se priznal, uz jsem na to asi 14 dnu nesahl. :-/ Neni cas. :-/ Ale to prijde..nejpozdej na Jeziska to bude. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Ondra



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: so srpen 18, 2007 7:47 pm    Předmět: Citovat

JirKa napsal:
Richard napsal:
JirKa napsal:
Dobra dobra, ale vzhledem k aktualnimu vytizeni je opravdu potreba pocitat s dobou radove v mesicich. Smile

Ale co je pro me dulezite a co tu asi jeste nepadlo: Co byste chteli udelat s temi daty. Ja si je cpu do outlooku, ten ale kazdy nepouziva. Jak jsem rikal, neni problem z toho vygenerovat temer cokoliv, treba HTML ktere si muzete umistit na stranky. Wink Takze popremyslet a dat pripadne vedet. Smile


Dost dobrý!

přemejšlím, kam to narvat, protože Utlouk nepoužívám... ale asi až pořídím nějaký telefon, mrknu zda do něj nelze data cpát automaticky.


Teda tolik chvaly, ale abych se priznal, uz jsem na to asi 14 dnu nesahl. :-/ Neni cas. :-/ Ale to prijde..nejpozdej na Jeziska to bude. Very Happy


jako mě taky něco takovýho napadlo už dřív, ale prostě na to nemám znalosti a schopnosti Smile

jinak, věci typu:

- automatický upozorňování mailem na změny
- možnost důmyslnějšího vyhledávání než na airport-brno.cz
- každodenní export leťáku třeba do .doc nebo .pdf (ale i to .html stačí) ?
- možnost barenýho odlišení letů
- vyfiltrování code-sharů

to by technicky třeba šlo nebo to je už moc fantazie? Smile

prostě chtělo by to něco jako druhej vyhledávací systém využívající data z letiště.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 18, 2007 9:52 pm    Předmět: Citovat

Ondra napsal:
JirKa napsal:
Richard napsal:
JirKa napsal:
Dobra dobra, ale vzhledem k aktualnimu vytizeni je opravdu potreba pocitat s dobou radove v mesicich. Smile

Ale co je pro me dulezite a co tu asi jeste nepadlo: Co byste chteli udelat s temi daty. Ja si je cpu do outlooku, ten ale kazdy nepouziva. Jak jsem rikal, neni problem z toho vygenerovat temer cokoliv, treba HTML ktere si muzete umistit na stranky. Wink Takze popremyslet a dat pripadne vedet. Smile


Dost dobrý!

přemejšlím, kam to narvat, protože Utlouk nepoužívám... ale asi až pořídím nějaký telefon, mrknu zda do něj nelze data cpát automaticky.


Teda tolik chvaly, ale abych se priznal, uz jsem na to asi 14 dnu nesahl. :-/ Neni cas. :-/ Ale to prijde..nejpozdej na Jeziska to bude. Very Happy


jako mě taky něco takovýho napadlo už dřív, ale prostě na to nemám znalosti a schopnosti Smile

jinak, věci typu:

- automatický upozorňování mailem na změny
- možnost důmyslnějšího vyhledávání než na airport-brno.cz
- každodenní export leťáku třeba do .doc nebo .pdf (ale i to .html stačí) ?
- možnost barenýho odlišení letů
- vyfiltrování code-sharů

to by technicky třeba šlo nebo to je už moc fantazie? Smile

prostě chtělo by to něco jako druhej vyhledávací systém využívající data z letiště.. Smile


Diky za tipy... No nic neni nemozne. Smile

- upozornovani mailem? Ted moc nerozumim, co mas na mysli. Jake konkretne zmeny, naprirklad? Jak jsem rikal, mam v planu udelat moznost nastaveni typu "na 737 mne neupozornuj, ale na 747 ano" apod. Vice mene neni problem odeslat e-mail s cimkoliv kamkoliv, takze toto by slo.
- podle jakych kategorii by jsi chtel vyhledavat? Treba podle typu letadla? Je mozne implementovat vyhledavani podle libovolnych dat a jejich kombinaci, ktere jsou v te tabulce uvedeny. Ale toto v prvi verzi urcite nebude, prece jen to nebylo prioritou a da to taky nejakou praci, tak bych to nechal az na pozdej.
- export ti muzu udelat vicemene do cehokoliv, textovym souborem pociaje, pres XML az treba po to PDF.
- jo, to barevne odliseni v planu je, treba ze pravidelne lety budou mit jednu barvu, ostatni jinou, nebo lety do londyna budou treba cervena, do girony treba zelene apod.
- co se tyka filtrovani, je to stejna situace jako u vyhledavani, muzu filtrovat podle libovolnych kriterii, ktera se daji aplikovat na data te tabulku.

Jeste jednou pripominam, ze jakmile nekdo zmeni strukturu toho HTML s tabulkou, tak to prestane fungovat a budu to muset upravit (proste klasicky reverse engineering Smile.

Co se tyka casu, tak jsem na tom blede, je to prace na skarede zimni vecery, ne na proslunene leto. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com