Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozšíření a omezení provozu linek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 78, 79, 80  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14, 2014 5:51 pm    Předmět: Citovat

Ohledně linky CGN-BTS... podle mě by zrovna tahle linka na Brno nemusela mít nějaký extra vliv. Na přestupní linku do Němec je i BTS dost daleko. To by pak nemělo o té lince uvažovat, když se lítá x krát denně PRG-MUC/FRA/DUS..., to samý z VIE), navíc CGN si myslím není zrovna v hledáčku BRQ. Samozřejmě za předpokladu, že v tom hledáčku vůbec nějaké letiště vůbec je, viz. slávkův poslední příspěvek v sekci Image LKTB, se kterým se celkem ztotožňuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2014 8:19 pm    Předmět: Citovat

J.ree: Ale jo, proč ne, nedostatek letadel klidně může hrát roli. Jenže jejich rozřazení na již fungující linky a delegování na linky nově otevírané probíhá zcela jistě dle nějakého klíče, každé z letišť má z hlediska Ryanairu různou prioritu danou mnoha faktory. Brno evidentně spadá mezi letiště s nízkou prioritou, protože i v současnosti, kdy, jak říkáš, mohou Ryanairu chybět letadla, nové linky otevírá. Takže Ryanair může mít vůli například znovu otevřít Bergámo či třeba Gironu či cokoli dalšího, ale ze svého pohledu má zajímavější linky, na kterých může svá letadla využít. Teď je otázkou, pakliže by měl letadel více, zda by rozlétal i něco z Brna anebo by pořád existovala atraktivnější místa. Navíc, skoro se mi chce říct, že když už otevřel linku i z Ostravy, tak nějakým nedostatkem letadel netrpí. Smile

Hansb: Klidně můžeme přijmout, že BTS není pro BRQ z hlediska spojení s Německem konkurence. Přesto tu zůstává jedna věc, a to, proč LH tolik let mluví o lince do Brna, aby pak z ničeho nic otevřela spoj do Bratislavy. Uznávám, že nemám představu, jestli se na Slovensku o lince do Německa z Blavy mluvilo stejně usilovně jako v ČR o spojení z Brna, ale co sleduji dění na poli letecké dopravy na Slovensku, tak mám za to, že to tam nebylo nějak frekventované téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2014 9:33 pm    Předmět: Citovat

MArku, pořád nic...? pro uzavření smlouvy musí být dva..!
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2014 10:09 pm    Předmět: Citovat

Na přijetí názoru, že o linky letiště nestojí, je času dost. Zbytečně bych si tím uzavřel cestu k mnoha zajímavým úvahám. Proto raději budu "fantazírovat", pesimismus odstrčím stranou a budu přemýšlet o všem možném z různých úhlů pohledu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2014 1:03 pm    Předmět: Citovat

No jo, na jaře vydláždí horní louku a udělají parkoviště pro 650 aut, prý do sezóny. Tím budou mít pro letošek proinvestováno a bůchví jestli nebudou požadovat, aby na to přispěl kraj nebo to zacáloval celý. Poplatky už vybírat zvládnou sami. LoL
Návrat nahoru
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2015 4:30 pm    Předmět: Citovat

Nechci zakládat spešl téma, asi se to nejvíc hodí sem. Wizz Air otevře v Košicích svou další základnu, viz.
http://www.letectvi.cz/letectvi/Article77263.html
Při tom mě napadá myšlenka... opravdu tady není trh, když můžou otevírat linky i v Košicích?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2015 6:12 pm    Předmět: Citovat

Když jsem na tuto zprávu před pár dny narazil, napadlo mě prakticky to samé. Zkoušel jsem ale přijít na to, v čem by mohla spočívat výhoda Košic, a napadlo mě, že možná Wizz vidí potenciál v relativní blízkosti tří dalších států, což by mohlo generovat dost cestujících. Docela blízko to totiž je na severovýchodní Maďarsko, jihovýchodní Polsko a západní Ukrajinu. A výběr destinací by dával smysl, Doncaster pro Poláky (kterých v Británii pár pracuje) a Bergámo pro Ukrajince (jejichž komunita v Itálii není úplně zanedbatelná). A samozřejmě i pro samotné Slováky a kohokoli dalšího.
Celkem chápu, že Brno skutečně nemusí působit tak perspektivně, když se rozjíždí nedaleká Bratislava (a pomalu asi i Ostrava), plus tu je velká Praha a obří Vídeň. Těžko říct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2015 10:15 pm    Předmět: Citovat

Jasně, taky mě napadlo, že kolem Košic není žádné pořádné letiště, ale kupní síla východního Slovenska taky nebude žádná hitparáda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2015 10:46 pm    Předmět: Citovat

V každém případě se krok v podobě založení základny v Košicích pěkně kryje s dlouhodobými tendencemi Wizzairu pronikat na východní a obecně "lowcostovým létáním příliš nezasáhnutá" místa. Viz otevírání linek z Makedonie nebo Bosny a Hercegoviny. A když se podíváme na mapu destinací https://wizzair.com/cs-CZ/Map, tak třeba v Rumunsku létá snad na každé větší pole, odkud sváží cestující na západ. A kupní síla asi nehraje až takovou roli, vždyť průměrné ceny letenek se u Wizzairu pohybují kolem tisícikoruny, což je přístupné prakticky pro každého. To spíš hraje větší roli ochota letišť vycházet nějakým způsobem vstříc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2015 1:30 pm    Předmět: Citovat

No právě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
j.ree



Založen: 19.8.2007
Příspěvky: 209
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2015 7:05 pm    Předmět: Citovat

Navic si ja myslim, ze Wizz ma letadla "navic" a musi je nekam umistovat Wink
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2015 9:43 am    Předmět: Citovat

Do tohoto tématu nám pěkně zapadá článek, který před pár dny vyšel na iDnesu: http://idnes.cz/GY199. Primárně pojednává o plánovaném vstupu Wizzairu na burzu (už podruhé, ale tentokrát to prý myslí opravdu vážně), ale je tam k nalezení i pár informací v souvislosti s naší diskusí.
Jednak podporuje námi vydedukovaný důvod, proč otevírá základnu v Košicích: "Firma se postupně zaměřila hlavně na lety ze střední a východní Evropy směrem na západ, velká část linek slouží hlavně gastarbeiterům z chudších zemí k cestám za prací do vyspělejších regionů." A druhak v souvislosti s j.reeho domněnkou, že Wizzair má letadla "navíc", vcelku souvisí, že "Wizz Air má ve flotile 54 airbusů A320. Dalších třicet strojů má objednaných." To dává důvod k optimismu, že přibývající počet strojů se projeví na počtu linek i z Brna, když vstup na burzu je motivován získáním financí pro další rozvoj linek, jak se říká v článku: "Firma chce podle svého šéfa Józsefa Váradyiho na burze získat 150,8 milionu eur, které chce použít na další expanzi především na středoevropském trhu." Tak uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MrPexesso



Založen: 21.4.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: BRQ

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 4:23 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
To dává důvod k optimismu, že přibývající počet strojů se projeví na počtu linek i z Brna, když vstup na burzu je motivován získáním financí pro další rozvoj linek...

Ještě seš optimista? Mně už to trošku přešlo, protože za těch posledních několik let Wizz přidával lety (nebo rovnou báze) všude možně, ale Brno nic. Ale na druhou stranu můžeme být rádi za Luton a Eindhoven Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 4:51 pm    Předmět: Citovat

No jasně. Nic mě to nestojí a je tak nějak fajn se jednou za čas pustit na tenký led divokých spekulací. Je to holt koníček. A koníčky jsou tu proto, že přinášejí potěšení. A to se s pohledem na cokoli skrz černé brýle moc nekryje. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 6:53 pm    Předmět: Citovat

No mi už se sem ani nechce psát.Mmarnost nad marnost. Když někam náhodou letím musím do Vídně nebo do Blavy a už jsem si zvykl. Brno zůstane provinčním letištěm 3. kategorie, dokud to bude kanibalizovat Airport Brno. Jsem už starý muž a smířil jsem se s tím, že se změny nedočkám.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 78, 79, 80  Další
Strana 58 z 80

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com