Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozšíření a omezení provozu linek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 78, 79, 80  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2015 8:50 am    Předmět: Citovat

K "odtajnění" všeho toho (a snad i něčeho navíc), co o lince do Mnichova zde na fóru již proběhlo, dojde dnes na tiskové konferenci, které se zúčastní i představitelé společnosti BMI Regional. Ti přiletí z Mnichova ve 13.15 Embraerem 135 (G-RJXP). Odpoledne se tedy můžeme těšit na záplavu informací o nové lince ve všech médiích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2015 4:22 pm    Předmět: Citovat

Tisková zpráva z dnešní tiskovky na webu Letiště: http://www.brno-airport.cz/letiste/tiskove-zpravy/bmi-regional-a-lufthansa-zahajuj-16-listopadu-lety-z-brna-do-mnichova/ (pro nás v ní není nic, co bychom už nevěděli).
A nějaké obrázky: http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=280892&TypeID=2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2015 10:09 pm    Předmět: Citovat

co to tam plká o Moskvě na jm deníku ten šašek Hašek? Nebo mi snad něco uniklo? (na větry netrpím)... Laughing
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 8:18 am    Předmět: Citovat

V Událostech z regionu na ČT je ke zhlédnutí skoro šestiminutová reportáž včetně rozhovoru s jakýmsi analytikem. K vidění zde (v čase 1:00 až 6:40): http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 10:59 am    Předmět: Citovat

Smrdí to. Ohlašovat linku 14 dní před inaugurační letem, to je na pováženou. Navíc stále nelze rezervovat návazné lety s LH. Jaká tedy asi bude obsazenost? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 11:22 am    Předmět: Citovat

Jak to, že nelze rezervovat návazné lety s LH? Mně to jde bez problémů. Viz přiložené screenshoty.

Zkusil jsem najít let z Brna do San Franciska za zhruba měsíc a našlo mi to více než příjemné spojení, jehož cena něco málo převyšující 22 tisíc není nic strašidelného. Za nějakých 16 hodin může být člověk odlétajicí z Brna na západním pobřeží USA. Cesta zpět zabere nějakých 18 hodin.



Pokud tuto možnost srovnáme s letem z Prahy do téže destinace v tomtéž termínu, bude let z Brna vypadat ještě lépe, neboť spojení z Brna je o téměř tři tisíce levnější než z Prahy! Abychom ale byli upřímní, z Prahy lze volit z většího množství letů, takže pokud se nakombinuje spojení přes Frankfurt, bude cena nižší. A pro úplnost, z Vídně je možné tento výlet realizovat za 23 tisíc.



Myslím, že vzhledem ke skutečnosti, že máme možnost operovat s pouze jedním spojením denně, nejsou výsledky vůbec špatné.
Každopádně souhlasím, že oznámení linky dva týdny dopředu asi není nejšťastnější tah. Snad tato uspěchanost nebude spolupříčinou brzkého konce linky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 2:13 pm    Předmět: Citovat

Podle mne je nejdůležitější kodšér na LH, což ten minulý dopravce Cirrus tuším neměl. No a od té doby je taky Brno mnohem dál co se týče cizinců zde pobývajících v různých firmách, vysokých školách a TC, je tady už významná komunita sdružená v Expat Centre, jsou to už stovky lidí. Černovická terasa je plná zahraničních firem a další prům. zony se
budují. Věřím, že se to tentokrát chytí dobře , jen ta propagace vázne jak jsem už psal nedávno.
Návrat nahoru
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 3:17 pm    Předmět: Citovat

Pardon, beru zpět, já vždy zadávám do rezervačního formuláře IATA kód a BRQ ten lufthansácký ještě nezná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
David2



Založen: 17.4.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 4:51 pm    Předmět: Citovat

I Cirrus měl LH kód, i některé rozumné akční nabídky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 5:38 pm    Předmět: Citovat

už si to tak nepamatuju, ale myslím, že Cirrus lítal do Curychu, nebo se mýlím? Curych pravda není žádný významný hub jako jím není Praha např
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 6:16 pm    Předmět: Citovat

Cirrus létal do Mnichova (od 7. listopadu 2005 do 23. března 2007). Z počátku dvakrát denně, v neděli tuším jen jednou. Jestli si dobře vzpomínám, v týdnu létal Dornier 328, v neděli DHC 8-100. Postupně byla četnost letů utlumována.

Do Curychu létala od 9. září 1993 švýcarská společnost Air Engiadina s letounem BAe Jetstream 31 (HB-AEA). Nejprve třikrát týdně, později dokonce šestkrát týdně. Od roku 1998 linku provozovala slovenská splečnost SK Air s tímtéž letounem (přeregistrován na OM-NKD). Linka skončila v roce 1999.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 6:35 pm    Předmět: Citovat

Dík Marku, to víš starcům už tak paměť neslouží... Laughing
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2015 7:35 pm    Předmět: Citovat

No, já jsem si ty detaily dohledával. Wink

V listopadovém čísle časopisu Metropolitan nechybí zmínky o lince do Mnichova. Ve sloupku nazvaném Slovo primátora se Vokřál kromě tisíckrát omletých frází o důležitosti napojení Brna na uzlové letiště ohání i zajímavou statistikou. Konkrétně jde o tohle: "Zahraniční firmy, které mají v našem městě své pobočky, totiž nyní prolétají ročně kolem 10 tisíc letenek z okolních letišť, což je pro Brno zbytečná ztráta." Snad si to číslo nevycucal z prstu. Přesune-li se tato klientela na lety BMI Regional, mohla by se linka uživit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2015 10:20 pm    Předmět: Citovat

no a v Deníku dnes zase známý analytik tvrdí pravý opak, když srovnává ceny letenek do evropských destnací z PRG a z BRQ , že ty z Brna jsou dvakrát drahší (v průměru). Takže se prý vyplácí létat z VIE nebo PRG a linka zase krachne. Jsou totiž lidé a není jich málo kteří ač brňáci, Brnu nepřejí. Dovedou být patrioti jen v blbým fotbale a hokeji. To je jejich celý životní obzor. Śkoda...
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2015 9:38 am    Předmět: Citovat

Ať lince někteří lidé přejí, anebo nepřejí, mnohem důležitější je, aby se Letiště konečně dalo do pohybu a linku po Brně maximálně propagovalo. Ještě jsem ve městě nenašel ani jednu jedinou upoutávku. Nemyslím si, že by články o otevření nové linky, co se objevily v médiích, postačovaly k dostatečnému rozšíření povědomí o její existenci. Bylo by vhodné, aby tato skutečnost byla co nejvíce na očích. I když si říkám, jak před pár měsíci měla například FlyDubai v Brně reklamu na lety z Bratislavy a Prahy, je možné, že Brno zvolilo podobnou "expanzivní" formu reklamy a má masivní reklamní kampaň v Bratislavě, Praze či Vídni, jen my o tom nevíme? Rovněž nevíme, zda a eventuálně jak je propagována linka v samotném Mnichově.

S tím porovnáním cen mezi Brnem a Prahou bych řekl, že to bude všelijaké. V některých případech na tom bude lépe jedno letiště, v jiném pak zase to druhé.
Zajímalo mě ale porovnání cen Cirrusu a BMI Regional na lince do Mnichova. Dříve jsem zde odkazoval na reklamní leták s akčními cenami zpátečních letenek Cirrusu z Brna přes Mnichov do nejrůznějších míst Evropy: http://airspotter.eu/Download/Cirrus_2007.jpg Jednalo se tehdy zřejmě o menší ceny než jaké byly běžně, jak ostatně o pár příspěvků výše psal David2, navíc jsou "bez tax", ale pro základní porovnání to stačí. Z toho mi vyšlo, že Lufthansa je aktuálně o trochu dražší než byla před těmi cca osmi roky (např. do Athén nabízí letenky za cenu 8 080 Kč, do Bruselu 8 278 Kč, do Lisabonu 9 028 Kč a do Nice 7 741 Kč). Jsem proto zvědav, jestli budou mít Lufthansa nebo BMI Regional (aktuálně má akci Weekend Wonder Fares, ale prozatím nenabízí zlevněné lety z Brna) nějaké akční nabídky. Na druhou stranu, pokud srovnám ceny zpátečních letenek do Mnichova tehdy a dnes, vychází mi současný stav o dost lépe, viz tiskové zprávy k otevření linky Cirrus v roce 2005: http://airspotter.eu/Download/Cirrus_2005a.jpg a http://airspotter.eu/Download/Cirrus_2005b.jpg.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 78, 79, 80  Další
Strana 63 z 80

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com