Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozšíření a omezení provozu linek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 78, 79, 80  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
David2



Založen: 17.4.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2015 7:44 pm    Předmět: Citovat

Četl jsem ten článek v Deníku a komentáře k němu a nestačím žasnout. Chápu, že perpektiva člověka, který někam letí jednou za rok je asi jiná, ale pro lidi (jako já), kteří létají pracovně, je prostě ten ušetřený půlden hodně důležitý a má cenu několika tisíc - obvzlášť pokud je platí zaměstnavatel Smile
A v mém okolí je takových lidí určitě dost a potkávám je ve Vídni i Praze. A bude jich přibývat. A jediný problém je ta publicita nepublicita.
Ale furt to hlavní pozitivum je LH kód, ten to dostane na mapu a to je štěstí.

P.S. Kdyby ty letenky bylo možné koupit o 2 dny dřív, už bych dohodil minimálně 4 německé pasažéry hned na první týden...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2015 12:16 pm    Předmět: Citovat

Množství negativních komentářů na účet nové linky je skutečně pozoruhodné. Na druhou stranu jde o pěknou sondu od myšlení lidí, které je možná až příliš pod vlivem nízkonákladových aerolinií. Z toho důvodu velice snadno přehlédnou vlastní smysl linek typu právě BMI Regional do Brna. Služebně (bohužel) nějak často nelétám (zatím pouze dvakrát), ale už první cesta mi toho hodně prozradila o tomto druhu létání. Odkojen nízkonákladovým létáním, mé první kroky vedly na stránky lowcostů, abych zkombinoval letenky. Velice rychle se ukázalo, že toto není ideální cesta. Hlavně proto, že časy letů za moc nestály, a tak bych přiletěl buď o den dříve, anebo o den později, stejně tak odlet zpátky nebyl až tak úplně v souladu s mým harmonogramem. Protože jsem potřeboval zavazadlo, na první pohled atraktivní cena letenky se velice rychle stala ne již tak atraktivní cenou letenky s kufrem. Následná prohlídka nabídky klasických dopravců si mě okamžitě získala. Letadlo letělo v ideální čas (tam i zpět) a v ceně bylo vše, co jsem potřeboval. Ve výsledku tak samotné náklady na letenku s běžným dopravcem v porovnání s náklady na cestu s nízkonákladovkou nebyly ani o třetinu větší. A to navíc s tou výhodou, že jsem byl všude tak, jak jsem potřeboval. Takže naprosto rozumím cestujícím, kteří létají pracovně, kde leží jejich priority.
Stejně tak ale chápu, že lidem, kteří létají jen proto, že nějaká nízkonákladovka má právě akci, kdy nabízí letenky za devět euro, i když v termínech, kvůli kterým lidé uskuteční výlet v době s nejméně přívvětivými klimatickými podmínkami, v čase, kdy každý slušný člověk již dávno spí, s dlouhými přestupy, které si nálepku komfortní jen stěží zaslouží, a na letiště, odkud trvá cesta do centra města skoro tak dlouho, jako trval let sem, a cena autobusové jízdenky pak činí víc než samotná letenka, nemusí být přínos linky do Mnichova s jejími cenami asi plně zřejmý a moc jej neocení. Zároveň ale nemám nic proti nízkonákladovkám, sám je hojně využívám a jsem z nich nadšen.
Nechci tvrdit, že s nízkonákladovkami se nedá létat na služební cesty, určitě dá, věřím, že linka do Eindhovenu takto nezřídka funguje. Každopádně celá situace kolem linky Brno-Mnichov působí, že značná část lidí si nedokáže uvědomit, že létání neslouží jen pro cesty na dovolenou, ale že existují lidé, a není jich málo, kteří cestují letadlem kvůli práci.

Davide, jestli v brzku linkou BMI Regional mezi Brnem a Mnichovem poletíš Ty, anebo někdo, koho znáš, a byl by ochotný přes Tebe sdělit zážitky a dojmy, mohl bys sepsat alespoň nějaké krátké postřehy? Vidím, že toho máš služebně nalétáno dost, tak máš s čím srovnávat. Věřím, že nejsem sám, koho by zajímalo, jak nová linka působí na cestující, obzvlášť v porovnání s dosud využívanými lety z okolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2015 8:28 am    Předmět: Citovat

Jen připomínám, že dnes se uskuteční první let nové linky do Mnichova. V 11.45 přiletí Embraer 145 společnosti BMI Regional registrace G-EMBI, což je mašina, která je celá bílá a nese jen nápis společnosti.
Doufám, že někdo bude fotit, osobně se tam dnes kvůli povinnostem nedostanu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
David2



Založen: 17.4.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2015 10:15 am    Předmět: Citovat

Vzpomněl jsem si při té příležitosti na scénku z doby, kdy létal Cirrus a já jsem letěl z Lisabonu do Brna. Agent na letišti v Lisabonu mě chtěl popřát šťasnou cestu. Říkal: A přeju vám šťasnou cestu do, do..., a bylo vidět jak zděšeně kouká na BRQ kód a to nevyslovitelné jméno města a pak to vzdal a doplnil: Ať letíte, kam letíte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2015 3:04 pm    Předmět: Citovat

To je pěkná příhoda ze života. Něco podobného se mi stalo letos v září. Bavil jsem se s jedním Němcem a došla řeč na to, odkud z ČR přesně jsem. Odpověděl jsem, že z Brna, načež on reagoval slovy, že "to je to město, které Němci nikdy neví, jak správně vyslovit". Tak snad teď, když se BRQ zařadilo do rezervačních systémů Lufthansy, bude povědomí růst.

Z LiveATC jsem vyposlechl, že dnešním prvním letem odcestovalo 15 cestujících. Což na první let s docela pozdním zahájením prodeje letenek není zlé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2015 5:03 pm    Předmět: Citovat

Já mám zkušenost, že Brno si lidé na západě nejčastěji spojují s Grand Prix. Ve státech bývalého východního bloku včetně Ruska obvykle nemusíte starším ročníkům vysvětlovat, kde je Brno. Na blízkém východě se zase Brno stalo obecným slovem s významem samopal, puška (podle Zbrojovka Brno). Takže si vás docela udiveně prohlíží, když řeknete, že žijete "in Brno". S těmi zbraněmi máme ještě jednu vazbu, známý kulomet 2WW Bren získal písmena Br od BRno + ENfield.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2015 9:14 am    Předmět: Citovat

Třetí den provozu nové linky a už je změna typu na menší Embraer 135 (konkrétně G-RJXP). Zřejmě se jedná jen o výjimku, ostatní dny je i nadále psán větší bráška ERJ-145.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2015 8:33 am    Předmět: Citovat

Společnost BMI Regional má téměř každý víkend slevové akce na své letenky. Zatímco minulé víkendy se žádné akční ceny na lety z Brna neobjevily, tentokrát je to jiné, a v nabídce jsou lety do Mnichova s cenou od 1 889 Kč jednosměrně. Tuto cenu je možné najít jen ve směru z Brna, do Brna jsem nenašel letenku levnější než 2 443 Kč, takže suma za zpáteční let tak činí 4 332 Kč (tedy zhruba o pět set korun levnější než standardně). Více info viz http://www.bmiregional.com/black-friday-weekend-sale/.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so listopad 28, 2015 9:07 am    Předmět: Citovat

Na světě je k přečtení první trip report referující o lince Brno-Mnichov: http://forum.airways.cz/viewtopic.php?p=203348#p203348.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2015 9:52 am    Předmět: Citovat

Menší přehled počtu cestujících na lince do Mnichova za poslední dobu:

pondělí 30. 11.: 6 cestujících
úterý 1. 12.: 6 cestujících
středa 2. 12.: 14 cestujících
čtvrtek 3. 12.: 8 cestujících
pátek 4. 12.: ?
neděle 6. 12.: 6 cestujících

pondělí 7. 12.: 8 cestujících (Embraer 135)
úterý 8. 12.: 5 cestujících (Embraer 135)
středa 9. 12.: 10 cestujících (Embraer 135)
čtvrtek 10. 12.: 17 cestujících (Embraer 135)
pátek 11. 12.: 15 cestujících
neděle 13. 12.: 11 cestujících (Embraer 135)

pondělí 14. 12.: 12 cestujících
úterý 15. 12.: 11 cestujících
středa 16. 12.: 14 cestujících
čtvrtek 17. 12.: 15 cestujících (Embraer 135)

Na příletech ty počty budou zřejmě dost podobné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2015 7:30 pm    Předmět: Citovat

Ve včerejších Událostech v regionu byla dvouminutová reportáž o lince do Mnichova a objevilo se v ní několik zajímavých informací.
V kostce: Vokřál by chtěl další linky, ideálně do uzlových letišť; přibýt by mohlo spojení do Francie, eventuálně do dalšího německého města; příští rok budou linky z brněnského letiště dotovány 45 miliony korun (15 milionů dá město, 30 milionů Jihomoravský kraj); v pondělí 21. 12. přilétli z Mnichova tři cestující a odlétli čtyři.
Reportáž zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/315281381991221-udalosti-v-regionech/obsah/442600-linka-brno-mnichov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2016 10:12 am    Předmět: Citovat

Wizzair spojí Brno s nizozemským Maastrichtem! Ale jen na čtrnáct dní. Protože bude letiště v Eindhovenu kvůli opravám dráhy v červnu na dva týdny zavřeno (od 30. května do 15. června), přeloží Wizzair lety na letiště Maastricht Aachen (EHBK/MST), vzdálené zhruba 90 km jihovýchodně od Eindhovenu.
Ve dnech 1., 5., 8., 12. a 15. června 2016 tak bude možné letět z Brna do Maastrichtu. Atraktivní tip na nevšední destinaci z brněnského letiště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2016 5:18 pm    Předmět: Citovat

Protože už myslím na cestu z Rumunska domů, řekl jsem si, že by to nebylo špatné letadlem do Brna. Dokonce z nedaleké Kluže létá Lufthansa do Mnichova a návaznost na MUC-BRQ docela ujde. Musel bych přespat v Kluži, pak si trochu přivstat a zavolat taxi, ale co by člověk neobětoval proto, aby se svezl Embraerem do Brna. Jenže nevím, jak to nakonec dopadne, díval jsem se kolik stojí letenka - asi 19 tis. Kč + nadváha za zavazadlo + hotel, to bude dohromady asi 25 tis za 800km. Aby nedošlo k mýlce, je to cena za Economy a One way. Já jsem čekal tak do 15 tis...

Zdá se mi to hodně za takové dva poskoky, nevím, co si od své cenové politiky Lufthansa slibuje. To už by mi vyšlo výrazně levněji s dvěma přestupy přes Bukurešť, ale tam vycházejí docela hloupě časy na přestup. Vzhledem k tomu, že bych střídal dopravce, tak by mi mohl BMI uletět...

Nechci si stěžovat, mohu to zase vzít třeba přes BUD nebo VIE, to jen abyste si mohli udělat obrázek, jaké faktory rozhodují o L/F.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xvick



Založen: 28.2.2008
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2016 2:58 pm    Předmět: Citovat

Nevedel jsem kam to zaradit, ale kdyz se tady resi obecne linka do Mnichova.... Vypovida neco o obsazenosti linky Brno - Mnichov i to, jake jsou nasazeny ceny na webu BMI reg.? Jen nahodne jsem projel moznosti rezervace na pristi tyden a jednosmerka do Mnichova se pohybuje cca 4 - 4,5 tis. Je to dane jen blizkym terminem odletu a nebo hraje do "cenotvorby" i mozna "vetsi obsazenost" letu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 5:43 pm    Předmět: Citovat

Karel: 19 tisíc za dva segmenty po Evropě je skutečně pořádná pálka. V Business třídě bych to ještě chápal, ale za Economy to je nekřesťanská suma. Jestli to takhle vypadá i na dalších spojích z/do Brna v rámci Evropy, tak se ani moc nedivím, že vytíženost nějak extra nestoupe.

xvick: Myslím, že míra obsazenosti hraje v ceně letenek roli. Schválně jsem si prošel ceny letenek na následující tři měsíce a ceny jsou poměrně dost doskákané. Nejlevnější letenky jsou k dostání aktuálně za 1 766 Kč a dále pak za 2 125,-, 2 678,-, 2 949,-, 3 220,-, 3 681,-, 4 304,- a 4 846,-. Žádný systém v naceňování jednotlivých dní vidět není. I když ceny letenek na nejbližší dny jsou vyšší, neplatí, že by ty nejbližší termíny byly nejdražší, i v tomto případě ceny skáčou. Takže to vypadá, že obsazenost respektive počet dosud prodaných letenek se na výši ceny letenek následujících zřejmě projevuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 78, 79, 80  Další
Strana 64 z 80

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com