AirSpotter.eu Forum Index AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

A co Aeroklub Brno ???
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> LKTB/BRQ Spotting
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kuba.biker



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 265
Location: OPO

PostPosted: Sat Apr 19, 2014 10:04 am    Post subject: Reply with quote

Andula s lyžemi na českém (či spíše československém) nebi, to je myslím docela rarita! Díky Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Tue Jun 10, 2014 5:40 pm    Post subject: Reply with quote

Rádo se stalo.

kuba.biker wrote:
Tu maďarskou Andulu jsem viděl, ale zdá se mi, že je tam jen odstavená, takže GIC za sebe v Brně nemá náhradu

Vzhledem k tomu, že na letošním Dětském dni na letišti byla Andula HA-YHG na statické ukázce, a že uvnitř byla možnost promluvit i s očividně kompetentním člověkem, jsem o ní po těch letech vydoloval více informací.
Má se to s ní tak, že je ve vlastnictví Letiště Brno, které ji zabavilo předchozímu majiteli. Přesný důvod mi ale řečen nebyl. Na letišti stojí odstavená přibližně sedm let, přičemž za celou tu dobu akorát chátrá, takže v současném stavu je už v neletuschopném stavu. Motor ale údajně pořád běží. Dle názoru dotyčného by uvedení do letuschopného stavu bylo z hlediska nákladů hodně náročné, takže to vypadá, že pokud se neobjeví nějaký opravdu velký nadšenec do Andul a neodkoupí ji, tak se tu asi rozpadne, anebo ji Letiště dřív prodá do sběru. Mohli by ji nějak líp využít, třeba zbudovat "mikromuzeum".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Sat Dec 13, 2014 7:18 pm    Post subject: Reply with quote

kuba.biker wrote:
... torzo trupu AN-2 (OK-MYC???), které leželo za hangárem aeroklubu ve Slatině a nyní by údajně mělo být v Tuřanech...

slávek wrote:
Jojo, stála tam už před 60ti lety... hahaha Very Happy
http://www.planes.cz/cs/photo/1093425/ostatni-ok-adr-aeroclub-brno-cernovice/

MarekV wrote:
http://airspotter.eu/Download/ok-myc_KV.jpg
„Nad Krkonošemi" snímek Karla Masojídka.

MarekV wrote:
... http://airspotter.eu/Download/ok-myc.jpg ...

Našel jsem ve svém archivu (2006) ještě trojici fotek torza trupu Anduly OK-MYC, o kterém jsme se tu už několikrát bavili.



Jak už víme, tento zbytek An-2 skončil v kovošrotě.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Sun Sep 04, 2016 9:34 pm    Post subject: Reply with quote

Mnozí z nás si jistě ještě vzpomenou, že před lety používal Aeroklub Brno-Slatina pro výsadky parašutistů modrý L-60S Brigadýr registrace OK-LKF. Ten ale v září 2009 provedl krátce po vzletu z Medlánek nouzové přistání do kukuřičného pole, a i když nikdo při tomto incidentu nebyl zraněn, letoun byl kvůli poškozením odepsán. Ve službě jej nahradil červený L-60S OK-JOA a o něco později L-60S OK-NNG, jenž slouží dodnes.

Po havarovaném OK-LKF se slehla zem, v roce 2011 byl dle všeho nabízen k odprodeji. Kupec se patrně našel, neboť letoun se zachoval do dnešních dní. Díky Trainzakovi, který letoun v současném stavu objevil, se mi jej povedlo před pár dny vyfotit. V současnosti se nachází coby stylový "slunečník" u splavu na Stříbském mlýně nedaleko Ivančic. Letadlo má nový nátěr, i když stále jsou dobře viditelná poškození způsobená nouzovým přistáním (roztržený konec pravého křídla, zmuchlané kryty podvozkových noh a pár pomačkaných plechů), a taktéž nepůvodní motor, který svojí nadměrnou velikostí dává na první pohled najevo, že k letadlu nepatří.



Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bumper



Joined: 29 Sep 2008
Posts: 168
Location: Brno - LKCM

PostPosted: Mon Sep 26, 2016 2:59 am    Post subject: Reply with quote

MarekV wrote:
Mnozí z nás si jistě ještě vzpomenou, že před lety používal Aeroklub Brno-Slatina pro výsadky parašutistů modrý L-60S Brigadýr registrace...


Ty jo, tak to je parádní objev. Já myslel, že je ten Brigouš už dávno sešrotovaný. Díky za fotky.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Tue Sep 27, 2016 5:35 pm    Post subject: Reply with quote

Taky jsem nečekal, že ho ještě uvidím. Je příjemné, že jej někdo před sešrotováním zachránil. Z toho, co se mi podařilo zjistit, tam Brigoš stojí už minimálně rok.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> LKTB/BRQ Spotting All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group