Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozšíření a omezení provozu linek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 78, 79, 80  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jan Vojtek



Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 11:25 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Díky za upřesnění! A máš samozřejmě pravdu, k navýšení dojde od 24. dubna, to březnové datum v tiskové zprávě se vztahovalo k letům do Lublinu, nikoli k brněnské lince, což jsem nepostřehl.
Tohle už si vyloženě říká o párhodinový výlet do Mnichova na otočku. Tak ještě by to chtělo nějakou sympatickou cenovou akci.

Nebo aspoň nějakou letní akci pro Spottery Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 8:54 am    Předmět: Citovat

Bereme Tě za slovo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 7:04 pm    Předmět: Citovat

V souvislosti s navýšením letů společnosti BMI Regional z Brna do Mnichova a neutuchajícími spory mezi Letištěm a vedením Kraje dnes vyšel na Idnesu vskutku tragikomický článek. Pokud si z něj člověk odnese nějaký výsledný dojem, tak nejspíše ten, že tím posledním, co se skrývá za spory ohledně brněnského letiště, je zájem o rozvoj linek.

Za pozornost stojí zejména tato perla: „Ode dne, co jsem se stal hejtmanem, prakticky nedělám nic jiného, než že jednám s leteckými společnostmi o tom, aby se Brno rozlétalo. Pan ředitel Filip na to měl nějakých dvanáct let a výrazně se mu to nepodařilo,“ prohlásil [hejtman] Šimek." Jakkoli nemusí mít člověk pana Filipa v lásce (přinejmenším kvůli jeho vztahu ke spotterům), v žádném případě mu nelze upřít, že se mu povedlo létání z brněnského letiště velice solidně rozpohybovat. Z výroku pana Šimka má člověk pocit, že si leteckou dopravu představuje jako "Hurvínek válku". Je škoda, že v pozadí není skutečný zájem o rozvoj létání na jižní Moravě, ale obyčejné politikaření.

Článek si lze přečíst zde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 7:35 pm    Předmět: Citovat

Koukám Marku, že tě zaujala stejná věta, jako mě Smile

Ale ještě z jiného soudku - BMI regional začne asi některé linky z Bristolu létat SSJ100, který si vezme na mokrý leasing od Cityjet. V Brně se ho asi jen tak nedočkáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2017 12:15 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že to tu ještě nezaznělo, je to ale nejspíš jen takové plácnutí do vody, jako už tolikrát.
citace:
Kromě rozšíření letní nabídky se Brno může dočkat i další celoroční linky. „Uvažujeme o jejím spuštění,“ potvrdila bez dalších podrobností mluvčí Travel Service Dufková.

Pokud se nakonec opravdu něco takového uskuteční, může to být buď dovolenkový spoj do nějaké celoroční turistické destinace nebo něco na způsob CDG 2x týdně.


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/letadlem-z-brna-na-dovolenou-pres-leto-pribudou-dve-nove-linky-do-egypta-20170217.html?_fid=09tc#anketa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st březen 01, 2017 8:56 pm    Předmět: Citovat

Taky bych se spíš přikláněl k tomu, že jde jen o prázdné řeči. Ovšem pokud ne, ohromně by mě zajímalo, jaká linka z Brna by v současnosti mohla být pro Travel Service zajímavá. Že by to byla konečně Paříž, o níž se už léta mluví, ale v současnosti tam už nikdo jezdit nechce (jak jsem zjistil, toto spojení z Ostravy už skončilo), anebo třeba ona zde již dříve diskutovaná a mezi českými turisty stále oblíbenější Dubaj?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xvick



Založen: 28.2.2008
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: po duben 10, 2017 3:53 pm    Předmět: Citovat

Ani vlastně nevím, do jakého tématu zařadit poznámku k tomu, že se za "pár" dnů začíná "točit" Mnichov 2x denně - nikde jsem nezaznamenal žádnou prezentaci, reklamu, článek v tisku, reportáž v TV nebo rádiu.... Možná jsem to jen já osobně přehlédl, ale mám takový pocit, že se kolem TOHO nic neděje. Kde je zase chyba, kdo zaspal? Mělo by se probudit Brno, kraj, letiště ...? Ale možná se letenky již teď prodávají v tak ohromných objemech, že není třeba tomu dělat reklamu ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne duben 16, 2017 12:48 pm    Předmět: Citovat

Co si vybavuji, tak pár článků se v médiích objevilo krátce poté, co BMI Regional oznámila zdvojnásobení počtu letů. Ale souhlasím, že vyšší publicita by jistě nebyla na škodu. Na druhou stranu věřím (nebo možná doufám), že Letiště Brno se opět o propagaci linky pokusí. Už při jejím zahájení se po Brně objevilo množství bilboardů (např. na Kolišti), reklamy byly v rádiích, jeden z autobusů DPMB jezdí s polepy brněnského letiště, narazil jsem na letáky. Dokonce vznikl i poutač na codeshare s Condorem. Takže myslím, že propagace druhé denní frekvence se taktéž dočkáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 8:15 pm    Předmět: Citovat

První let na druhé denní rotaci do Mnichova využili celí tři cestující. Evidentně to bude mít podobný rozjezd jako měla první rotace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá duben 28, 2017 5:29 pm    Předmět: Citovat

Zrovna koukám, že dnešní (páteční) večerní spoj do Mnichova je zrušený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xvick



Založen: 28.2.2008
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: ne duben 30, 2017 1:03 pm    Předmět: Citovat

Dnes 30.4. let do Mnichova opět zrušen...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RVi



Založen: 1.5.2017
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 01, 2017 2:52 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Zrovna koukám, že dnešní (páteční) večerní spoj do Mnichova je zrušený.


Je to super, když člověk doletí do Mnichova a až tam zjistí, že je spoj zrušený.
Nabídnuté řešení: hotel a let v sobotu, takže návrat do Brna o cca 20 hodin později.
Díky letům do/z Frankfurtu jsem měl letenky přes Lufthansu a nakonec jsem se do "plně obsazeného" letadla do Vídně ještě v pátek dostal.
Příště si takováto zpestření odpustím a budu plánovat let rovnou z/do VIE.
Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po květen 01, 2017 5:59 pm    Předmět: Citovat

RVi: Původně jsem si myslel, že důvodem zrušení letu byl nulový zájem o daný spoj, protože přeci jen šlo o první týden druhé denní rotace, což mi vzhledem k diskutabilní propagaci a téměř nulovému vytížení předchozích letů vcelku dávalo smysl. Proto moc díky za postřeh přímo z centra dění. Máte zhruba představu, kolika dalším "šťastlivcům" kromě Vás způsobilo zrušení letu komplikace? Tedy, kolik tak mělo letět cestujících? A uvedla aerolinka nějakou příčinu zrušení?

Mám podezření, že tento přístup lince příliš zákazníků nepřinese. Vzhledem k tomu, že se zcela evidentně profiluje jako spojení pro byznys klientelu, která je orientovaná na čas, což se odráží v patřičně naceněných letenkách, tak rušení letů a přesměrování na lety do jiných destinací či přebookování na pozdější spoje se nesetkají s nadšením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RVi



Založen: 1.5.2017
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 04, 2017 10:13 am    Předmět: Citovat

MarekV> bohužel, další detaily neznám, já cestoval sám. Jedině jsem se dozvěděl, že to zrušili v pátek cca v 15:00.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so květen 06, 2017 6:22 pm    Předmět: Citovat

RVi: I tak moc díky za info. Pohled ze strany cestujícího tu není příliš častý, o to víc si jej vážíme. Jen škoda, že byl zrovna v souvislosti s nepříliš pozitivní situací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 78, 79, 80  Další
Strana 71 z 80

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com