Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Blizici se akce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2020 9:50 am    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Bumper: Věřím, že ano. Smile


Tak nakonec jsme se nepotkali Smile Tak posílám alespoň odkazy na fotky. Akce se povedla a bylo na co koukat a co fotit. Jen ji trošku pokazilo na konci sobotního odpoledne "zakopnutí" Aerovky v poli při poněkud zbrklém pojížděni po přistání, kde se ji zlomilo pravé kolo Sad Snad se to podaří opravit a bude zase létat.

fotogalerie z pátku, kdy se létaly i dvojvleky:

https://www.zonerama.com/FrantisekBrablc/Album/6551318

fotogalerie ze soboty - hlavní program:

https://www.zonerama.com/FrantisekBrablc/Album/6551439
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út září 29, 2020 1:43 pm    Předmět: Citovat

Díky za fotky. Strávil jsi tam očividně kopu času. Obrázky jako tradičně moc pěkné. Mně se poštěstilo tam pobýt zhruba tři hodiny kolem sobotního poledne. Pár fotek jsem taky udělal, na web je dám ale asi až někdy před Vánoci. Potěšil mě ultralehký Messerschmitt i právě ta Aerovka. Snímky zmíněného incidentu jsem viděl, odešel jsem ale chvíli předtím, než k němu došlo. Na letišti jsem se potkal jen s Lubošem, Tebe jsem ale z dálky zahlédl! Vykračoval sis to s doprovodem po severní straně letiště směrem k modelářské ploše, já zrovna šel přesně po opačné straně kolem Netopýrek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2020 7:53 am    Předmět: Citovat

Letošní sezóna leteckých dní z evidentních důvodů za moc nestála, organizátoři však již plánují sezónu příští. Zatím velice povzbudivá zpráva dorazila ze Slovenska, kde by se měl kvůli rekonstrukci letiště Sliač přesunout populární SIAF na letiště Kuchyňa-Malacky. Kromě toho, že se na tomto letišti velice příjemně fotí, je pro brněnské příznivce letectví nejzajímavější fakt, že cesta trvá jen lehce přes hodinu. Doufejme, že 4. a 5. září 2021 se SIAF již opravdu uskuteční.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2020 5:58 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Díky za fotky. Strávil jsi tam očividně kopu času. Obrázky jako tradičně moc pěkné. Mně se poštěstilo tam pobýt zhruba tři hodiny kolem sobotního poledne. Pár fotek jsem taky udělal, na web je dám ale asi až někdy před Vánoci. Potěšil mě ultralehký Messerschmitt i právě ta Aerovka. Snímky zmíněného incidentu jsem viděl, odešel jsem ale chvíli předtím, než k němu došlo. Na letišti jsem se potkal jen s Lubošem, Tebe jsem ale z dálky zahlédl! Vykračoval sis to s doprovodem po severní straně letiště směrem k modelářské ploše, já zrovna šel přesně po opačné straně kolem Netopýrek.

Jé, já myslel, že jsi tam vůbec nebyl. Já šel nějak kolem druhé domů na oběd a pak se zase po třetí hodině vrátil. Na fotky od Tebe se těším i když letos jsem toho nafotil z průběhu akce tolik, že mám do Vánoc na co koukat Smile Akorát stříbrného Trenéra jsem díky té pauze na jídlo prošvihnul.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2020 5:42 pm    Předmět: Citovat

Mám radost, že jsi zase začal tak aktivně fotit. Rád koukám na fotky z každodenního provozu na Medlánkách! Smile

Postupem času přibývají další avíza na letecké akce pro příští rok. Dnes zveřejněná informace opět potěší brněnské spottery, neboť 8. ročník Sletu československých letadel by se měl uskutečnit v nedalekém Vyškově, a to ve dnech 29.-30. května 2021. Doufejme, že tomu tak skutečně bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2020 6:49 pm    Předmět: Citovat

Ve středu 11. listopadu, shodou okolností na Den veteránů, byla dokončena velkoplošná malba na dům číslo 38 na ulici Francouzská v Brně, jež zobrazuje letící druhoválečný stíhací letoun Hawker Hurricane Mk.I s trupovým číslem NN-D, na kterém během bitvy o Británii létal brněnský rodák Jan Chalupa. Jiný československý letec, Bohumil Fürst, na tomto stroji dosáhl tří sestřelů. Malba vznikla v rámci projektu Městská galerie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: so leden 02, 2021 2:44 am    Předmět: Citovat

pár fotek z posledního dne roku 2020 na letišti Medlánky

https://www.zonerama.com/FrantisekBrablc/Album/6903474
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2021 12:26 pm    Předmět: Citovat

bumper napsal:
pár fotek z posledního dne roku 2020 na letišti Medlánky

https://www.zonerama.com/FrantisekBrablc/Album/6903474

Nádherné fotky, Franto!

MarekV napsal:
Postupem času přibývají další avíza na letecké akce pro příští rok. Dnes zveřejněná informace opět potěší brněnské spottery, neboť 8. ročník Sletu československých letadel by se měl uskutečnit v nedalekém Vyškově, a to ve dnech 29.-30. května 2021. Doufejme, že tomu tak skutečně bude.

U Sletu československých letadel došlo ke změně v termínu konání, plánován je až na 3.-5. září, místo zůstává stejné.

"Bravurní" organizace očkování ze strany české vlády nicméně naznačuje, že i letos půjde o chudší sezónu, která masovým akcím v podobě leteckých dnů ještě asi moc nebude přát. Želízkem v ohni je ale z loňského roku odložené mistrovství v letecké akrobacii FAI European Aerobatic Challenge, jež se má uskutečnit v Břeclavi od 20. do 28. srpna. Půjde o soutěž nejvyšší kategorie Unlimited, což znamená fascinující podívanou.

Na sobotu 28. srpna je rovněž plánován slet a letecký den na letišti v Kotvrdovicích, které v loňském roce oslavilo 25 let od svého založení, vzhledem k situaci však oslavu odložilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2021 6:53 am    Předmět: Citovat

Od 16. července do 16. ledna příštího roku se v Západočeské galerii v Plzni uskuteční výstava Aviatika v české vizuální kultuře 1783-1957. Jedná se o součást badatelského projektu Akademie věd, přičemž návštěvníkům výstava přiblíží českou vizuální reflexi letectví od prvních letů balónů až po první družici. Je to z Brna sice trošku z ruky, ale svojí atraktivitou jde o mimořádně lákavou akci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2021 6:35 am    Předmět: Citovat

V neděli 20. června v době od 7 do 9 hodin ráno by se měla uskutečnit instalace klimatizačních jednotek na střechu obchodního domu Centrum (na rohu ulic Kobližná a Jánská u Malinovského náměstí) vrtulníkem Eurocopter AS350 Écureuil společnosti Delta System Air. Provizorní heliport bude zřízen u obchodní galerie Vaňkovka na ulici Trnitá. Akce se uskuteční pouze za příznivého počasí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2021 8:45 am    Předmět: Citovat

Od 3. srpna do 3. září probíhá v Technickém muzeu v Brně výstava s názvem Legenda se vrací do Brna při příležitosti přesunu letounu L-410 Turbolet (OK-ADO) z Kunovic do sbírek brněnského muzea. Tento konkrétní exemplář Turboletu má pro Brno obzvláštní význam, neboť byl v roce 1971 prvním letounem tohoto typu, který se v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu na brněnském výstavišti představil nejširší veřejnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2021 8:17 pm    Předmět: Citovat

pozvánka na Oldtimer víkend 2021

http://www.akmedlanky.cz/archiv-aktualit/oldtimer-vikend-11zari-2021/
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2021 11:51 am    Předmět: Citovat

Bumper: Postřehl jsem až teď, že se v říjnu v Medlánkách konala soutěž Brněnské kotól. Tvoje fotky opět úplná paráda!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: st prosinec 15, 2021 11:12 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Bumper: Postřehl jsem až teď, že se v říjnu v Medlánkách konala soutěž Brněnské kotól. Tvoje fotky opět úplná paráda!


To byla bezva akce a pevně doufám, že se bude opakovat i příští rok.

Minulý týden jsem fotil na Medlánkách krásný stroj Aviatech L-145M s kterým přiletěli piloti až z Ruska.

https://www.zonerama.com/FrantisekBrablc/Album/7962365
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so leden 29, 2022 2:09 pm    Předmět: Citovat

Bumper: Panejo, létajicí člun v Medlánkách se jen tak nevidí. Skvělý úlovek. Jsem rád, že stále fotíš. Já už pomale ani nevím, jak se foťák drží.

A po čase bych tu měl zase nějaké avízo na akci v Brně. Technické muzeum pořádá ve dnech 25. ledna až 27. února výstavu s názvem Pozvali nás všechny do vesmíru, na níž známý popularizátor kosmonautiky Tomáš Přibyl představuje svoji sbírku podpisů kosmonautů a astronautů. Údajně se jedná o největší sbírku tohoto druhu na světě, neboť obsahuje autogramy 572 osob z celkem 579 možných. Úctyhodný výkon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Další
Strana 23 z 24

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com