Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Image LKTB
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 9:41 am    Předmět: Image LKTB Citovat

Původně jsem to chtěl napsat jako reakci na ČT zprávu o linkách z VKO, ale pak jsem si řekl, že lepší bude samostatné téma. Uvažoval jsem, že jestli by měl opravdu začít létat pravidelný spoj z Ruska (a když už to stálo tolik námahy), stálo by za to, aby na to připravili. Oni Rusové mají o významu ruštiny, coby světového jazyka, trochu optimističtější představu než lidé u nás, a nenesou dobře, pokud je ruština podceňována. Takže bych považoval za vhodné, aby kraj zajistil aspoň nejdůležitější nápisy i v ruštině (myslím, že nejsou, že?) a samozřejmě azbukou psané turistické průvodce. A Letiště by mělo zajistit u zaměstnanců aspoň nejzákladnější znalost ruštiny (zdravsvujtě, pasport pažálsta, spasiba, čemodan, dasvidánija…).
Ještě bych se v té souvislosti vrátil k nápadu přejmenovat letiště. Ondrův návrh E.Mach airport i Parolkův nápad pojmenovat letiště po Napoleonovi bych také bral. Ale podle sebe bych dopad zase nepřeceňoval. Já, ač vcelku zvědavý člověk, jsem si ani po 7 letech nedal práci zjistit, co měl Alexandr Veliký společného s Kavalou… Možná se mi nejlepší nakonec zdá návrh (už nevím čí) Brno Austerlitz Airport. Každému Francouzovi i Francouzce se při tom slově vypne hrdostí hruď, každý Rus si vzpomene na zraněného knížete Andreje, jehož krev se vsakovala do zmrzlé půdy pod listopadovým (v dějepise se raději přidržte našeho kalendáře) slavkovským sluncem.. A dmou při tom se pýchou, že tuto skvělou knihu napsal jejich L.N.Tolstoj, přičemž většina z nich ani netuší, že 70s před dosednutím na 28 se nacházeli 250m nad oním místem… Většina lidí ve světě jméno Austerlitz dobře zná, jen si prostě myslí, že je to někde v Rakousku, což je škoda. A ani by to nebylo zpochybnitelné, letiště skutečně leží na hranici slavkovského bojiště. Navíc, kromě Rakušáků snad v nikom Austerlitz nevyvolává negativní emoce, což Napoleon a částečně (hlavně dříve) i Mach, někdy působí.
Co si o tom myslíte?


Naposledy upravil Karel dne pá květen 18, 2007 5:18 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dan A.



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 2:17 pm    Předmět: Citovat

Skutečně filosofický příspěvek, Karle. Smile Podle mě je ten název letiště po Napoleonovi dobrý, ale Napoleon u Brna pouze vyhrál bitvu. Takových bitev, pokud vím, po Evropě vyhrál více. Myslím, že v Brně žili a působili jiní světoznámí lidé, kteří by si zasloužili mít po sobě pojmenované letiště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 4:41 pm    Předmět: Citovat

Dan A. napsal:
Skutečně filosofický příspěvek, Karle. Smile Podle mě je ten název letiště po Napoleonovi dobrý, ale Napoleon u Brna pouze vyhrál bitvu. Takových bitev, pokud vím, po Evropě vyhrál více. Myslím, že v Brně žili a působili jiní světoznámí lidé, kteří by si zasloužili mít po sobě pojmenované letiště.


no, ale zas ta bitva byla z jeho bitev jedna z největších a nejzásadnějších.. ale obecně letiště po "cizím" člověku nebrat Smile

jinak v Brně se ještě narodil taky Kurt Gödel, matematik a filosof a netak daleko, v Třešti se narodil Josef Alois Schumpeter, světoznámý ekonom Smile

pak eště v Brně působil Victor Kaplan, vynálezce patřičné turbíny Smile

no teda pak je chyba že já sem se narodil na Vsetíně Sad

dále totok:
http://www.brno.cz/index.php?nav01=2222&nav02=2220&nav03=2447
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 5:16 pm    Předmět: Citovat

Jo, jo, možná jsem to s tím nadšením trochu přehnal Confused , ale zase bych slavkovské tažení nepodceňoval, myslím že to byl opravdu Bonapartův majstrštyk, bez kterého by nebylo pověsti o geniálním vojevůdci.
Z těch opravdu hodně světoznámých lidí bych ještě dokázal jmenovat Mendela, jenže nevím, jestli tento tichý klášterní vědec se svými hrášky jde s dynamickým světem eroplánů dohromady. V tomhle ohledu by byl asi nejvhodnější opravdu Mach, většina lidí si ho dá dohromady hlavně s Machovým číslem nebo tím, že se jeho myšlenkami inspiroval Einstein.
Jenže původně označovalo slovo "machismus" jeho filosofii empiriokriticismu, dnes je tímto slovem, označováno nadřazené mužské chování, zavile nenáviděné všemi feministkami světa (od slova macho). Ono by to vlastně mohlo být jen dobře, kdyby se k nám tyto ženštiny neslétaly, že...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Richard



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 10:30 pm    Předmět: Citovat

Krásná debata pánové... než se pohroužím do Ondrou odkázaného seznamu, podotknul bych, že jistý kvalitní ústav, který vyvrhl i mne, hostil v době studií nejslavnějšího našeho spisovatele... ale - snad už to tu bylo - mohli by si na naši konkurenci stěžovat lidé z Malých Svatoňovic... dobrou noc Smile
_________________
Richard
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 4:15 pm    Předmět: Citovat

Richard napsal:
Krásná debata pánové... než se pohroužím do Ondrou odkázaného seznamu, podotknul bych, že jistý kvalitní ústav, který vyvrhl i mne, hostil v době studií nejslavnějšího našeho spisovatele... ale - snad už to tu bylo - mohli by si na naši konkurenci stěžovat lidé z Malých Svatoňovic... dobrou noc Smile


tentýž ústav však vyvrhl také osoby jako současný hejtman Juránek, bývalý primátor Duchoň, současný senátor Zlatuška etc. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dan A.



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2007 3:09 pm    Předmět: Citovat

Tak nevím, jestli se to do tohoto tématu hodí, ale nové jsem kvůli svému dotazu nechtěl zakládat... Mnohdy se stane, že letadla mají v Brně mezipřistání (hlavně s Ostraváky). Pokaždé, když jsem z Brna letěl (zatím 2x Smile ), tak pasažéři, kteří měli v Brně mezipřistání, v letadle museli zůstat a nemohli jít do tranzitu. Nevíte někdo, zdali teď, když už funguje nový terminál, musí cestující, kteří pokračují dál v cestě, zůstat sedět v letadle? Byla by to docela škoda, kdyby jim byla odepřena možnost občerstvit se v krásném brněnském terminálu... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 11:06 am    Předmět: Citovat

Nemyslím si, že by to bylo nějak moc off topic. Řekl bych, že vše, co může lidem představit příjemnou tvář LKTB zlepší jeho image. U mezipřistání by to asi mělo záviset na délce čekání. Myslím, že nechat někoho v aeroplánu na zemi třeba hodinu, by byla skoro bezohlednost. Jak dlouho tam vlastně nejdéle vysedávají?
A co říkáte na webové stránky LKTB? Já myslím, že jsou přehledné, kultivované a v letovém řádu se dobře hledá. Na druhou stranu se mi zdá, že příliš jemné barevné ladění stránek trochu koliduje s křiklavými reklamními bannery (kdyby aspoň nebyly na bílém pozadí), ocenil bych on-line přílety/odlety, a trochu častěji aktualizovat novinky (nebo třeba i galerie). O čem jsem přemýšlel, ale nevím, jestli by to bylo jednoduše schůdné, je, že by také neškodilo, kdyby na úvodní stránce objevilo pár "akčních" nabídek letenek, aspoň od ČSA. Něco na způsob http://www.letenkybrno.info, ale on-line. A co tam samozřejmě chybí nejvíce jsou odkazy na brněnské spottery Very Happy Very Happy Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 5:15 pm    Předmět: Citovat

Webové stránky LKTB jsou rozhodně přehledné, barevně taky vyladěné, i když ne moc výrazné, spíše dost klidné, reklamní bannery jako vždy hýří barvami... (osobně se mi hodně líbila reklama na linku do Prahy, jak se tam pohybovala A310 Very Happy ). A k těm aktualizacím. Jsou docela mizerné. Co jsme koukal, tak si Letiště nechává stránky spravovat jakousi firmou, které jistě platí nemalé peníze a ta ani není schopná udržovat stránky aktuální. Naposledy po zrušení Cirdy - nejprve trvalo asi měsíc, než tato linka zmizela z letového řádu z pravidelných linek, no a pak další měsíc, než zmizely i vysvětlivky (legenda) v podobě C9 Cirrus, LH Lufthansa, jsou to sice drobné věci, ale... ale. Uznávám, že zrovna já nejsem ten správný příklad řádného "aktualizátora", na druhou stranu všechno dělám ve volném čase...
Nepřítomnost odkazů na spotterské weby je přímo do nebe volající Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 7:31 pm    Předmět: Citovat

No vida. Dnes jsem se po delší době opět podíval na oficiální stránky brněnského letiště a co nevidím. Nové bannery na Ryanair, trochu pozměněn na linku do Moskvy a především banner odkazující na letový řád konečně obsahuje už i Moskvu Smile. Ale opět si musím trošku rýpnout do webmastera Smile. V letovém řádu už je sice zanesená linka do Moskvy, ale opět pár nedodělků. V pravidelných letech je napsána značka letu pouze označením code-sharového SmartWings jako QS1170/QS1171 a v klasickém letovém řádu (po výběru dne a rozbalení) je už použita značka letu Atlant Soyuzu, tj. AYZ141/AYZ142... Sice detail, ale mě to bilo do očí jako první... Ale jinak fajn...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2007 10:21 am    Předmět: Citovat

Díky za upozornění, rychle jsem se ještě koukl na stránky VKO, a tam v letovém řádu zatím o BRQ ani vidu, ani slechu. Z tohoto pohledu by si LKTB tedy zasloužilo pochválit za větší operativnost. Drobné grafické úpravy podle mě stránce jednoznačně pomohly, zvlášť ta náhrada příliš barevně křiklavého banneru Ryana za decentnější. S těmi kódy linek je to opravdu maličkost, ale zbytečně kazí dojem. Doplním ještě, že po rozbalení v příslušném dni je uveden jen jeden řádek AYZ, zatímco sdílené lety ČSA/AF zabírají řádky dva. Samozřejmě detail, ale určitě lepší je dodržovat shodná pravidla pro všechny lety. Třeba to ještě napraví Very Happy. A za určitým protěžováním Smartů na úkor Atlantu tuším nějaké tiché obchodní dohody...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2007 8:37 pm    Předmět: Citovat

Vzali si asi v Rusku naši kritiku k srdci a Brno už je i ve leťáku VKO, tentokrát pro změnu s kódem ŠV141/ŠV142...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dan A.



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 9:59 am    Předmět: Citovat

Nevíte, v jakém stavu je příletový terminál? Myslím uvnitř, jestli už se třeba nezačalo s opravami atd. Už jsem na LKTB dlouho nebyl... Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 10:24 am    Předmět: Citovat

Nevím, jestli jste si všimli nových ostravských stránek, mě se po grafické stránce moc líbí, takže posílám blahopřání tvůrcům. Nemají možná tak vymakaný letový řád jako BRQ, ale jejich jednoduchost a svěžest mi imponují. Je to asi trochu off topic, ale co vy na to?

http://www.airport-ostrava.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

Karel: Hmm, on-line přílety... To mi kapánek klesla čelist, to musím uznat, že tohle je od ostravského letiště rozhodně krok správným směrem... Jinak designově velice vydařené, jednoduché, přehledné, zajímavé...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Další
Strana 1 z 21

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com