Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Poznate letadlo?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 1:04 pm    Předmět: Poznate letadlo? Citovat

Schvalne jestli nekdo pozna, co to bude az to bude. Resp. co by to melo byt. Smile Jen si chci overit, jestli tam nejaka podoba je nebo jestli to mam zahodit a zacit znova. Smile


_________________
JirKa

Fotogalerie (nejen letecká)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 4:39 pm    Předmět: Citovat

Že by F-86 Sabre? Vypadá to pěkně, to je modelovaný v Rhinu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 5:50 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Že by F-86 Sabre? Vypadá to pěkně, to je modelovaný v Rhinu?


Hehe...tak mozna tam vazne nejaka podoba je, ze jsi to poznal. Smile Jj, v Rhinu. Tak jdu pokracovat... Smile
_________________
JirKa

Fotogalerie (nejen letecká)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 6:23 pm    Předmět: Citovat

Jj, jen pokračuj, vypadá to vážně dobře! Chci se zeptat, to děláš jen tak nějak od oka nebo máš nějaké výkresy, rozměry,...? Letadla taky modeluju a několikrát jsem se již pokoušel sehnat výkresovou dokumentaci, díky které bych mohl vymodelovat precizní model, prakticky zmenšené letadlo se všemi rozměry shodnými se skutečností jen zmenšené v určitém poměru, bohužel jsem nic nenašel... Modeluji v Solid Works (je to dost odlišný od Rhina), což je program určený pro přesné strojírenské modelování, kde kóty jsou alfou a omegou... Kdyby jsi věděl o nějakých výkresových dokumentacích letadel, vůbec bych se nezlobil Very Happy.
Jen tak mimochodem, přikládám taky obrázek svého posledního modýlku, ale ptát se, co je to za typ nebudu, páč jsem si jej vymyslel Very Happy. V případě zájmu můžu přiložit link ke stažení celého modelu...
Tady je onen náhled:

Jinak doufám, že budeš o průběhu práce informovat, nebo přinejmenším se pochlubíš výsledkem, jsem hodně zvědavý Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 6:27 pm    Předmět: Citovat

Uz jsi mi ten modylek kdysi ukazoval. Smile A libilo se mi to, tak kdyz prednasejici prisel s tim, ze mame neco namodelovat, tak jsem se do toho taky pustil. Ale nikdy jsem v tom nedelal, tak se teprve ucim...tak to i podle toho vypada. Very Happy

Presne a detailni planky nemam, ani bych nemel tolik casu, abych to stihl do terminu udevzdani namodelovat. Ale snad aspon trosku poslouzi tohle: http://membres.lycos.fr/wings2/3vues/3vues.html
_________________
JirKa

Fotogalerie (nejen letecká)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 6:37 pm    Předmět: Citovat

Díky za odkaz, výkresy jsou to pěkné, rozměry si zkusím ještě někde dohledat.
V Rhinu jsem kdysi také zkoušel něco dělat, podle videotutoriálů jsem se naučil dělat kytaru a pneumatiky Very Happy. Bych se mohl po netu kouknout, jestli bych je ještě nenašel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 6:56 pm    Předmět: Citovat

V nekterych tech plancich jsou i naznacene pricne rezy, to se hodi. Puvodne jsem chtel delat TU-144 (http://membres.lycos.fr/wings2/3vues/tu144_3v.jpg) nebo Liberatora (http://membres.lycos.fr/wings2/3vues/3vues.html), ale to mi pro zacatek v Rhinu prislo tezky.
_________________
JirKa

Fotogalerie (nejen letecká)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 10:01 pm    Předmět: modely Citovat

Kluci, proč to raději nemodelujete v reálu? Skutečná maketa je nesrovnatelně dokonalejší než 3D model na obazovce si myslím. A vyžaduje taky mnohem víc manuální zručnosti než jen klikání myší. Ale jsou pěkné i ty vaše. Já už bych to nesvedl nemaje trpělivosti a neznaje ty modelovací aplikace které na to používáte. Za nás byl pauzák, pravítka rýsovadlo a ostře nabroušené tužky různých tvrdostí... hahaha
S.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com