Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CCA & CCA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Letectví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivošák



Založen: 14.1.2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 5:41 pm    Předmět: Citovat

V LŘ Domodedova jsou už lety s CCA do Brna, resp Tuřan. Oproti dosavadním informacím jsou ale týdně 3 lety, se začátkem už od 27.2. Shocked Časy odletů BRQ-DME-BRQ 14:20-16:55 17:45-20:35
Pokud chtějí začít už za necelý měsíc, tak nerozumím, proč už nejsou v prodeji letenky. No, kdo ví, jak to nakonec bude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 8:41 pm    Předmět: Citovat

Ivošák napsal:
V LŘ Domodedova jsou už lety s CCA do Brna, resp Tuřan. Oproti dosavadním informacím jsou ale týdně 3 lety, se začátkem už od 27.2. Shocked Časy odletů BRQ-DME-BRQ 14:20-16:55 17:45-20:35
Pokud chtějí začít už za necelý měsíc, tak nerozumím, proč už nejsou v prodeji letenky. No, kdo ví, jak to nakonec bude...

Nedivil bych se, kdyby ty středy měly být jen rezervace slotů pro případ úspěchu linky. Časy jsou velmi blízké původnímu LŘ, převedeme-li je z moskevského na místní časy:
LŘ DME: 12:20-16:55/17:45-18:35
Původní info: 12:30-17:00/18:00-18:30
Původně měl trvat let 1:30 a podle nového LŘ 1:35 tam a 1:55 zpět. Možná časy upravili s ohledem na volné sloty a nazpátek si nechali větší rezervu pro případ většího návalu na DME. Spíš, než že by zakalkulovali jetstreamy.
S prodejem letenek je to neomluvitelné, i když se asi jen opakuje situace s linkami BRQ->ZAD a BRQ->PRG, kdy byly letenky také k mání až na poslední chvíli, v důsledku čehož vezli na palubě první den do PRG jediného pasažéra. Ovšem, pokud začnou létat 27.3., je to téměř za dva měsíce.

Nicméně, některé zdroje skutečně mluví o 3 letech týdně, a dokonce i o zahájení 4. března, např:
citace:
31 Января 2011 Авиакомпания Czech Connect Airlines с 4 марта 2011 г. открывает новые регулярные рейсы из Москвы в Брно и из Екатеринбурга в Карловы Вары. Рейсы будут выполняться три раза в неделю на самолетах Boeing 737-300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 3:44 pm    Předmět: Citovat

Na stránkách http://www.flycca.net/ si můžete zkusit zabookovat letenky. Já jsem to zkusil s tímto výsledkem, jen tak na první pokus, co nejlevněji, bez hledání:

BRQ-DME-BRQ
Ticket net 178.14
Fuel surcharge 50.60
Ticket tax 26.03
Booking total 254.77€ (6000Kč)
KLV-SVX-KLV
Ticket net 356.28
Fuel surcharge 91.10
Ticket tax 22.50
Booking total 469.88€ (12000Kč)
BRQ-LED - zatím nejsou k dispozici ceny, v letovém řádu jsou zatím jen zpáteční lety LED-BRQ Smile ve středy od konce března. S těma cenama z KLV budou asi muset něco udělat, jinak těžko budou konkurovat UralAirlines.


Naposledy upravil Karel dne pá únor 04, 2011 2:15 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá únor 04, 2011 12:15 pm    Předmět: Citovat

Taktéž jsem si vyzkoušel booking. Ceny jsou víceméně zatím všude dost podobné. Nejnižší cena jednosměrné letenky se pohybuje kolem 130 €, tzv. Low tarif. To je myslím dobrá cena. Oproti Varům je to naprosto kruciální rozdíl. Cenová politika na brněnské lince vypadá zatím slušně. Uvidíme ještě, jak se projeví Leningrad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 11:38 am    Předmět: Citovat

V leťáku (stejně jako v rezervačním systému) je od 4. března (nečekají tedy až na ohlášený 27.3.) CCG BRQ-DME, éro má přilétat/odlétat z/do Prahy, tak mě napadá, že by snad i na tyto lety mohli prodávat letenky. Těžko říci, jestli by to ale někdo (po stížnosti ČSA) neposuzoval jako proušení mezivládních dohod, neboť by se pak de facto lednalo o let DME-PRG. LED není zatím ani v leťáku, ani v rezervačním systému. Pátek 4.3. je nějaké magické datum, to by měla začít létat i Yakutia (doufejmě, že trvale, Davidův program mě lety zatím ukazuje hnědě, jako chartery, ale netuším, na základě čeho to tak je. Čtyřmístný kód nic neznamená, plno jejich linek ho má. Ostatně, hnědý mám i konkurenční let CCG)

Naposledy upravil Karel dne po únor 07, 2011 11:54 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 11:52 am    Předmět: Citovat

4.3. tento rok padá na pátek, skutečně magické datum, aspoň pro mne je. Mám narozeniny... už sedmdesátédruhé Rolling Eyes
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 1:06 pm    Předmět: Citovat

Uvidíme, třeba, když bude pěkné počasí, ti budu moci pogratulovat na letišti, a mezi gratulanty budou ve frontě stát bulíky CCG a SUL, ještě mokří po projetí vodní slavobránuou Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
David2



Založen: 17.4.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 2:10 pm    Předmět: Citovat

Karel napsal:
Davidův program mě lety zatím ukazuje hnědě, jako chartery, ale netuším, na základě čeho to tak je.

Je to dáno tím, jestli je program schopný slinkovat daný let s nějakým letem v oficiálním letovém řádu na webu letiště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 12, 2011 2:44 pm    Předmět: Citovat

Objevují se náznaky, že další linkou CCG by molo být Čeljabinsk - PRG. Uvidíme. Velikostí je Čeljabinsk taková Praha na jihovýchodním úpatí Uralu, důležitý bod na transsibiřské magistrále.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2011 12:15 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že linka KLV-SVX bude mít ještě zajímavou budoucnost. Existují důvody se domnívat, že mezi ředitelem UralAirlinas (SVR) Skuratovem a jeho expřítelem, čerstvým spolumajitelem CCG Zajakinem, je velmi napjatá situace. Zajakin prý míval slušný post v SVR, nicméně nastaly nějaké spory ohledně přeprodávání přepravy nákladu nejaké "české firmě" a Zajakin odešel, vzal sebou českého reprezentanta Pikla a rozhodl se mateřské firmě konkurovat. Uvidíme, jestli si to nebudou chtít SVR rozdat s CCQ v nějaké cenové válce, to by nebyla pro CCG dobrá zpráva.

Jeho bývalá partnerka z Viola plus (co dříve zastupovala SVR, a kde také pracoval Pikl), Julia Jaroslavcevová teď už sama převzala zastoupení SVR skrze svou firmu EastWestAero.

Přes to všechno si ale nemyslím, že v Rusku panují v obchodních vztazích bezohlednější praktiky, spíš se to tam moc netutlá. Je to takový rys východní povahy - sebemrskačství - podceňovat se, házet na sebe bláto a utápět se v diskusích, jak věci nejsou v souladu s našimi ideály. Občas je to myslím patrné i v diskusích ohledně LKTB Very Happy .

Jako pozitivní zprávu na závěr uvedu, že lety DME-BRQ jsou už standardně zahrnuty v nabídce některých ruských cestovek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: po únor 14, 2011 12:29 pm    Předmět: Citovat

hahaha Karle,
kam na ty drby chodíš...? Laughing
Návrat nahoru
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2011 1:53 pm    Předmět: Citovat

Předpokládám, že Slávek to myslel v pozitivním smyslu Smile Taky by mně to zajímalo, kde se dají brát i takto detailní zprávy z východu. Každopádně ale díky za ně!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 11:30 am    Předmět: Citovat

Není v tom nic záhadného, tohle konkrétně pochází z jedněch jekatětinkburgských novin. Byl tam článek na půl strany o UralAirlines a loňské šťáře celní správy v jejich sídle, a já jsem z něj vybral to, co má vztah k nám. Ten boj obou pánů tam byl ovšem líčen poněkud živějšími barvami, ale nechtělo se mi šířit dál nějaké nepodložené spekulace.

Dokázal by to najít jistě každý, stačí trochu lámat azbuku a dát Googlu příležitost aby předvedl, co dokáže, když se mu zadá malinko složitější zadání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 12:25 pm    Předmět: Citovat

No vygůglit bych to jistě dokázal, ale ty bukvy a slovní zásoba jsou pro mne, ač jsem se tu řeč ve škole učil 12 let, dnes už nepřekonatelnou překážkou. Obdivuju Tvé schopnosti v ruštině a čti dál gazety, ať se taky něco dovíme.
Dík
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 2:38 pm    Předmět: Citovat

Možná by ses Slávku divil, kdybys mě slyšel, jak se marně pokouším plynně číst ruský text Smile

Z dnešního zravodajského servisu jsem vybral tuto citaci:
citace:
Вторым шагом будет являться сообщение между аэропортами Чешской Республики и стран СНГ, сопровождающееся открытием новых маршрутов на Восток, которые в данный момент не выполняются из аэропорта Праги, что послужит отличным дополнением к имеющимися маршрутам между Прагой и Западной Европой.

"Druhým krokem bude spojení mezi letišti SNS a letišti ČR, doprovázené novými linkami na východ, které zatím nelétají z PRG, což skvěle doplní stávající linky mezi PRG a západní Evropou
Je to v souladu s informací o Čeljabinsku, a jestli ČSA míní ke každé lince CCG podávat i svou žádost, budou muset přibrat na MD nové lidi. Představme si, že by ČSA tentokrát KUF-KLV přidělili. Možná, že by je tím spíš vytrestali, zatímco CCG by si mohly zažádat třeba o KUF-BRQ a počkat, až ČSA zase práva odeberou z důvodu neprovozování linky. Vůbec jsem se divil, že si CCG nepožádali (jako TVS) o práva na KLV-BRQ-KUF, přičemž kterékoliv z domácích letišť by mohli vynechat... Jinak se v článku píše, že nejlevnější cena BRQ-DME by měla být 4400Kč/190€ plus poplatky.
(SNS=http://cs.wikipedia.org/wiki/Spole%C4%8Denstv%C3%AD_nez%C3%A1visl%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF)

Ředitel samarského letiště pro noviny k lince KUF-KLV, o kterou se perou CCG a ČSA, prohlásil:
citace:
...если летать будет небольшой самолет на 50 мест, то его загруженность должна быть полной.

...pokud bude létat menší stroj do 50 míst, bude určitě plně obsazený.

Jako perličku bych uvedl článek z odborného serveru letectvi.cz, kde si pletou JBR a CCG:
citace:

Czech Connect Airlines ... létají jen na šesti kratších linkách z Prahy a z Ostravy...Letecká flotila Czech Connect Airlines sestává především z turbovrtulových letounů Saab 340 pro 33 cestujících, kromě nich ale létá charterové lety i Boeingem 737-300...

Inu, ne vždy se zadaří...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Letectví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com