Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

O novém webu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Náměty na zlepšení a vzkazy spotterům/redakci.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 9:19 am    Předmět: Citovat

Aha? Tak tuto možnost jsem neznal. Dík za radu, tím je to vyřešeno.
Návrat nahoru
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 9:55 am    Předmět: Citovat

Tady už nikdo nemá co napsat??? Nějak to fórum umřelo a to je škoda. Ostravaci jsou jini pašaci i když na můj fkus jsou trochu přisprostlí, ale žije to tam...
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 10:14 am    Předmět: Citovat

Myslím, že to neumřelo, za sebe mohu říci, že vše sleduji, jen mám teď tolik práce, že se nějak nestíhám věnovat všemu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 3:24 pm    Předmět: Citovat

j.ree napsal:
A proc si neudelas nejakou slozku tady na hostingu a k tomu sikovny php script, ktery bude umet uploadovat soubory do te slozky? Adresu toho nahravace bys treba mohl poslat pres SZ ...

Odpověď je bohužel příliš zřejmá: protože to neumím. Věřím, že by se to zcela jistě dalo naučit. Ovšem to jen v případě, že by to mělo širší uplatnění, protože aktuálně jsou jakékoli modifikační práce na tomto webu mimo můj pracovní rámec. Jinými slovy, není na to čas. Jsem rád, že zvládám jednou za čas aktualizovat novinky, ale hrát si s kódem, případně se učit nějaké věci navíc, je aktuálně nerealizovatelné. Byť je pravda, že před několika lety jsem s php trochu experimentoval, ale to si stejně již nepamatuji. A žádná slává to tenkrát myslím taky nebyla. Holt těžký život studenta na plný úvazek.

A ještě update pro Kubu:
kuba.biker napsal:
... torzo trupu AN-2 (OK-MYC???), které leželo za hangárem aeroklubu ve Slatině a nyní by údajně mělo být v Tuřanech...

MarekV napsal:
... http://airspotter.eu/Download/ok-myc.jpg ...

Tak už není fotitelná ani takto. Když jsme byli v Aeroklubu na návštěvě v průběhu jejich Sletu, došlo řeč i na ono torzo. Odpovědí nám bylo, že to pro ně nemělo v současnosti vůbec žádné využití, a tak zvolili vcelku pragmatické řešení: za 200 kg hliníku prý v kovošrotu platí obstojně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 1:16 pm    Předmět: Citovat

Marku, nechcu Ti zaplevelovat topic Druhých 100 let nějakými komentáři, každopádně díky za ten seriál! Wink Samozřejmě ho sleduju - nejvíc se mi líbil díl o Wheeltugu, to se mi jeví jako velice povedený vynález a divím se, že o něj při dnešních cenách paliva není větší zájem. Osobně bych se vůbec nedivil, kdyby v horizontu následujících několika let vydala EU v rámci rozhodnutí 406/2009/ES o snižování emisí nařízení k jeho používání na všech evropských letištích...
Létací kola a podobné líbivé aparáty jsou sice fajn, ale já se domnívám, že letectví bude v nadcházející letech řešit mnohem přízemnější trable - například:
1) Zdraví cestujících versus honba aerolinek za ziskem: stupňuje se trend zahušťování sedadel v Y class, zmenšují se sedačky i legroom. Mnohé A380 a B777 jsou už dnes pro cestování v Y takřka nepoužitelné. Hodně lidí s poruchami srážlivosti krve/nemocnými cévami atd. to odskákalo a podle mého to bude čím dál horší. Zajímalo by mě, zda již někdo na základě zdravotní újmy někoho žaloval a s jakým výsledkem? Lze do budoucna očekávat zavedení nějakých zdravotních norem?
2) Leckdy jsme svědky toho, že cesta na letiště a odbavení trvá déle než samotný let. User friendly letiště typu Berlin-Tempelhof odvál čas, Londýn pošilhává po novém letišti 60 km od centra města. Jak ale řešit dopravu? Maglév? Vznášedla? A jaká budou v budoucnu bezpečností opatření? Dočkáme se v průběhu tohoto roku konečně zrušení šaškárny s tekutinami v pytlíčku? Nebo bude hůř a předletové procedury se stanou časově ještě náročnějšími?
3) Nová letadla=nové materiály. Zatím se zdá být vše v pořádku, ale teprve čas ukáže případné vady: jaká jsou vlastně možná rizika trupů z uhlíkových vláken? A jaká je jejich životnost? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 2:03 pm    Předmět: Citovat

Díky moc za zpětnou vazbu! Udělal jsi mi radost, že jej čteš. A náměty na další díly si poznamenávám.
Ad 1): Tohle je zajímavé téma. Určitě by se k němu dalo dost napsat, takhle z hlavy mě napadá, že zrovna Airbus je v tomto směru hodně aktivní a jedna jeho divize se návrhem co nejvíce passenger-friendly interiéru zabývá. Dávám si to na seznam a v budoucnu tomu určitě díl věnovat budu.
Ad 2): Všechny ty s letectvím úzce spojené oblasti jsou dobrým tipem. Jak píšeš, jsou nám coby cestujícím jaksi blíž než některé demonstrátory technologií. Podívám se, co všechno se mi k tomu povede najít, abych z toho mohl vytvořit nějaký konzistentní díl.
Ad 3): Fantastické téma! Tomuto bych se rozhodně chtěl věnovat. Není to dávno, co jsem zaslechl, že Airbus na rozdíl od Boeingu plánuje další generace letadel nikoli celokompozitové, ale celokovové, jako tomu bylo za starých časů. S kompozity mají být údajně celkem velké problémy. Takže mimořádně chytlavé téma pro rozsáhlejší práci.
Ještě jednou moc díky za odezvu i tipy! Budu se snažit hledat co nejzajímavější témata i do budoucna. Zatím mám materiálu na dalších zhruba sedm až osm dílů, když k tomu připočtu Tvé nápady, tak se k těm deseti dalším blížím. Takže je, myslím, pořád na co se těšit. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 2:10 pm    Předmět: Citovat

Super, děkuju a budu se těšit! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 11:12 pm    Předmět: Citovat

Já bych možná připomněl vyvíjené ruské widebody s eliptickým průřezem trupu, od něhož si konstruktéři slibují lepší aerodynamické vlastnosti a větší pohodlí pro cestující. Uvidíme, jestli to dotáhnou do úspěšného konce, byla by to po dlouhé době jedna z mála revolučnějších konstrukčních inovací, viditelná na první pohled (nepočítám-li winglety).

Ohledně kompozitů se dost diskutuje o problémech v souvislosti s opravami poškození, kondenzaci vzdušné vlhkosti při klesání (787 "Rainliner") a požárních charakteristikách (např. odolnost proti ohni, toxické splodiny). Přesto věřím, že jim patří budoucnost, jen je třeba najít tu správnou hranici použití.

Problém syndromu turistické třídy se bude postupně jen zhoršovat s tím, jak se zvětšuje průměrná výška lidí nejen u nás, ale na celé zeměkouli. Já sám, i když spíše menšího vzrůstu, už po pár hodinách letu nevím, jak si sednout, zvlášť, když si ten přede mnou sklopí opěradlo... A že bych si na klíně otevřel notebook a něco třeba napsal, to je téměř nereálné. Možná tak koukat na film.

Různá až ponižující "bezpečnostní" opatření, jako s těmi tekutinami, raději beru s humorem Very Happy Very Happy .

V každém případě Marku díky za články
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá leden 24, 2014 4:29 pm    Předmět: Citovat

Moc díky za další tipy!
Přiznávám, že o existenci toho vyvíjeného ruského širokotrupého letadla slyším poprvé. Takže jsem si k němu musel dohledat více info. Vypadá to zajímavě. A zvážím, jestli o tom neudělat jeden z dílů. Když jsem totiž ten seriál vymýšlel, chtěl jsem primárně psát o věcech, které za posledních deset let reálně vznikly, tedy že opravdu existovaly či letěly. Protože těch zajímavých projektů vznikalo během celé doby letectví ohromné množství. Bohužel mnohdy to byly jen projekty, které nevedly dál než za představy a náčrty. Ale myslím, že postupem času bych se mohl dostat i k těmto projektům, protože i ty jsou velice zajímavé. Ještě uvidím, ale myslím, že koncepci postupně rozšířím i na všechny ty aktuálně představované a zamýšlené projekty (jako třeba toto: http://www.behance.net/gallery/AWWA-Sky-Whale-Concept-Plane/11891085 a další).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 7:51 pm    Předmět: Citovat

Když se tu nakously kompozity a jejich použití v letectví, natrefil jsem dnes na krátký článek o zajímavém využití kompozitů v kosmonautice. Myslím, že i tyto testy mohou přinést poznatky aplikovatelné u letadel. Viz http://blog.kosmonautix.cz/2014/03/budoucnost-patri-kompozitum/.
Jinak co se týče seriálu, ten bude v následujících týdnech fungovat spíš na bázi občasníku, protože jednak chci zpracovat témata, která jsou hodně obsáhlá a chci je mít pečlivě zpracovaná, a druhak, což je ve skutečnosti hlavní důvod, dokončuji diplomku, tak jejím směrem teď jde hlavní usilí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2014 10:13 am    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Když se tu nakously kompozity a jejich použití v letectví, natrefil jsem dnes na krátký článek o zajímavém využití kompozitů v kosmonautice. Myslím, že i tyto testy mohou přinést poznatky aplikovatelné u letadel. Viz http://blog.kosmonautix.cz/2014/03/budoucnost-patri-kompozitum/.
Jinak co se týče seriálu, ten bude v následujících týdnech fungovat spíš na bázi občasníku, protože jednak chci zpracovat témata, která jsou hodně obsáhlá a chci je mít pečlivě zpracovaná, a druhak, což je ve skutečnosti hlavní důvod, dokončuji diplomku, tak jejím směrem teď jde hlavní usilí.


Tak hodně štěstí! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2014 2:10 pm    Předmět: Citovat

Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2014 4:53 pm    Předmět: Citovat

Dnes na webu Jdipracovat.cz vyšel článek o tom, že "i tak obskurní činností jako je focení letadel lze vydělat pár korun". Párkrát jsem v něm citován.
K přečtení zde: http://www.jdipracovat.cz/bez-nadseni-a-trpelivosti-to-nejde-rika-fotograf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2014 3:47 pm    Předmět: Citovat

No ale hlavně ses nepochlubil, jakou tam máš pěknou fotku! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2014 1:04 pm    Předmět: Citovat

Ale tak to je přece samozřejmost, že mám pěkné fotky. Very Happy
A pokud narážíš na tu, na které jsem zvěčněn já, tak tu pořídil Trainzak letos v Ostravě, když jsem byl radostí bez sebe, že jsem se dostal do Ospreye (heč!).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Náměty na zlepšení a vzkazy spotterům/redakci. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com