Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Blizici se akce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2008 6:42 am    Předmět: Citovat

O tom Antonovu 70 jsem sice nikde nic nečetl, ale narazil jsem na aktuální fotku v galerii ukrajinských spotterů. Záběr spíše špionážní, ale o současném stavu letadla si myslím, že řekne dost... http://spotters.net.ua/file/?id=3340
Jinak poslední letové snímky jsem našel z roku 2006.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 8:39 am    Předmět: Citovat

Tak program byl aktualizován a nově se tam tuším objevil E3A Sentry AWACS (tedy již druhá "B707"Wink )a zatím nepotvrzená chorvatská akrobatická skupina Krila Oluje, která létá na strojích Pilatus PC-9m... potvrzená je již belgická C130...

Ještě si dovolím trošku off topicu k Antonovu AN70; dočetl jsem se, že druhý prototyp měl létat relativně nedávno, v dubnu 2007 (...)The second prototype was rolled out at the end of 1996 and flew for the first time in April of 2007(...) ovšem moc se v tom neorientuju - pokud jsem to dobře pochopil, první prototyp se vysekal při záletu a druhý prototyp měl nehodu v Omsku; tam jej však opravili a šel znovu do vzduchu. Nebo je ještě třetí stroj? Vycházím z tohoto textu: http://www.aeronautics.ru/news/news002/news094.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 5:57 pm    Předmět: Citovat

Dnes přibyl Létající cirkus Martina Kindernaye... Myslím, netřeba komentáře Very Happy.
K tomu An-70, článek plánuju přečíst během víkendu, díky za odkaz! Je možné, že strojů bylo vyrobeno víc, ale v souvislosti s An-70 mi utkvěla v hlavě jen jedna registrace UR-NTK. Že by všechny prototypy nosily stejnou, popřípadě registraci nesl jen jeden stroj? (Pokud vysvětlení najdu v článku, dotaz beru zpět).
Mimochodem, koukal jsem k Tobě na rajče a krásný obrázky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 7:59 pm    Předmět: Citovat

Díky Wink dnes jsem mimochodem nahodil fotky Iljušina IL96, co v poledne letěl na lince SU149 SVO-PRG; ruská letadla fakt mají něco do sebe Wink

S tou registrací UR-NTK máš pravdu, ale už jsem přišel na to, jak se věci mají: byly vyrobeny dva prototypy. Jeden létal a druhý byl určen pouze pro pozemní zkoušky. Ten první stroj ale havaroval, takže do vzduchu musel jít ten, který původně létat nikdy neměl... Havárie se stala v březnu 1995 a to myslím Ukrajinci ještě používali číselné registrace letadel, ale je také docela dobře možné, že dali druhému prototypu identickou registraci UR-NTK, aby zahladili stopy po neúspěchu. V Letectví a kosmonautika jsem objevil článek o předvádečce AN70 ve Kbelích-bylo to před šesti lety, takže už to byl ten druhý prototyp...
V tomhle textu je vývoj AN70 popsán docela přehledně: http://www.aeronautics.ru/nws002/ai016.htm

Ten Létající cirkus zní dobře, ale pondělní B747 Atlas zní ještě líp. Wink Nevíš jak to s ním vypadá? Mám totiž nutkání na něj vyrazit... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 8:52 pm    Předmět: Citovat

Na Ilouška jsem koukal, moc pěkný, nejvíc mě zaujal úhel stoupání, takovej docela ležérní.
S tím Antonovem si myslím, že máš pravdu, přinejmenším je to víc než dobrá teorie. Do článku se pustím co nejdřív.
Létající cirkus mě nechává chladným, i když je fakt, že to není špatná podívaná, zvlášť kvůli nechtěným pyrotechnickým efektům typu neuhasitelná hořící maketa (tuším SIAD, hasil Mil 17 s bambivakem), srážka letadel ve vzduchu a ještě pár dalších neplánovaných údálostí...
Dotazy kolem 747 asi nejlíp směřovat na Jacka, já vím jen to, co sem napsal... Ale v každým případě to bude snad událost roku a sejde se nás tu hódně Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 6:54 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem včera zjistil, že další lahůdkou na CIAFu bude již nějaký ten pátek potvrzené J-22 Orao, páč nosí nové barvy. A jakože hódně pěkný. Přikládám dvě fotky, jednu z taxování (přes plot, mizerná kvalita): http://airspotter.eu/photos/2008/1608/28207b.jpg a druhou letovku (z dálky, mizerná kvalita): http://airspotter.eu/photos/2008/1608/25207b1.jpg. Tak snad se v Brně podaří nafotit kvalitnější fotky Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 8:26 pm    Předmět: Citovat

Srbsko dnes ještě potvrdilo další mašinu. Premiérově by mělo v ČR předvést lehký cvičný letoun Soko J-20 Kraguj: http://airspotter.eu/photos/2008/1608/yu-yaab.jpg. Koukám, že budou Srbové po České republice zemí s nejpočetnější účastí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 6:17 pm    Předmět: Citovat

Na stránkách CIAFu již je zveřejněn předběžný program: http://airshow.cz/clanek-57-CZ-CIAF-08-Program.html. Osobně mě velice potěšilo, že makedonská Mi 24 se předvede i ve vzduchu. Trošku mě mrzí, že Krila Oluje budou až ke konci, ale pokud bude pěkné počasí a bude sluníčko, tak by se snad daly pořídit zajímavé obrázky...
A podle vyjádření pana Mikuleckého z Historic Flight dnes měli do Tuřan přiletět s Avií BH 1 a Piperem L4. Avia BH 5 by měla skutečně v pátek přiletět na palubě belgického C-130 Hercules...
Edit: Tak letový program prošel změnou, makedonská 24 nakonec přeci jen na statice a Krila Oluje jsou posunuta více k poledni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 11:53 am    Předmět: Citovat

CIAF2008

Tak a je po vsem. Zajimaly by me vase nazory, postrehy, napady... Tak se vyjadrete. Smile
_________________
JirKa

Fotogalerie (nejen letecká)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 12:06 pm    Předmět: Citovat

No tak ještě úplně po všem není Very Happy . Před chvilkou byly F-15ky povoleny for local activity up to 5000ft, naprosto fantazie je pozorovat, jak stoupou ve dvojici na forsáži. A ještě nám tu stojí minimálně Awacs s KC-135.
Můj osobní názor na letošní CIAF je v podstatě kladný. Uznávám, že letadel mohlo být více, že mohl být pestřejší letový program a určitě by se daly vylepšit ještě hromady dalších věcí. V každém případě mě dostaly Krila Oluje, páč létaly dokonale, perfektní byla i skupina pěti Andul, tradiční belgická F-16 a v neposlední řadě se mi moc líbila i společná ukázka Bella 412 s EC-135...
Přece ale jen, ať už se bude příětí ročník konat kdekoli, přál bych si kapku více účastníků...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hovňousek



Založen: 14.4.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Petřvald (u LKMT), Au in der Hallertau (Bavorsko, Německo)

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 12:17 pm    Předmět: Citovat

JirKa napsal:
CIAF2008

Tak a je po vsem. Zajimaly by me vase nazory, postrehy, napady... Tak se vyjadrete. Smile


Statika
- slabší oproti loňsku (loni bylo opravdu na co koukat (viz např. barevný E-3 AWACS, B-1B Lancer, C-17 Globemaster). Letos chválim to, že přilétl na CIAF KC-135, protože jsem si ho loni na našich Dnech NATO neměl možnost prohlédnout. Celkem mě štvala postavená CASA C-295 u pressu a poté taky Hercules, i když byl na dosah ruky. Jsem ale potěšen tím, že jsem se mohl jako press dostat prakticky do každého kokpitu a na každou palubu letadla. A dokonce i přednostně před ostatními návštěvníky.

Dynamika
- velice mě zaujalo vystoupení Sea Kinga, Létajícího cirkusu (včetně modelů) a taky polských Isker, kteří měli hooooodně zajímavý vystoupení. Taky mě mrzí, že jsem nemohl zůstat až do konce a vychutnat si vystoupení Andulek, který muselo být úchvatný (já sám jsem ještě Andulky ve skupině live lítat neviděl ). Jinak si myslim, že dynamika byla hodně podobná loňsku. Mrzí mě jen (je to jen můj osobní názor), že organizátoři vzali letošní 90. výročí čs. letectví poněkud na lehkou váhu a s pestrostí programu, jakož i s vystupujícími letadly, si hlavu nelámali - řekl bych, že i letošní Dny NATO 2008 budou co se týče letecké techniky pestřejší a výraznější... Každopádně kvituju počasí, který bylo v sobotu excellentní oproti loňsku. Nicméně od 11h zhruba do 15-16h se moc fotit nedalo vzhledem k tomu, že všechny letovky byly proti slunci, a já sám se divím, že mi pár fotek vůbec vyšlo...
_________________
__________________________________________
Radim Tyleček, LKMT/EDDM Spotter
www.lkmtspotter.eu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 12:18 pm    Předmět: CIAF2008 Citovat

No očividně to slábne. Amici neposlali skoro nic, Rusové a UKR taky nula. Kdyby tam nebyl Kindernay a B1 B5 repliky tak ani nestálo za to tam jít. Vstupný každý rok vyšší. Myslím že pan Cabicar už na BRQ vystřílel prach. Je to tady pošestý a vrcholem byli bezesporu Striži před dvěma (třemi?) lety. Je na čase to šoupnout jinam neb se říká " v nejlepším přestaň..."
Slávek
Návrat nahoru
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 7:51 pm    Předmět: Re: CIAF2008 Citovat

slávek napsal:
No očividně to slábne. Amici neposlali skoro nic, Rusové a UKR taky nula. Kdyby tam nebyl Kindernay a B1 B5 repliky tak ani nestálo za to tam jít. Vstupný každý rok vyšší. Myslím že pan Cabicar už na BRQ vystřílel prach. Je to tady pošestý a vrcholem byli bezesporu Striži před dvěma (třemi?) lety. Je na čase to šoupnout jinam neb se říká " v nejlepším přestaň..."
Slávek


Soupnout stejnou akci jinam? To vubec nic neresi, tedy rozhodne nic z pohledu na pripadnou vetsi a pestrejsi ucast. Leda by se to souplo do jine zeme s jinym poradatelem Rolling Eyes . No ne vazne, budme radi, ze tady v Brne vubec jeste nejaka takova akce je a neni treba stale jen skuhrat a vzpominat na stare dobre casy, to uz se stejne nevrati. Opravdu presunuti stejne akce z bodu B do bodu A neresi skoro vubec nic, tak mozna to slunko v zadech kvuli foceni Wink A zrovna ten Kindernay je na tehle akcich s tema ULL bran spis jako obtizny hmyz, nez nejake lakadlo, ale to uz je vec nazoru a taky zalezi, kolikrat ho uz kdo videl, precijen je to uz nekolik let porad dokola to stejne a nejsou to ani prave repliky jako treba paradni BH5 Confused Daleko lepsi bylo treba skupinove vystoupeni Andul, smula byla v tom, ze vetsina lidi tam nevydrzi az do konce a tohle traba ani nevideli Sad
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá únor 27, 2009 7:55 pm    Předmět: Citovat

Tak pomalu nadchází čas prozkoumat, co nás letos vůbec čeká Smile .
Nechci zde vypisovat veškeré akce, které se letos uskuteční, ale rád bych upozornil na zajímavé, byť možná menší, ale o to zajímavější letecké dny, kolem kterých není tolik povyku. Ale budu bohužel i posel špatné zprávy.
Finační krize se promítá už asi všude, důkazem tomu jest zrušení leteckého dne v maďarském Kecskemétu, který jsem loni absolvoval (fotky budou, jen co budu mít zpět své pc). Informace je založena na vyjádření maďarského ministra obrany: "According to the Minister of Defence's press conference the Kecskemét Airshow 2009 is cancelled because of the financial crisis."
Ale teď již ty lepší zprávy. Pro milovníky warbirdů Hradec Králové nabízí v první půli dubna naprosto fantastickou podívanou, slétnout by se zde měly takové skvosty, jako je B-17 Flying Fortress, DC-3 Dakota, trojice P-51 Mustang, dvojice P-40 a Piper Cub. Důvodem je natáčení blíže nespecifikovaného filmu. Více informací na webu hradeckého letiště: http://www.lshk.cz/a18-detail_akce/. Jinak jak jistě všichni víte, pořadatelé CIAFu i letos počítají s Brnem, soudě dle titulní strany jejich webu: http://www.airshow.cz/. Myslím, že už to tu bylo řečeno, nicméně radši připomenu. Dny NATO v Ostravě by letos měly být dvoudenní, tedy v sobotu i v neděli: "Devátý ročník Dnů NATO v Ostravě se dočká několika významných premiér. Z nich nejvýraznější bude prodloužení nejatraktivnější části programu akce odehrávajcí se na na Letišti Leoše Janáčka Ostrava na dva dny."
Prozatím asi vše. Budu rád, pokud výčet nějakou zajímavou leteckou akcí doplníte, neměl jsem za cíl vypsat všechny letecké dny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: so únor 28, 2009 3:11 pm    Předmět: Citovat

Ten Hradec zni dost lakave, u Heritage mam kamose, kurnik, ze bych se tam zajel podivat.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Další
Strana 3 z 24

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com