Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozvoj letiště 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 8:28 pm    Předmět: Citovat

Přesně jak píše Richard! Diskusi pravidelně sleduji, poctivě čtu každý příspěvek, ale jaksi momentálně nemám k tématu co rozumného říci... Ale jsem rád, že se s každým novým příspěvkem dozvídám něco nového.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 9:34 am    Předmět: Citovat

"Bobříka politického mlčení" v této diskusi jsem si uložil jen sám sobě, a stejně ho tak docela nedodržuji. Po ostatním bych si určitě netroufnul něco takového chtít Very Happy .
I já bych velmi uvítal uvítal v diskusi více příspěvků, ale na druhé straně jsem velmi překvapen, jaké jsou počty shlédnutí v jednotlivých tématech Na každý příspěvek připadá asi 40 Exclamation zhlédnutí, což je hodně, i když uvážíme, že si téma třeba otevře někdo vícekrát.
Nemyslím, že se zrovna teď na LKTB nic neděje, je toho hodně rozehraného, v nejbližších týdnech se snad rozjede výstavba BALP, který by mohl výrazněji zvýšit počet cargo letů, asi se i naplno rozjede výstavba CTP, který vytvoří také tlak na cargo i osobní přepravu, čeká nás premiéra GRO, karty bude muset vyložit i DVM/Atlant Sojuz. Smart Wings má nového majitele, tak uvidíme, jestli se nezačnou více zajímat o LKTB. S další výstavbou na letišti bude kraj možná chvíli vyčkávat, nemají snadnou pozici, každý jim může připomenout, že jediný hmatatelný, a zatím dost hubený výsledek jejich mnohaleté snahy, je linka do VKO. Pokud by se ale posilovala, a třeba ještě jedna přibyla, bylo by to hned něco jiného a třeba by se pak v krajské pokladně našly i nějaké penízky na investice (parkoviště, RWY, hangáry). Uvidíme, jestli se někam pohnou plány na linku GOJ-BRQ. A není ani vyločeno, že do hry vstoupí nějaký nový hráč, nebo že se ČSA probudí. Do toho všeho otevření Schengenu, se kterým Brno určitě nemá co ztratit. Kéž by se pořád dělo na LKTB tak "málo", jako teď. Na druhou stranu ale musím říci, že mám takový pocit, že teď se spíš míchají a rozdávají karty, že je toho hodně rojetého a všichni napjatě čekáme, co se z toho vyklube.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
minoma



Založen: 6.8.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno - Líšeň

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 1:18 pm    Předmět: Citovat

Díky chlapy za vaše příspěvky.
Přiznám se, že taky nemám k tématu moc co říct, ale velmi rád si počtu co nového se kolem letiště děje Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 7:40 am    Předmět: Citovat

Asi jste to už všichni zaregistrovali, a pro pořádek raději napíšu, že náš nový terminál se stal celostátní stavbou roku Very Happy a získal i Cenu veřejnosti Exclamation .
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/stavby_letiste_cena_20071012.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 3:21 pm    Předmět: MHD airport Citovat

http://www.lidovky.cz/na-letiste-i-cernovickou-terasu-zamiri-nove-spoje-fv7-/ln_noviny.asp?c=A071016_000064_ln_noviny_sko&klic=221943&mes=071016_0

Slávek
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 6:57 pm    Předmět: Citovat

Ještě k tomu terminálu, kdesi v novinách jsem četl, že minulý týden, v pátek tuším, byly právě v terminálu uspořádány nějaké prohlídky, což mohlo být zajímavé...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 8:18 pm    Předmět: ČSA na prodej Citovat

http://brnensky.denik.cz/kratce/kratce_jinde/143382.html
co na to říkáte?? Dost bomba. ne?
Slávek
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 11:10 am    Předmět: Citovat

To Slavek - diky za fotky. Co se týče prodeje ČSA, tuším, že jsou ještě ve hře KLM/AF a KAL. Po pravdě řečeno, nejhorší možnost je podle mě právě KLM/AF se svými vysokými cenami a byrokratickým přístupem. Korejci by si v PRG zase možná nanejvýš zřídili přestupní uzel pro Evropu, pochybuji, že by z toho BRQ mělo nějaký velký užitek. No a Rusové nevím - Aeroflot, nebo někdo jiný? Pokud by to byl někdo jiný, jistou šanci růstu pro Brno bych viděl... Ale nedělejme si iluze, že kvůli ČSA si zájemci budou rvát ruce. Společnost má dlouhodobě dost chabé ekonomické výsledky a chování navenek vzbuzuje pocit bezradnosti managementu.
Ale na druhé straně, ať už ho zprivatizuje kdokoli, LKTB na tom určitě neprodělá Very Happy . Druhá věc ovšem je, že Rusové by údajně chtěli koupit i LKPR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 11:56 am    Předmět: privatizace Citovat

No po mém soudu je to v podstatě jedno, kdo to nakoupí... je pouze jediná jistota a to že po fázi privatizací všeho přijde zase fáze znárodňování, ale kdoví, zda se toho dožijem. Tyto cykly jsou ovšem dlouhodobé, asi tak 50ti leté LOL
Slávek
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 3:20 pm    Předmět: Citovat

Pokud nepřijdou, dřív než se bude znovu znárodňovat, nějací Hunové...
Ale stejně si myslím, že by privatizace ČSA pro BRQ nějaký dopad v každém případě mít mohla. Pokud se noví majitelé budou aspoň trochu o firmu zajímat (ne ji jen dojit), řekl bych, že je velká naděje na zvětšení frekvence BRQ-PRG.
Pokud by ČSA koupili KLM/AF, tak by byla i naděje na feeding do AMS. V případě KAL, je to pro mě velká neznámá, jen předpokládám, že by ČSA pro ně mohly mít přínos jako aerolinky, které jim soustřeďují/rozvážejí cestující z/do okolních destinací do/z transkontinentálních letů. Ale já dost pochybuji, že KAL ČSA koupí, i když bych se trochu zlomyslně těšil na to, zda zavedou v Praze ranní rozcvičky. Pro Aeroflot by to zase představovalo ideální průnik do EU, kde mnoho lidí nerozlišuje a trpí předsudky vůči všem východním dopravcům.
Kdoví ale, jestli za vším není privatizace LKPR. To je totiž podle mě daleko perspektivnější podnik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 5:19 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se zase po čase mrkl na stránku ÚMČ Tuřany, kde je už vyvěšeno stavební povolení ze dne 24/10/2007 na stavbu Brno Airport Logistic Park:
http://www.turany.cz/index.php?nav01=8837&nav02=8841&nav03=8858&nav04=10705
Pokud se tedy do 15 dnů nikdo proti rozhodnutí neodvolá (lhůta končí právě v těchto dnech), nabude povolení právní moci a stavba může být zahájena. Není ovšem vyloučeno, že archeologický průzkum lokality pro BALP může ještě vše lehce zkomplikovat.

Zajímavé jsou pro mě dvě z podmínek SP :
- Odstranění části haly B, která je určena jako dočasná do doby výstavby modernizované trati Brno - Přerov, bude provedeno před zahájením prací v tomto úseku trati a bude provedeno i finančně hrazeno vlastníkem objektu haly
- Projektant investora bude ... spolupracovat s firmou TECHNISERV na přípravě studie alternativního umístění radaru, kterou ... financuje ŘLP ČR, s.p.

Vyplývá z nich, že BALP možná bude muset odbourat SZ konec haly B, dojde-li k modernizaci trati http://www.airspotter.eu/Download/LKTB_0704_1104.pdf, a že se v Brně zřejmě uvažuje o modernizaci radaru ŘLP.

Je pravděpodobné, že pokud to počasí dovolí, tak během pár dnů už začnou přípravné práce (přeložky sítí, skrývka ornice, zařízení staveniště, oplocení, dopravní napojení, atd.). Tímto vydávám třetí a poslední varování pro ty, kteří si chtějí vyfotit LKTB, jak vypadalo, když ještě leželo uprostřed polí, ať si pospíší. Za rok to tam bude změněno (i díky CTParku) k nepoznání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dan A.



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 4:30 pm    Předmět: Citovat

A jaký je váš názor k tomu, že LKTB už nebude obklopeno poli, ale těmi cargo terminály??? Já totiž nevím, co si o tom myslet. Kdyby se podobná stavba měla realizovat na LKKV, tak bych byl silně proti, protože tamní letiště je posazeno do krásného kraje. Viz nedávná fotka LKKV na planes.cz má můj obdiv: http://www.planes.cz/cs/photo/1020613/ . No a u brněnského letiště nevím, jestli mu to neublíží na image.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 6:58 pm    Předmět: Citovat

No pokud tam bude architektonicky alespoň trochu kvalitní zástavba, tak myslím, že to Brnu neuškodí...Co si budeme nalhávat; cestující přiletí do Tuřan a...co vidí? Hnusné vojenské "úly", pěknou moderní věž, omšelý příletový terminál podobný provinčnímu nádraží a úplně vpravo naopak úchvatný futuristický odletový terminál - pěkné image. Trochu blázinec, ne? Ostatně to je problém i ostatních letišť v ČR, místo aby se postavil jeden pořádný pěkný terminál a ve stejném stylu i ostatní leteckoprovozní objekty, všechno je poslepované z podivných, navzájem nesouladících prvků bez valné architektonické hodnoty...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 10:26 am    Předmět: Citovat

Pokud si chcete podrobně počíst o novém terminálu, doporučuji vaší pozornosti několikastránkový Parolkův článek:
http://www.casopisstavebnictvi.cz/krab-pod-kridly-letadel_N485
Zvláště pozorně pak doporučuji přečíst (hlavně k.b Very Happy ) rozhovor s Ing. Ivo Minaříkem, vedoucím odboru regionálního rozvoje KÚ JmK, ze kterého myslím vyplývá, že stará (příletová) hala se nemá rekonstruovat, ale (stará zbourat?) postavit nová! O dalších plánech a investicích do letiště (rwy, hangáry, ils10) tam sice nehovoří, ale tato informace je aspoň pro mě novinkou. Příjemnou.
http://www.casopisstavebnictvi.cz/nazor-investora_N486

Jinak souhlasím s k.b, jak bude okolí letiště vypadat, bude hodně záviset na architektonické hodnotě nové zástavby. Nemají tam být jen logistické objekty, ale i výrobní, vývojové a poprvé i jakési komerční centrum. Tak se nechme překvapit, zatím z toho velké obavy nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 12:22 am    Předmět: Citovat

Karel: Bourání starého terminálu (nyní příletového) je i pro mě novinkou. Mluvilo se jen o nějakých kosmetických úpravách, aby více "ladil" s novým, ale o bourání (stavění nového) vážně slyším poprvé, rád bych se dozvěděl více. Zní to opravdu zajímavě.
kuba.biker: Mně osobně ty úly zase tak hnusné nepřipadají, tedy hlavně z fotografického hlediska, kdy mi přijde lepší mít na pozadí vojenské úly porostlé trávou než nějaký moderní hangár... Ale na druhou stranu je možná fakt, že to nevypadá zrovna jako civilní letiště. A ta nesourodost objektů je pravda, ale snad se to časem podaří nějak sjednotit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Další
Strana 4 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com