Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozvoj letiště 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá září 21, 2007 1:27 pm    Předmět: LP varianty Citovat

no u mne by vedla ta "žlutější" , ale neumím to zdůvodnit. Obrázky jsou vskutu malé a i po zvětšení mnoho detailů neposkytují.
S.
Návrat nahoru
Dan A.



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2007 3:21 pm    Předmět: Citovat

Mně se asi nejvíce líbí verze vyobrazená na posledním obrázku, má futurističtější vzhled než verze první. A ta žlutá, no nevím, spíše tam měli dát béžovou (pískovou) nebo něco umírněnějšího, aby to líp pasovalo k novému terminálu. Ale to je samozřejmě můj názor... Na druhou stranu ta žlutá se bude hodit, až na začátku června bude kvést řepka za Dvorsky... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 2:56 pm    Předmět: Citovat

Já bych asi taky dal přednost té oranžovější variantě, s nekolmýni čely. Mám totiž obavu, že při stometrových rozměrech budov, budou pravoúhlé stěny působit poněkud krabicovitě. A potom mě v pravoúhlé variantě dost odpuzuje ten oranžový reklamní dům. Ještě, že není od letiště vůbec vidět Very Happy .
Ale, jelikož nekolmá verze bude o něco pracnější a dražší, myslím, že se potvrdí obligátní pravidlo o tom, že vybraná musí být vždy ta "slabší" varianta. Naštěstí i ta je vcelku pěkná. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 10:38 am    Předmět: Citovat

A co říkáte na nového Suchoje? Krásné éro a výborné parametry. Inu kdo umí umí. Třeba se ho tady v Brně taky dočkáme.
Slávek
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 2:13 pm    Předmět: Citovat

Takový baculínek to je, ale líbí se mi velmi. Doufám, že až vzletí, dosáhne nejen slibovaných výkonů, ale bude i ekonomický, spolehlivý a bezpečný. Věřím, že se o odbyt pak nebude muset obávat, a že ho za pár let uvidíme sedat na naši rwy28, a na vlastní uši se budeme moci přesvědčit, jak tiché jsou nové motory.
Vadí mi na něm asi jen to namyšlené superjméno, co ostatně nemá daleko k poněkud infantilně nasládlému Dreamlineru. Nespočívala náhodou ta proklamovaná spolupráce s B v oblasti marketingu? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 7:27 pm    Předmět: Citovat

ad BALP: Mně se jednoznačně více líbí ta "jednoduchá krabicová" verze, jednak mi přijde účelně řešená, dobře postavitelná, zkrátka v jednoduchosti síla, kdežto vizualizace na posledním obrázku mi přijde taková zoufalá, nikde nic, asi nerozumím designu...
ad Superjet: Tahle mašinka se Suchojovi povedla, i když je fakt, že všechny jejich éra jsou fantastický Smile. A v Brně by se teda časem objevit mohla, rád bych se na ni podíval live.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá září 28, 2007 12:23 pm    Předmět: Citovat

Jak jsem se tak díval na SReality, tak v červnu 2008 by měl být BALP hotov. No uvidíme...
Na webu SŽDC je už projekt zdvoukolejnění a elektrifikace úseku Blažovice-Nezamyslice ve dvou variantách. Na 160km/h a variantně na 250km/h. Píšou tam, že se jedná o prostřední (druhý) úsek modernizace trati Brno-Přerov, z čehož vyvozuji, že první úsek Brno - Blažovice, (který by měl procházet tunelem pod areálem letiště s podzemní zastávkou), se začne realizovat v návaznosti na modernizaci brněnského žel.uzlu. Tím pádlem ale asi Šlapanice přijdou o vakzál. Jsou to ale zatím jen moje spekulace.
S.
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 4:51 pm    Předmět: Citovat

Tipnul bych si, že pokud si BALP požádali o stavební povolení, mají už financování zajištěné. No ostatně za měsíc budeme chytřejší.
Ohledně trati Brno-Přerov jsem už trochu opatrnější, SŽDC se nikdy do modernizace tohoto úseku "transmoravské železnice" moc nehrnula. Jen obtížně se dá porozumět tomu, proč se nestala Exclamation faktickou součástí některého železničního koridoru, i když SŽDC a vláda v tomto směru jeden čas poněkud mlžily. To, že se železnice ocitla v GEPARDI je asi zásluhou Šimonovského a zpracování nové studie 230/160km/h, zase poněkud zavání zdržovací taktikou. Je stejně pravděpodobné, že by se jednalo pouze o nejvyšší rychlost v několika málo úsecích. Rád se ale nechám přesvědčit, že se mýlím. Šlapky bohužel o své staré "nádraží v centru" asi opravdu přijdou, ale myslím, že jsem někde slyšel, že by se mělo postavit nové, na jižní hranici města. Jenom pro zajímavost, mám pocit, že někde na úseku Blažovice-Nezamyslice se dnes setkávají dvě napájecí soustavy 25kV 50Hz a 3kV DC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 7:37 pm    Předmět: Citovat

Budou muset modernizovat, protože multimodální koridor VI. vede z Přerova do Brna a dále na jih. Má sice jakous alternativní trasu Povážím, ale ta pozbude významu po otevření D47. Vskutku přechod 25kV / 3kV je asi 2km před Nezamyslicemi.
S.
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 6:30 pm    Předmět: Citovat

Díky za upřesnění, a v tom ostatním nezbývá než doufat, že to bude brzy. Ačkoli, když jsem před dvěma týdny četl jak vláda odsunula prakticky veškeré dopravní investice na Jižní Moravě do nedohledna, s odvoláním na stanoviska tajemných "expertů" o nepotřebnosti, eventuálně nepřipravenosti, tolik optimismem zase nehýřím. No co, v nejhorším počkáme do dalších voleb a uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 9:53 pm    Předmět: investice do dopravy Citovat

Tou hlavní žábou na prameni zdá se býti býv. hejtman "kraje" Vysočina Dohnal, který se stal předsedou NKÚ a z této pozice kecá do všeho. Je zhrzen, protože ten jeho rodný kraj nemá kromě tranzitu žádný dopravní význam. Hlavní město Ježkov (Iglau) nikdy pořádně nevědělo čí je neb hranice mezi Moravou a Čechami procházela přes město. Má to asi 90.000 obyv. a tak jsou notně zhrzení a snaží se bojkotovat kdeco. Na Prágue nedosáhnou a tak se hojí na Brnu a JM protože s námi sdílejí tzv.NUTS2.
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 10:02 am    Předmět: Citovat

Možná, že bych s tím vcelku souhlasil, ale za sebe bych raději odložil politiku před branami tohoto fóra. Omlouvám se, jsem si vědom toho, že jsem s tím začal sám Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 10:30 am    Předmět: politika Citovat

dobrá, už nebudu vyjadřovat svoje postoje i když se dnes ta "politika" najde ve všem. K vlastnímu LKTB se toho teď moc nenadiskutuje.. není o čem. A stejně sem chodíme většinou jen my dva. No, ale pořád je to lepší jako na LKMT, tam kromě mne a admina nepíše nikdo.
S.
Návrat nahoru
Richard



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 7:17 pm    Předmět: Citovat

bez obav, chodí sem vícero lidí, ale třeba nemaj zrovna žádnej přínosnej názor, ale i tak si informace a názory rádi přečtou Smile
_________________
Richard
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 7:26 pm    Předmět: CTP šlapky Citovat

http://www.lidovky.cz/o-superzonu-usiluji-prvni-firmy-doy-/ln_noviny.asp?c=A071010_000062_ln_noviny_sko&klic=221838&mes=071010_0
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Další
Strana 3 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com