Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ruský chartery
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po prosinec 23, 2013 12:31 pm    Předmět: Citovat

Ano, lety ke konci roku zmizely. Přesto si nemyslím, že by to byla až taková tragédie. Protože ty po Novém roce jsou svým složením aspoň trochu různorodé - 3 společnosti (Orenair, Jakutija, Kolavia), 3 typy/verze letadel (Airbus 321 a Boeingy 737-700/800), a navíc jsou i spottersky přívětivé (alespoň papírově) - žádný z letů není vyloženě potmě. Vypadá to nadějně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: st prosinec 25, 2013 1:09 pm    Předmět: Citovat

Tak Kolavia zase přibyla. A to 29.12. a 2.1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 1:47 pm    Předmět: Citovat

Koukal jsem se teď na stránky letiště v Pitěru, odkud má ta dnešní (29.12.) Kolavia letět, ale tam o ní není ani vidu, ani slechu. Tak to jsem zvědav, jestli opravdu doletí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 8:05 pm    Předmět: Citovat

Tak nakonec už i na letišti zjistili, že dnešní let se nekoná. Status na stránkách brněnského letiště praví "Zrušeno".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: po prosinec 30, 2013 10:30 am    Předmět: Citovat

no divím se, že by sem někdo z Ruska letěl. V Brně chcípl pes, rusové táhnou na Prahu (via PED) a hlavně do Karlových Varlátek napřímo. Poslední masivní vánoční chartery pořádal CCA (tuším že tady uvažoval o bázi) předtím než společnost "vybral" a skončil s lítáním. Podle máho názoru, dokud se zásadně nezmění obchodní politika společnosti Letiště Brno tak nám za chvíli dá na zadek PED i Mošnov. Potřebujeme síťového dopravce!!! Proč sem, do téměř půlmilionového města s potenciálem 80-100 študáků, průmyslem množstvím zahraničních investorů, kteří by lítali velice rádi a často z Brna nechce nikdo tu lajnu natáhnout? To je politika vedení letiště především a ta není dobrá. Já se jen divím, že vlastník letiště nezakročí. Vlastník se taky chová jako Šípková Růža.
Návrat nahoru
trainzak



Založen: 9.8.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po prosinec 30, 2013 8:32 pm    Předmět: Citovat

Přibyl nám 2x B734 Jamal Airlines, takže 8.1. to zatím vypadá na pestrý charterový den.

Jinak už jsem přestal obnovovat ten list na předchozí stránce, protože ty změny jsou tak časté, že to ani nemá cenu Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po prosinec 30, 2013 8:42 pm    Předmět: Citovat

Báječné, nejspíš to Pardubičákům leze už i ušima, tak to odklonili k nám. Škoda jen, že 8. ledna je pro mě zrovna ten nejmíň vhodný den. I když včerejší Kolavia nás opět mnohému naučila, tak nic není ztraceno. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
trainzak



Založen: 9.8.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po prosinec 30, 2013 9:54 pm    Předmět: Citovat

Jenom pohled na typy letadel v letovém řádu je mírně depresivní. Pouze B73x nebo A32x. Trošku závidím kolegům z hlavního města, kteří očekávají hned dva Tupolevy Tu-154 (Belavia a Tatarstan).

A všeobecně mi připadá, že letiště Václava Havla je v poslední době magnetem na ruské typy letadel (Suchoj Superjet, Jak-42, An-140). Takže to není tím, že by Rusové svoje letadla jen vyřazovali. Oni si asi jen radši zaletí na letiště, kde se bedlivě monitoruje hluk Smile

Jinak Slávku - nevím jestli management letiště může něco udělat pro větší množství ruských charterů. Rusové se jen prostě potřebují dostat co nejblíž k Praze s co nejmenšími náklady. Což nejlépe splňují právě Pardubice.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út prosinec 31, 2013 9:24 am    Předmět: Citovat

to trainzak:
Neobviňuju vedení letště ,že k nám lítá málo ruských charterů, pro mne ze mne a´t sem neletí třeba žádný. Mám jim za zlé, že za ta leta co ve vedení sedí nedokázali do Brna přitáhnout síťového dopravce. A to je pro město velikosti a významu jaký ne Moravě má trochu ostuda nebo spíš jejich neschopnost to zmanažovat. Kraj musí pomoci, město musí pomoci, ale to je o jejich snaze to vyjednat. Sedí tam v novém baráku jak mrtví brouci a krom hnusných nových webovek PR letiště veškerý žádný. Podle mého názoru jsou neschopní. Uvidíte, že letos zmizí další LC linka. Já tipuju Bolognu.
Návrat nahoru
Hansb



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 212
Bydliště: BRQ/LKTB

PříspěvekZaslal: čt leden 02, 2014 4:26 pm    Předmět: Citovat

Tak schválně, kolik jich zejtra bude... v plánu jsou tři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt leden 02, 2014 7:47 pm    Předmět: Citovat

Já jim fandím. Podle mého soudu zítra přiletí všechna tři letadla. Byť ne možná úplně přesně podle časů, které jsou u nich uvedeny, se zpožděním se vždycky počítá. Všechny tři zítřejší lety jsou ale na stránkách daných moskevských letišť vedeny.
Oba Orenairy ze Šeremetěva jsou psané (první odlet z Moskvy v 7.55 a druhý v 12.55, viz http://www.svo.aero/en/timetable/today/?text=&city=Brno&day=3-1) i Kolavia (Metrojet) z Domodědova (odlet v 9.30 viz http://www.domodedovo.ru/onlinetablo/detail_en.aspx?id=1734784331).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá leden 03, 2014 9:36 am    Předmět: Citovat

Tak, první Orenair právě odletěl (registrace VP-BEI), Kolavia je na finále (EI-FBH) a poslední Orenair v Moskvě odbavují (VP-BPG). Ale ta viditelnost je žalostná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jan Vojtek



Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: so leden 04, 2014 4:40 pm    Předmět: Citovat

slávek napsal:
to trainzak:
Neobviňuju vedení letště ,že k nám lítá málo ruských charterů, pro mne ze mne a´t sem neletí třeba žádný. Mám jim za zlé, že za ta leta co ve vedení sedí nedokázali do Brna přitáhnout síťového dopravce. A to je pro město velikosti a významu jaký ne Moravě má trochu ostuda nebo spíš jejich neschopnost to zmanažovat. Kraj musí pomoci, město musí pomoci, ale to je o jejich snaze to vyjednat. Sedí tam v novém baráku jak mrtví brouci a krom hnusných nových webovek PR letiště veškerý žádný. Podle mého názoru jsou neschopní. Uvidíte, že letos zmizí další LC linka. Já tipuju Bolognu.

Tak bologna nejen že zmizí, ale dokonce se z Brna nikdy nelétala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne leden 05, 2014 8:40 am    Předmět: Citovat

Jan Vojtek: No, myslím že všichni vědí o co jde. Wizzour lítá Paříž taky na letiště od Paříže vzdálené 80km. Samozřejmě jsem myslel Bergamo, což se považuje za diverzi Bologne, pokud to Jane nevíš (.
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne leden 05, 2014 12:49 pm    Předmět: Citovat

Osobně doufám, že Ryanair linku do Milána oživí. Zcela určitě neotevře nic nového, ale tuhle "tradiční" by mohl opět rozlétat.
(Je to ale trochu mimo "ruské chartery" Smile).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com