Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cargo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 9:14 am    Předmět: Citovat

Já nejsem žádný profik přes navrhování web stránek, ale vidím na první pohled obrovskou disprporci mezi baňatým písmem v baneru ... samá oblina a tvrdě ostrými rohy textových rámů , které jsou vyloženě naplácány do podkladové fotky včetně flašových reklamních proužků. Ty přece patří do postranního pruhu vpravo. Kdyby byly rohy rámů oblé vypadalo by to hned líp. A navíc to není ani horizontálně srovnané. Mám za to že za velké peníze někomu byla odvedena rychlá nekvalitní práce, i když to trvalo skoro rok od přechodu na nový vizuální logotyp. Stránky se mi líbí čím dál míň.
Návrat nahoru
trainzak



Založen: 9.8.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2012 12:07 pm    Předmět: Citovat

Právě nám tu přistál An-2 UTair Cargo, fotky bohužel nejsou, ale viděl jsem ho jak dělal utaženou zatáčku na finále 10. Zajímavé také je, že asi přiletěl ze Lvova jako VFR. Parkuje na stojánce GA, čas odletu bohužel neznámý.

EDIT: Tak Cargo to zrovna není, tady je důvod návštěvy:
http://an2oceans.ru/
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2012 4:24 pm    Předmět: Citovat

Hm, to je krásnej exot... vyfoťte ho někdo. Ta trasa je úžasná... jaký to asi má účel? Propagece firmy? Kdoví...
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2012 5:24 pm    Předmět: Citovat

Opravdu ano, trasu mají velkolepou. Snad se nám poštěstí jej vyfotit. Co jsem se díval na jejich stránkách do blogu, píší, že v Brně pár dnů pobudou. Otázkou tedy je, zda poletí před Štědrým dnem, nebo až po něm. Pokud by se někomu podařilo s rozumným předstihem zjistit, kdy se vydají na další část výpravy, určitě nejen já bych uvítal info.

Jen tak mimochodem, není to první návštěvník v rámci podobné akce, kdy se cestuje přes půl světa, který do Brna zavítal. V roce 2010 se u nás ukázala Cessna 340 americké registrace N7841Q, která podnikala výpravu v rámci seznamování veřejnosti s problémy roztroušené sklerózy. Konkrétně to bylo toto letadlo: http://airspotter.eu/photos/2010/2409/n7841qb.jpg. A web mají tento: http://flyms.org/. To jen pro zajímavost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2012 5:41 pm    Předmět: Citovat

Nic naplat, andula je krásnej stroj, kam se hrabe Cessna. Škoda že jsem už ty bukvy zapomněl, moc si nepočtu... No, ale Karel by mohl popřekládat... Přeji všem Airspoterákům pěkné vánoce.
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2012 8:21 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, Slávku, pokusím se aspoň pár vět, i když jsem si jistý, že tak jednoduchý text by určitě zvládl i strejda Google Smile. Tedy, má se jednat o rekordně dlouhý let pro tento typ - celkem víc než 20 000 km a zabere nejméně 15 dní. Posádku tvoří tři rusové - Sergej, Sergej a Alexandr, dále zástupkyně půvabnějšího pohlaví Tracey (též dokumentaristka a popularizátorka na sociálních sítích) a vojenský veterán Mark. Letadlo předá UTAir do Afriky pro dobročinné účely - bude bázovat v Pretorii a provádět vyhlídkové lety pro děti - sirotky. Provozovatelem bude ExecuJet Aviation Group a pilotovat ho bude Mark Hill.

Andula (rusky Annuška) je údajně nejmasovější eroplán světa, bylo ho vyrobeno více než 20 000ks a v některých modifikacích se vyrábí dodnes. Dala by se také nazvat prabábou všech Antonovů. První let absolvovala v roce 1947. Rusové jsou na ni hrdi, je to ikona, nezničitelná mašina, která na 150m vzlétla z travnaté plochy a tak našla uplatnění ve všech nedostupných teritoriích. Mimo jiné také na severu bojovala s "gnusom", což není česky hnus, ale krvelačný létající hmyz.

Jak dlouho se tu zdrží nepíší, ale Rusové drží vánoce až v lednu. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2012 9:26 pm    Předmět: Citovat

slávek napsal:
Nic naplat, andula je krásnej stroj, kam se hrabe Cessna. Škoda že jsem už ty bukvy zapomněl, moc si nepočtu... No, ale Karel by mohl popřekládat... Přeji všem Airspoterákům pěkné vánoce.


Souhlas, Andulky jsou nádherné. V létě jsem měl možnost se s ní proletět a byl to super zážitek.
Je tak btw, na nonstop let ze Lvova do Brna musí mít docela sofistikovaný "tuning" v podobě přídavných nádrží(?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2012 12:10 am    Předmět: Citovat

Karle, dík...
víš ty strojové překlady jsou pod moji důstojnost starého pána, když něco neumím, tak to rád přiznám.
Návrat nahoru
trainzak



Založen: 9.8.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2012 6:22 pm    Předmět: Citovat

Tak podle stránek výše bude Andula odlétat do Augsburgu zítra (v neděli) v 9:00 loc!
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2012 12:36 pm    Předmět: Citovat

trainzak napsal:
Tak podle stránek výše bude Andula odlétat do Augsburgu zítra (v neděli) v 9:00 loc!

Vinou dnešního počasí se odlet přesunul na pondělí, konkrétně na 7. hodinu ranní.

slávek napsal:
Přeji všem Airspoterákům pěkné vánoce.

Slávku, děkujeme. Tobě a samozřejmě všem dalším také přejeme pěkné Vánoce. A abychom Tě potěšili, v Novinkách najdeš fotky té Anduly. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 24, 2012 12:35 am    Předmět: Citovat

citace:
na nonstop let ze Lvova do Brna musí mít docela sofistikovaný "tuning" v podobě přídavných nádrží(?)

Neměl by být potřeba, z LWA do BRQ je to 530km a dolet Andulek s plnou zátěží je udáván různě mezi 850 - 990 km.

I já se připojím k přání pěkných svátků a zejména dobrého roku 2013 pro všechny, kteří se scházíme na Markových stránkách. A samozřejmě úspěšný rok také pro LKTB. A abych nezapomněl, také poděkování Markovi, že nám tento prostor pro diskusi udržuje.


P.S. pro Slávka:
Pokud to budu zvládat, rád zase posloužím překladem. Jinak, ani mě se nečte moc dobře ruská kurziva, tak jsem si ji nejdřív pro pohodlí přeměnil na normální písmo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: po prosinec 24, 2012 9:35 am    Předmět: Citovat

Karle, já jsem z bukví maturoval, byl to povinný předmět, ale pak jsem je nějak vytěsnil z hlavy a přešel jsem na angličtinu.

Kdoví jak odstartujou dnes? Doufali že bude CAVOK a místo toho ledovka a FOG.
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 24, 2012 11:04 am    Předmět: Citovat

Ještě, aby také měli kde přistát Smile EDMA NOTAM:

citace:
E) AD HOURS OF OPS: DEC 24-26, DEC 31 AND JAN 01 AD CLSD. AD PPR FOR URGENT BUSINESS FLIGHTS ONLY: DEC 24-DEC 26, PPR REQUEST TIL DEC 21 1100. DEC 31-JAN 01, PPR REQUEST TIL DEC 28 1100.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 25, 2012 11:16 am    Předmět: Citovat

Zdá se, že už nesplní plán, že 25. budou u Středozemního moře. Tracey se o tom rozepisuje v angličtině tady:

http://an2oceans.com/218/

Vypadá to, že ona je z toho malinko nervózní, zatímco Rusové to berou víc fatalisticky a čas využívají k opravě záložního palivového čerpadla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út prosinec 25, 2012 12:45 pm    Předmět: Citovat

Mimochodem, zdá se, že Tracey je hodně podnikavá žena. Narazil jsem na info o jejích plánech do příštího roku a najednou mi její účast v posádce Anduly začala zase dávat větší smysl.
Na podzim roku 2013 plánuje Tracey zopakovat rekordní let z roku 1928, kdy Lady Mary Heath (http://en.wikipedia.org/wiki/Mary,_Lady_Heath) přeletěla sama z Kapského města v Africe do Londýna ve Velké Británii. Tracey to plánuje zopakovat co možná nejvěrněji, takže poletí rovněž sama a také v dvojplošném letadle s otevřeným kokpitem (měl by to být Boeing Stearman).
Rozhovor s ní nejen o tomto podniku je k nalezení zde: http://youtu.be/7PQMHx2Ubh4. Video je to z loňska a stránka akce, na kterou se v závěru odkazují, neexistuje, tudíž těžko říci, zda je všechno stále platné. Přinejmenším bych ale řekl, že svojí účastí v posádce Anduly si tak nějak hodlá "prozkoumat terén" v Africe. Řekl bych.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 21, 22, 23  Další
Strana 18 z 23

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com