Kontakt

ICQ: 249-396-861
Skype: airspotter.eu
Mail: VanzuraM@centrum.cz

Bratislava-Praha-Vídeň | 24.11.2007

Letošní "výletní sezonu" jsem zakončil letem Bratislava - Praha - Vídeň na palubě Boeingů 737-700. SkyEurope tyto linky uvedl teprve před nedávnem, navíc v pěkných časech s ještě příznivější zaváděcí cenou, a proto by byla ostuda se neproletět. Výlet započal již v brzkých ranních hodinách na hlavním vlakovém nádraží, kde jsem v mrazu čekal na půl hodiny zpožděný rychlík Pannonia směr Bratislava. A nebylo to poslední zpoždění tohoto dne... Zhruba dvě hodiny před plánovaným odletem jsem se dostal na letiště, check-in jsem provedl již den předem v teple domova, a proto jsem vyrazil přímo na pasovou kontrolu. Celníkovi předkládám pas a následně i vytištěnou palubní vstupenku, na kterou dlouze kouká a následně se mě ptá, co to je. Odpovídám, že palubní vstupenka, odpovídá, že prý takhle nevypadá, odpovídám, že je to vytištěna palubka z webového odbavení a následuje reakce, že Ryanair ji má jinou (letěl jsem se SkyEuropem :-) ), načež ji bere a na pět minut odchází pryč. Po nekonečném čekání se vrací a beze slova mi dává zpět pas i palubku. Ptám se jestli tedy můžu jít a odpovědí je mi bezradné pozvednutí ramen. Pokračuji tedy zvědavě dále, co se dnes ještě zajímavého bude dít. V gatu již žádné problémy nejsou, a tak se pohodlně usazuji a těším se na let. Asi půl hodiny před odletem přiletěla mašina OM-NGC z Vídně a staví se před náš gate. V sedm hodin, tedy v čas odletu přichází nějaký technik, že prý má mašina poruchu, kterou je nutno odstranit, ať tedy počítáme s menší sekerou. Mezi lidmi zavládlo celkem vzrušení, že rozbitým letadlem nepoletí, já to bral jako příjemné oživení :-). O tři čtvrtě na osm nás již ženou gatem k letadlu, systém mi při webovém odbavení přidělil místo 11A, které se nachází přímo nad křídlem.

Let trval cca 42 minut, v Praze jsme sedali na dráhu 24, takže jsem si mohl z výšky prohlédnout plochy před cargem, kde vedle sebe stál David s Goliášem, Boeing 747-200 Atlas Air a ATR-42 FedEx. Po zarolování k chobotu následuje překvapivě dlouhá cesta skrze terminál a následně i nepřekvapivě středně dlouhá cesta na haldu, která se na následujících pět hodin stala mým spotplacem. Provoz jako každou sobotu nebyl nejsilnější, dokonce i dvacet minut jsem čekal na pohyb, ale na druhou stranu, užil jsem si několik, alespoň pro mě, skvostných kousků. Kromě odletu již výše zmíňeného Boeingu 747 Atlas Airu i návštěvu Airbusu 319 německých Germanwings ve speciálních barvách Berlin BearBus, rovněž jsem nafotil všechny tři mašiny CSA, které již nosí nové barvy. Radost mi trošičku kazilo počasí, poněvadž bylo silně pod mrakem, tudíž i málo světla, obloha taková nijaká, ale přeci jen se ke konci spottování počasí zlepšilo a na malou chvilku vykouklo o sluníčko. Tákže nakonec perfektní pofoceníčko.

Při cestě zpět moje vytištěná palubní vstupenka opět vzbudila pozornost celníka na pasové kontrole, tentokrát mě ale nechal projít absolutně bez problému. Letadlo registrace OM-NGK na cestě do Vídně bylo zaplněné zhruba z poloviny. Celý let byl již za tmy, tudíž jsem nefotil a jen si vychutnával. Suma sumárum, velice vydařený výlet, který byl ale zřejmě na hodně dlouhou dobu poslední, kvůli nadcházející maturitě a tím pádem i nedostatkem času. Děkuji za Vaši trpělivost při čtení tohoto výtvoru ;-).