Kontakt

ICQ: 249-396-861
Skype: airspotter.eu
Mail: VanzuraM@centrum.cz

Praha Ruzyně | 21.-23.9.2007

Předposlední zářiový víkend jsem strávil v Praze a to hned z několika důvodů, které se vzájemně prolínaly a všechny samozřejmě souvisely s letectvím. Stejně jako loni, i letos se konal mezinárodní spotterský sraz, který byl letos premiérově spojen opět s každoročně konanou akcí, a to PRG Convention, což je burza leteckých materiálů jako jsou bezpečnostní instrukce, pohlednice, plakáty, diáky a hromady dalších věcí. Do Prahy jsem jel již v předvečer akce, v pátek. Sice jsem se ten den ke spottingu již nedostal, ale měl jsem před sebou ještě dva dny.

Sobota

V sobotu během dopoledne probíhala v budově ŘLP výše zmíněná burza, kde jsme byl požádán, zda-li bych nemohl být "hlavním" fotografem a nedokumentoval akci. Sice nechápu, proč vybrali někoho, kdo absolutně neumí fotit, ale budiž, něco jsem nacvakal. Po burze se poměrně početný dav spotterů přesunul do terminálu na staré Ruzyni, kde nás naložili do autobusu a vyjeli s námi na plochy PRG. Exkurze to byla pěkná, po dlouhé době jsme si opět prohlédl letadla Fisher Air. Bonusem byla přítomnost Boeingu 747 společnosti Japan Airlines, kterého jsem naneštěstí nijak úžasně nenafotil, ale i tak byla tato "ramp tour" více než vydařená už jen kvůli tomu, že jsem se dostal do zákulisí provozu našeho největšího letiště.

Neděle

Ráno se kolem desáté hodiny dostávám na Ruzyni, kde se celé dopoledne věnuji focení. Provoz dnes sice nepatří k nejsilnějším, ale i tak bylo co fotit. Přesně v poledne odcházím z letiště a odjíždím do Holešovic na vlak vstříc domovu...