Kontakt

ICQ: 249-396-861
Skype: airspotter.eu
Mail: VanzuraM@centrum.cz

Letecké muzeum Riga (Spilve) | 2013

Kromě leteckého muzea na hlavním rižském letišti (reportáž zde) je v tomto krásném městě k nalezení ještě jedno letecké muzeum. To není již tak známé, přesto nabízí hned několik letadel a především dává úžasnou příležitost přičichnout k historii létání v Pobaltí, protože se nachází v bývalém terminálu starého rižského letiště Spilve.
Proto bude poněkud netradičně značná část fotografií věnována spíše architektuře, neboť budova letiště Spilve je esteticky velice působivá.
Po vstupu do budovy ihned upoutá pozornost nástěnná malba, stejně tak i bohaté zdobení.

V levém křídle je k vidění expozice motorů, stejně tak i letadlo jménem Flying Flea, které dle popisku bylo zkonstruováno v roce 1933. V pravém křídle je promítán film z dějin lotyšského letectví a vystaveno je i letadlo Bowers Bi-Baby (YL-BAB). Po vystoupání po schodech do prvního patra je v pravém křídle ve zrekonstruované místnosti výstava leteckých fotografií. Po návratu zpět do hlavní haly je možné kolem kufrů projít východem na letištní plochu, kde již stojí letadla.

Ve venkovní expozici pak muzeum nabízí ke zhlédnutí letoun Antonov An-2 (YL-CCF) a dvojici vrtulníků Mil Mi-2 (YL-LHH a YL-LHC).